Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Janvārī bērnu koris “Lielvārde” piedalījās XIII Starptautiskais Daugavpils Garīgās mūzikas festivālā "Sudraba zvani", kur bērnu kategorijā ieguva galveno balvu. Kora diriģente Baiba Klepere un koris saņēma uzaicinājumu no 21. jūnija līdz 1. jūlijam apmeklēt kordiriģentu mestarklases Maķedonijas pilsētā Struga, iestudējot latviešu kora mūziku septiņiem koriem no Maskavas. Šis “Starptautiskais koru forums” notiek katru gadu kopš 2014. gada un tā mākslinieciskais vadītājs ir pasaules slavenais maķedoniešu diriģents Sašo Tatarčevskis. Katru gadu tiek pieaicināts kāds citas valsts diriģents, kurš iestudē savas valsts kora mūziku, šoreiz tā ir diriģente Baiba Klepere. Katru dienu notiek mēģinājumi, kur tiek apgūts repertuārs. Baiba māca bērnu koriem latviešu dziesmas, kuras rīt dziedās gala koncertā, bet Sašo Tatarčevskis strādā ar pieaugušajiem un bērnu korim “Lielvārde” māca vienu maķedoniešu tautasdziesmu.

“Jau izskanējis festivāla atklāšanas koncerts, kurā kopā piedalījās visi dalībnieki. Jāņu vakarā notika mūsu kora koncerts, kurš tika uzņemts ar milzīgu sajūsmu un apbrīnu! Bijām sapinuši ziedu vainadziņus un cienājām publiku ar Jāņu sieru! Paldies par to līdzi atbraukušajām mammām un skolotājai Evitai,” saka diriģente Baiba. Lielvārdieši ir apmetušies blakus pareizticīgo klosterim, kura baznīcā pirms pāris dienām izskanēja koncerts “Dzied diriģenti”. Šim koncertam katra kora vadītājs sagatavoja vienu garīga satura dziesmu. Tur piedalījās skolotāja Evita Konuša, jo Baibai paralēli bija stundas ar bērnu koriem.

“Brīvajā laikā mēs peldamies Ohridas ezerā, sauļojamies, draudzējamies ar citiem bērniem un braucam ekskursijās. Vakar bija maķedoniešu vakars. Vakara noslēgumā - izbrauciens ar kuģi pa ezeru. 28. jūnijā notiks gala koncerts Ohridas pilsētas Sv.Stefana katedrālē, kurā tad arī tiks atskaņots iestudētais repertuārs. Koncertu filmēs Maķedonijas televīzija,” par piedzīvojumiem Maķedonijā saka skolotāja Evita Konuša.

“Mēs šeit jūtamies mīlēti un apbrīnoti. Lielvārde var lepoties ar saviem bērniem,” piebilst Baiba.

Keita Rožāne

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu