Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Pūpoldienas priekšvakarā Lielvārdē, Lāčplēša laukumā, aizvadīts bagātīgs, precēm un svētku noskaņojumu piepildīts Lieldienu tirdziņš.

Tirgotāji priecājās par pircēju straumēm, kas plūda uz Lāčplēša laukumu, savukārt pircēji -par iespēju iegādāties noderīgas lietas.

Vislielākā interese šoreiz par pūpoliem, jo šajā svētdienā svinēsim Pūpoldienu. Pūpolu saišķi varēja iegādāties gan par 50 centiem, gan 1 eiro. Lēdmanietis Andrejs Nungurs uz tirgu bija atvedis ne tikai pūpolus un dārzā uzziedējušas narcises, bet arī pūpolkoka stādus. Atradās arī pircēji, kas gribēja iegūt īpašumā savu pūpolkoku.

Lieldienu tirdziņa organizatori biji gādājuši, lai ikviens tirgus apmeklētājs tiktu gaidīts. Jau pie tirgus bērnus gaidīja poniji, kuri labprāt izvizināja mazos lielvārdiešus un ciemiņus no citiem novadiem.

Vecajā ābeļdārzā biedrība "Visa veida kustība" visus aicināja iesaistīties aktivitātēs. "Lieldienu tirdziņā gribam palīdzēt lieliem un maziemi kļūt spēcīgākiem, lai viņi uzvarētu Lieldienu olu kaujās. Esam  sagatavojuši dažādus šķēršļus un aktivitātes – kopskaitā piecas. Projekta "Proti un dari" ietvaros Linda Stankēviča uzzīmējusi aktivitāšu nosaukumus. Mums ir arī sportiskais Lieldienu zaķis, kurš iepriecinās tirdziņa apmeklētājus ar gardumiem un vēlējumiem," sacīja biedrības "Visa veida kustība" pārstāve Zita Bērziņa.

Tirgus apmeklētāji nelaida garām iespēju papriecāties par Trušu karalistes iemītniekiem. Trušus drīkstēja arī pabarot ar burkāniem vai kāpostlapiņu.

Uz Lieldienu tirdziņu bija atbraukuši 20 truši, bet pavisam Trušu karalistē šo jauko pūkaiņu ir ap simts.

Evanģēlisko kristiešu draudzes ''Zilais krusts'' struktūrvienības ''Lēdmane'' vadītāja Olita Stāvus atklāja, ka šie truši Lieldienās nes arī olas. Tiesa gan, viņi to dara tikai savā mītnes vietā Lēdmanē. Tāpēc visiem, kuri vēlas to redzēt savām acīm, jādodas uz Trušu karalisti, kas Lieldienās jau būs atvērta apmeklētājiem.

"Lai tirgotājiem un tirgus apmeklētājiem būtu silti un omulīgi, veiktos pirkšana un pārdošana, novada uzņēmēji ir parūpējušies, lai viņus sildītu karsta zupa un pankūciņas, ar ko visi tika cienāti," par uzņēmēju laipno žestu pavēstīja Lielvārdes novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja Maija Jaudzeme.

Kad zupa un pankūkas bija nogaršotas, tirgus laukumā varēja noskatīties profesionālo skatuves mākslinieku apvienības "KILI - KILI" leļļu teātra iestudējumu "Zaķa gans".

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu