Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

1.oktobrī , Starptautiskajā veco ļaužu dienā, Lēdmanē satikās novada pensionāri nosvinēt savus svētkus. Pie tautas nama, uz jaunās terases, svētku dalībniekus ar sveicieniem sagaidīja Lēdmanes pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Laganovskis un nama saimniece Inese Nereta „Jūs esat paaudze, kura ir saņēmusi skarbās dzīves lielo rūdījumu, padarot jūs par vērtīgu „dārgakmeni”, kas pilns ar dzīves viedo gudrību. Un kaut arī jūsu galvas rotā sudrabs, bieži vien esat dzīvespriecīgi un enerģiski kā dzīvsudrabs. Arī tad, kad pašiem sāp, jūs spējat sniegt mierinājumu citiem. Ar sirsnību un rūpēm audzināt un pamācat mazbērnus. Kā asni, kas saņemot saules siltumu un gaismu, izaug par stipriem kokiem, tā arī mēs, esam laimīgi, kad saņemam to gaismu, kas staro no jums!”

Visi tika aicināti apskatīt jauno tautas namu un tajā esošo Lielvārdes novada mākslinieču izstādi, kā arī, ar jestru dziesmu, aicināti pamieloties ar Lēdmanes sociālā dienesta darbinieku sarūpēto zāļu tēju un plātsmaizītēm. Interesenti varēja apskatīt arī baznīcu.

Pēc saņemtā tējas malka mundrumam, svētku dalībnieki devās divu stundu ekskursijā uz “AB izklaides parku”, kur viņus jau sagaidīja parka saimnieks Mārtiņš Brezauckis ar stāstījumu par parka īstenošanu no idejas līdz darbiem. Enerģiskākie seniori devās pastaigā pa parku kājām, pārējie apskatīja parku braucot vilcieniņā.

Pēc, svaigajā gaisā pavadītajām stundām, svētku dalībnieki sēdās pie klātiem galdiem pamatskolas hallē. Ar svētku uzrunu klātesošos sveica Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētāja Santa Ločmele un novada sociālā dienesta vadītāja Inese Ģelte, pateicoties svētku organizatoriem: Lēdmanes pagasta pārvaldes vadītājam Dzintaram Laganovskim, sociālajai darbiniecei Birutai Andersonei, tautas nama vadītājai Inesei Neretai un bibliotēkas vadītājai Venerandai Trumekalnei. Pēc saņemtajiem atzinības vārdiem, novada seniori noskatījās nelielu sadzīves ainu no “Skroderdienām Silmačos”, Lēdmanes amatierteātra izpildījumā.

Paldies Lielvārdes novada pašvaldībai par sarūpēto cienastu, Lēdmanes pagasta pārvaldei par dāvaniņu katram senioram –Rīta zvaigznes piparkūku, Lēdmanes sociālajam dienestam par uzmundrinošo rīta tēju un plātsmaizītēm un biedrībai „Mājas sajūta” par saldo kārumu – karamelītēm. Paldies „AB Izklaides parka” vadītājam Mārtiņam Brezauckim par iespēju apskatīt parku.

Starptautiskā veco ļaužu diena Lēdmanē noslēdzās ar “Lauku muzikantu” Normunda Ķieta un Initas Āboliņas sniegto koncertu un viņu sirsnīgām atmiņām un atziņām par vecvecāku lomu savā un bērnu dzīvē.

“Cilvēks ir kā saule: jo vairāk siltuma izstaro, jo spožāk mirdz.” /Velta Spāre/      

 

Inese Nereta,

LdNKC Lēdmanes tautas nama vadītāja 

Anitas Sakas foto

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu