Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

No šī gada jūnija Lielvārdes novada sporta centrā atbrīvojušās telpas, kuras pašvaldība atvēlēja Lielvārdes novada Jauniešu domei un novada jauniešu aktivitātēm un iniciatīvām.

Telpās tika veikts kosmētiskais remonts, savukārt krāsošana tika atstāta pašu jauniešu ziņā.  Šobrīt norit pēdējie telpas labiekārtošanas darbi un 13. novembrī plkst. 17.30 ar filmas “Pazust Latgalē” demonstrēšanu un tikšanos ar filmas galvenajiem varoņiem, telpas tiks atklātas un atvērtas ikvienam novada jaunietiem.  Tā kā filma ieguvusi arī Skatītāju simpātīju balvu nesen notikušajā Latvijas kinofestivālā "Lielais Kristaps", tad filmas demonstrēšana un tikšanās ar varoņiem ir ekskluzīva  iespēja novada jauniešiem, jo filmas radošā grupa izņēmuma kārtā piekritusi viesoties Lielvārdes novadā.

Filma iedvesmo jauniešus rīkoties, lai uzlabotu apkārtējo vidi un radītu pašiem savus piedzīvojumus te pat Latvijā, tādēļ arī Lielvārdes novada jaunatnes lietu speciāliste Renāte Mencendorfa kopīgi ar novada jauniešu domes jauniešiem, telpas jauniešiem vēlas atklāt tieši ar šo filmu un tikšanos ar filmas galvenajiem varoņiem.

Nākotnes perspektīvā plānots, ka šīs telpas varēs izmantot dažādu spēļu, filmu, diskusiju vakaru organizēšanai, kā arī dažādu semināru un neformālās izglītības apmācību organizēšanai vai lietderīga brīvā laika pavadīšanai pēc skolas. Iesākumā telpas tiks iekārtotas un pašvaldība meklēs dažādas projektu iespējas kā pilnveidot šīs telpas, lai tās atbilstu mūsdienīgu jauniešu vajadzībām.

Filmā "Pazust Latgalē" astoņi spoži Latvijas skeitborda, “Inline”, BMX un MTB frīstaila pārstāvji -jaunieši izvēlējās palikt tepat Latvijā un pazust tās krāšņākajā novadā — Latgalē. Apmaldīties, lai vēlāk atrastos un dokumentālajā filmā izstāstītu aizrautības un bezbailības pilnu stāstu. Kaspars Alksnis, Nils Jansons, Gusts Ošmucnieks, Jānis Zālītis, Dāvis Nesenbergs, Miks Grantiņš, Kristaps Reimanis un Jānis Melnis viesojās lielākajos Latgales skeitparkos, pulcēja vietējos braucējus, rādīja paraugdemonstrējumus un palīdzēja apgūt trikus, izbraukuma laikā sev un citiem pierādot, ka ekstrēmie sportisti spēj pielāgoties videi un, liekot lietā iztēli, veikt iespaidīgus un radošus trikus jebkurā vietā.

Sagatavoja:
Renāte Mencendorfa
Lielvārdes novada jaunatnes lietu speciāliste.


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu