Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Svētdien Rembates parkā pie Lielvārdes novada Kultūras centra jau otro gadu tika svinēti Meteņi, lai kopā ieskandinātu pavasari.

Lai labāk sagatavotos Meteņdienas svinēšanai, ko pieņemts darīt maskā, skolotājas Aigas Kriņģeles vadībā varēja izgatavot sev masku.

Uz Meteņdienas rituāliem un rotaļām klātesošos aicināja Lielvārdes novada Kultūras centra folkloras kopas "Josta" dalībnieces.

"Meteņi ir laiks, kad visi jūtam gaisā pavasari, bet ziema vēl negrib atkāpties. Metenis ir jokdaris – sākumā visiem piesola zelta pogas, kas ir saules simbols, bet tad pēkšņi pārsteidz ar sniegu vai uzlej ūdeni," saka folkloras kopas "Josta" vadītāja Ilze Vecmane. "Mēs šodien modināsim zemi jauniem asniem un jaunai ražai, kā, arī, protams, paši sevi, un palīdzēsim atgriezties saulei."

Pie Lielvārdes novada Kultūras centra tika iekurts arī Meteņdienas ugunskurs. Kā skaidroja I.Vecmane, Meteņu pelni ir īpaši auglīgi, un tos vajag kaisīt dārzā. Ja kādam, viņam nemanot, piekar maisiņu ar pelniem, tad viņu gaida veiksme, auglība un bagātība.

Pēc visa liekā, no kā vēlas atbrīvoties sadedzināšanas ugunskurā, klātesošie tika aicināti aust audeklu.

"Meteņu nosaukuma pamatā ir vārds "meti". Mums ir uzmesti jauni meti, un katrs varēs ieaust kopīgajā audeklā savu krāsu, savas labās domas un vēlējumus," atklāj I.Vecmane.

Kopīgi austais audekls pie Lielvārdes novada Kultūras centra būs vēl apskatāms līdz pavasara saulgriežiem.

Par pasākuma kulmināciju kļuva paša Meteņa parādīšanās un iesaistīšanās Meteņdienas svinēšanā. Kā jau bija noprotams, Metenis pirms prom došanās vēl centās izspēlēt visādus jokus, iepriecinādams bērnus. 

Šogad Meteņu svinēšanā aktīvi iesaistījās arī veselīga dzīvesveida entuziastu grupa "Visa Veida Kustība". "Mūs uzrunāja Lielvārdes novada Kultūras centrs, un biedrība "Visa Veida Kustība" vienmēr atvērta sadarbībai," stāsta biedrības pārstāve Zita Bērziņa. "Tā kā mēs gaidām pavasari, jābūt arī kustīgiem un veselīgiem. Šodien piedāvājam atrakcijas, kuras palīdzēs aizdzīt prom negatīvas emocijas. Meteņiem raksturīga lēkšana ar maisiem, lēksim arī pāri virvei, lai atbrīvotos no problēmām, ar tumšām brillēm pārvarēsim šķēršļu joslu, lai uzticētos viens otram, vairotu draudzību un saliedētību. Mūsu uzdevums ir veidot kopības sajūtu."

Informāciju sagatavoja Aina Trasune

Video: fakti.lv


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu