Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Jau vairākus gadus Jumpravas pamatskolas, tai skaita pirmsskolas izglītības grupu (bērnudārza),  Vecāku padome aktīvi sadarbojas ar skolu un bērnudārzu, lai palīdzētu bērniem izaugt ne tikai gudriem, bet arī cilvēcīgiem, atbildīgiem, taisnīgiem, ar savu dzīvi apmierinātiem un veseliem.

Lai mūsu bērnos attīstītu spēju just līdzi citiem, attīstītu empātijas spēju, kas ir pamats tam, lai bērns gan mazs būdams, gan pieaugot, izturētos ar cieņu un sapratni pret citiem, spētu izrādīt un izrādītu rūpes par citiem, veidotu pozitīvas savstarpējās attiecības u.tml., mēs, vecāki, esam vienojušies, ka katru gadu realizēsim, kādu  akciju /projektu/, kurā varam atbalstīt un palīdzēt tiem, kuru dzīvēs šobrīd ir grūts posms.

Šogad, tiklīdz sociālajos tīklos parādījās ziņas  par to, ka tiek vāktas „Drosmes kastes”* mazajiem Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģijas nodaļas pacientiem, gan vecāki, gan skolas un bērnudārza pārstāvji vienbalsīgi nolēma – šī ir akcija, kurā arī mēs piedalīsimies.

Laika posmā no 23.novembra līdz 7.decembrim, Jumpravas pamatskolas un bērnudārza vecāki, bērni un darbinieki saziedoja divas lielas kastes ar dažādām mantiņām – flomāsteriem, zīmuļiem, grāmatām, mašīnām, lellēm u.c., kas 8.decembrī tika nogādātas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, lai iepriecinātu un uzmundrinātu mazos pacientus.

Kādēļ cilvēki atbalsta šo un līdzīgu akciju norisi skolā un bērnudārzā:

Ieva, trīs bērnu mamma: „Bērniem ir dabiska vēlme dalīties un iepriecināt otru. Drosmes kaste ir lielisks ziedojuma formāts, kurā piedalīties bērniem, jo viņiem ir lieliska izpratne par mazo mantiņu vērtību (kas nav nauda izmērāma) un tāpēc jo lielāks un nozīmīgāks ir prieks dot!

Anda, divgadnieka mamma: „Mēs piedalāmies, jo, kaut arī šobrīd mums iet labāk nekā tām ģimenēm, kuras ir nonākušas neapskaužamās situācijās, nekad nevar zināt, kurā brīdī arī mēs vai mums tuvākie varam būt viena no šīm ģimenēm.”

Evija, 3.klases audzinātāja - 3.klases bērni ļoti aktīvi atbalstīja šo akciju, jo paši bija izmantojuši „Drosmes kasti” - kad vienam no trešklasniekiem,  pēc gūtās traumas un ģipša uzlikšanas, lai mazinātu sāpes un negatīvos pārdzīvojumus, mediķi bija piedāvājuši izvēlēties mantiņu no tās.

6.klases skolniece: „Iepriecinot bērniņu ar dāvaniņu, viņi aizmirst par bailēm un sāpēm, uz sejas parādās smaids un prieks.”

Anda, trīs bērnu mamma: „Mūsu ģimene piedalās tādēļ, ka bērnu slimošana ir vienīgā patiesi un sāpīgi netaisnā lieta pasaulē, un, šādi iepriecinot un atbalstot mazos slimotājus un viņu vecākus, mēs kaut nedaudz varam mazināt netaisnību un ciešanas.

Manuprāt, skolai un bērnudārzam šādās akcijās ir vērtīgi piedalīties tādēļ, ka šādi bērnos tiek veicināta empātija un attīstīta emocionālā inteliģence. Bērniem nav jāaug priecīgā vakuumā – jo reālāk viņi redzēs dzīvi, vienlaikus uztverot līdzcilvēku sāpes ar patiesu līdzjūtību, jo labāk sabiedrībai kopumā un ilgtermiņā.”

Jana, divu bērnudārznieku mamma: „Ar vecāko meitu gājām pastaigā pa mežu, kad viņai stāstīju par labdarības akciju „Drosmes kaste”, ka šādi mēs varam palīdzēt, iepriecinot bērniņus grūtos brīžos. Pēc sarunas gājām uz veikalu, kur meitiņa izvēlējās dāvaniņu bērniņiem, ko nākamajā dienā ar prieku nesa uz dārziņu, lai ieliktu „Drosmes kastē”. Tā mēs mācamies dot un palīdzēt citiem.

Liels paldies visiem (bērniem, vecākiem, audzinātajām u.c.), kuri atbalstīja šo akciju! Ticu, ka, ar katru uz slimnīcu aizvesto lietiņu, tika aizvesti klusi, no visas sirds sūtīti, veselības vēlējumi mazajiem slimniekiem.

Liels paldies Jumpravas pamatskolas direktorei Dacei, kā arī Inesei un Evitai par palīdzību šīs akcijas īstenošanā.

Evija Rutmane,
Jumpravas pamatskolas Vecāku padomes priekšsēdētaja vietniece

*„Dromes kaste” – kaste Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, onkoloģijas nodaļā un citās nodaļās, no kuras bērni, pēc sāpīgām un nepatīkamām procedūrām, var izvēlēties sev rotaļlietu, grāmatu u.tml.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu