Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Lielvārdes novada pašvaldības izglītības iestādēs no 14. līdz 18.oktobrim norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļa šogad tiek aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Edgara Kauliņa vidusskola

Edgara Kauliņa vidusskolas karjeras konsultante Ingūna Kaniņa stāsta, ka 12.klašu skolēni interaktīvas stundas laikā tika iesaistīti diskusijā par nākotnes profesijām - mākslīgo orgānu tehniķis, nanomediķis, ģenētiski modificētās pārtikas lauksaimnieks – farmaceits, atmiņas ķirurgs, jaunās paaudzes mašīnu konstruktors, klimata vadības speciālists, informācijas iznīcinātājs. Ar skolēniem tika pārrunātas nepieciešamās prasmes un kompetences nākotnes darba tirgū.

15.oktobrī 11.klases skolēni Eiropas jaunatnes dialoga aktivitātes ietvaros Lielvārdes novada koprades telpās "CoLabora” diskutēja par jautājumiem, kas ir aktuāli jauniešiem reģionos - par nodarbinātību, prasmēm un zināšanām darba tirgū, mūsdienu profesijām, atbalstu un iespējām.  Skolēni tika  iepazīstināti ar koprades telpas ideju un attālinātā darba iespējām Lielvārdes novadā.

Skolēni arī iepazina IT speciālista un žurnālista profesiju,  darba ikdienu, izaicinājumiem un ieguvumiem, tehnoloģiskajiem risinājumiem, strādājot koprades telpā.

7.- 9. klašu audzēkņi interaktīvās stundas laikā uzzināja par nākotnes profesijām un  iepazina tās prasmes, kuras būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Projektu dienas ietvaros skolēni mācījās orientēties Lielvārdes arhitektūras risinājumos, vienlaikus iejūtoties vēstures pētnieku un pilsētvides dizaineru profesijā.

Karjeras nedēļas laikā pie Edgara Kauliņa vidusskolas 1.- 6.klašu skolēniem viesojās vecāki, - dažādu profesiju pārstāvji. Skolēni uzzināja par metereologa, ārsta, ugunsdzēsēja un citām profesijām. Skolēnu vecāki dalījās savās pieredzēs, stāstīja par karjeras ceļu un turpmāko savas profesijas nākotni darba tirgū. 

Skolēni klātienē vēroja gida profesiju, uzzināja par moderno tehnoloģiju pielietojumu gida darbā, kā arī viesojās pie novada uzņēmējiem, iepazīstot mājražošanu un darbā nepieciešamā aprīkojuma modernizāciju laika gaitā. Skolēni iepazina arī darbu dravā mūsdienās.

 

Lielvārdes pamatskola, Jumpravas pamatskola un Lēdmanes pamatskola

Karjeras nedēļas pasākumos piedalījās 288 Lielvārdes pamatskolas un vairāk nekā 74 Jumpravas pamatskolas un Lēdmanes pamatskolas jaunieši. Šogad 1.- 9. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties 20 dažādos karjeras nedēļas rīkotajos pasākumos.

Lielvārdes pamatskolas Karjeras nedēļas koordinators Inta Lipiņa stāsta: “ Ir svarīgi jau šobrīd attīstīt specifiskas prasmes, kas palīdzēs piemēroties darba tirgus mainībai nākotnē. Paši skolēni norādīja, ka tikšanās ar fizioterapeitiem Kristapu Dvēselīti un Sanitu Baltkalni; programmētāju Gintu Bērziņu; frizieri Eviju Pauru - Verzu; horeogrāfi Līgu  Barišoku; NBS ārsti Aneti Zahari; mūziķi, dzejnieku Lauri Valteru; biznesa analītiķi Gati Gailīti; vides speciālisti Tatjanu Joničonoku; skaistumkopšanas speciālisti Vitu Valteri; inženierzinātņu maģistru Edgaru Mežvēveru u.c. profesiju pārstāvjiem palīdzēja gūt labāku priekšstatu gan par šī brīža darba tirgu un dažādām nozarēm, gan profesiju attīstību nākotnē.” Jumpravas un Lēdmanes pagastu jaunieši  tikās ar 3 profesiju pārstāvjiem sociālā dienesta darbiniecēm Diānu Keivišu un Marinu Ivanovu un uzņēmēju Mārci Ziemeli, IK „Ziemeļu akmens”, kā arī frizieri Diānu Močāni.

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu