Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Vakar, 8. aprīlī, Lielvārdes novada domes priekšsēdētājas vietniece Vita Volonte un pašvaldības izpilddirektore Inga Reķe tikās ar Jumpravas iedzīvotājiem, lai, kā ierasts, uzklausītu viņu sakāmo un sniegtu atbildes uz dažādiem jautājumiem. Sarunā piedalījās arī Jumpravas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Samsons.

Uz tikšanos ar novada vadību bija ieradies uzņēmuma SIA “Excelsior Trade” pārstāvis. Uzņēmums nodarbojas ar augļu un ogu audzēšanu, kā arī to pārstrādi un vēlas paplašināt savu darbību Jumpravas pagastā. Lai paplašināšanos varētu īstenot, ir nepieciešama ūdensvada izbūve dzelzceļa kreisajā pusē. Uzklausot uzņēmēju, vadība informēja, ka ir noslēgusies ūdensvada projektēšana dzelzceļa Rīga-Krustpils kreisajā pusē Jumpravā, un tā izbūve ir ielikta pašvaldības investīciju plānā, kas nozīmē, ka faktiskie darbi varētu notikt nākamajā gadā.

Savukārt uz sarunu par Jumpravas pamatskolas pirmsskolas grupiņu skaitu nākamajā mācību gadā bija ieradušās četras skolotājas no Jumpravas pamatskolas un pirmsskolas grupām. Skolotājas izteica savu apmierinātību ar mūsdienīgiem darba apstākļiem, pašvaldības centieniem paaugstināt darba algas un atbalstu kopumā. Tiesa gan, viņas arī izklāstīja savas pārdomas par turpmāko darbību un pirmsskolas grupu skaitu. Taču vadība izskaidroja situāciju, ka tiem pedagogiem, ko pārmaiņas skars, tikšot piedāvāts darbs Lielvārdes pirmsskolas izglītības iestādē “Pūt vējiņi”, atbilstoši plānoto bērnu grupiņu skaitam. Tāpat vadība norādīja, ka izmaksām uz vienu bērnu novada pirmsskolas grupās jābūt līdzīgām. Šobrīd Jumpravā izmaksas par vienu bērnu krietni pārsniedzot Lēdmanes un Lielvārdes izmaksas. Vidējais plānotais bērnu skaits Jumpravas pirmsskolas grupās nākamajā mācību gadā ir ap 20 bērniem grupā.

Dodoties ikmēneša izbraukumos uz pagastiem, novada vadība apseko arī dažādus infrastruktūras un būvniecības objektus. Šajā reizē tika novērtēts pašvaldības autoceļa Nr.7 posms, par kura kvalitāti saņemtas iedzīvotāju sūdzības. Aizvadītajā gadā konkrētajā ceļa posmā tika veikti pārbūves darbi. Kopīgi ar uzņēmēju tika novērtēta veikto darbu kvalitāte un ceļa stāvoklis pēc ziemas sezonas, kā arī turpmākie ceļa uzturēšanas darbi.

Tāpat vadība apsekoja Jumpravas doktorāta telpas, ko plānots pielāgot deinstitucionalizācijas projekta aktivitātēm, veicot ievērojamus uzlabojumus un sniedzot iespēju personām ar garīga rakstura traucējumiem integrēties sabiedrībā. Šoreiz, tiekoties ar ģimenes ārsti Guntu Tīcmani, tika pārrunāta kopēja pašvaldības un ģimenes ārstes sadarbība Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa projektā “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru”.

Nākamā tikšanās ar iedzīvotājiem paredzēta 14. maijā Lēdmanē.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu