Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Vasaras sākumā Rīgas pilī notika grāmatas „Iespējamā tikšanās” atklāšanas svētki. Šonedēļ Lielvārdes Dienas aprūpes centrā kopā sanāca interesenti, lai parunātu par galveno domu, kas ietverta šajā grāmatā – cilvēki ar īpašām vajadzībām ir mūsu sabiedrības daļa un arī starp viņiem ir ļoti talantīgi, mērķtiecīgi un drosmīgi cilvēki. Šī grāmata nojauc robežas, lauž stereotipus un palīdz uz cilvēku ar īpašām vajadzībām ikdienu paskatīties citādāk. Šajā grāmatā ir astoņu Latvijā pazīstamu personību dialogi ar cilvēkiem ar invaliditāti.

Apgāda „Jumava” vadītājs Juris Visockis uz sarunu aicināja lielvārdiešus Viju Dzērvi un Jāni Lūsi. Abi lielvārdieši stāstīja gan par savu bērnību, gan ikdienas gaitām, gan nākotnes plāniem.

Vijai Dzērvei ir 2. grupas invaliditāte, bet viņa tik un tā savu ikdienu pavada aktīvi – gan cilā svarus, gan vairākas reizes nedēļā apmeklē vingrošanas nodarbības Dienas centrā. Inga Vairoga slavē Viju, jo kopš Dienas centru atvēra un tur sākās šīs vingrošanas nodarbības, viņa bez ļoti svarīga iemesla nav izlaidusi ne reizi.

Vijas iedvesmas persona ir viņas vīrs, ar kuru kopā Vija trenējas un brauc uz sacensībām svara stieņa spiešanā guļus. Viņai jau ir 12 medaļas no šīm sacensībām.

Jānis Lūsis ir deputāts Lielvārdes novada domē, darbojas izglītības uzņēmumā „Lielvārds” un savā ģimenes uzņēmumā „Lūšu Drava”, audzina 3 bērnus un tam visam pa vidu aktīvi iesaistās dažās aktivitātēs, piemēram, orientēšanās sacensībās Lielvārdes pilsētas svētku ietvaros un velobraucienos. Varētu domāt, ka Jānim diennaktī ir vairāk par 24 stundām, jo reizēm ir sajūta, ka viņš paspēj visu izdarīt un visur būt. Cilvēki, kuri viņu iedvesmo, ir brāļi Gribusti – Aivars un Andris un viņš priecājas, ka ir pārliecināts lielvārdietis – dzimis, audzis un tagad arī savu dzīvi pakārtojis tā, lai var gan strādāt, gan nodarboties ar saviem hobijiem, gan atpūsties šeit. Viņa hobijs šobrīd ir disku golfs, ko viņš piedāvā izmēģināt arī citiem pie sevis „Lūšu Takā”. Jānis jau no bērnības zina, ka, lai kaut ko sasniegtu, pie tā ir jāstrādā.

Gluži tāpat kā šie cilvēki lauž stereotipus, ka sieviete ar 2. grupas invaliditāti nevar aktīvi nodarboties ar sportu vai domes deputāts ir nopietns cilvēks, kuru noteikti nevarēs sastapt starp velobrauciena dalībniekiem. Viss ir iespējams, ja tikai ir vēlme darīt! Tad var atrast gan laiku, gan spēku, gan iespējas.  

Iveta Vējone par grāmatu “Iespējamā tikšanās” saka: „Šī grāmata ir solis tuvāk ideālajai pasaulei, kurā vairs nepastāvēs dalījums mēs un jūs. Tā būs pasaule, kurā būsim mēs.”

Grāmata lasīšanai pieejama Lielvārdes novada Dienas aprūpes centrā un bibliotēkās.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu