Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis
IMG_9199
IMG_9123
IMG_9136
IMG_9143
IMG_9144
IMG_9146
IMG_9149
IMG_9153
IMG_9155
IMG_9167
IMG_9172
IMG_9181
IMG_9190
IMG_9198
IMG_9215
IMG_9217

Aizvadītā sestdiena mūs lutināja ar brīnišķīgu laiku, kas bija  jo īpaši piemērots, lai dotos izzinošā pastaigā Rembates parkā, kur norisinājās pasākumu cikla ”Lielvārdes Goda krēsli”, pirmais pasākums “Putnu diena”, kas bija veltīts izcilajam novadniekam, ornitologam, bērnu grāmatu autoram un putnu balsu atdarinātājam Kārlim Grigulim, kuram pagājušajā vasarā tika uzstādīts Goda krēsls Rembates parkā.

Pasākumā bija padomāts par aktivitātēm visiem vecumiem un dažādām gaumēm. Nelielajā fotogrāfiju izstādē, kas bija veltīta Kārlim Grigulim un viņa mūža darbam, bija mēģināts atrast fotogrāfijas, kuras daudzi vēl nebija redzējuši. Apmeklētāji varēja uzzīmēt savu sapņu putnu uz asfalta, piedalīties dažādās aktīvās un izzinošās spēlēs par putniem un to dzīvi, izcept savu putniņu no mīklas un uzzināt dažādus jaunus faktus par Latvijas putniem, ko neraksta mācību grāmatās. Paralēli visas dienas garumā Spīdalas saliņā tika atskaņotas Kārļa Griguļa pasakas par dabu un dzīvniekiem, ko speciāli par godu šim notikumam bija ierunājis Lielvārdes Tautas teātra režisors un aktieris Kārlis Lišmanis. Ieraksti ar Latvijas dziedātājputnu dziesmām mijās kopā ar Rembates parka putnu čivināšanu kā arī Anastasijas Neretnieces atmiņu stātiem par Kārli Griguli.

Rembates parkā blakus Lielvārdes novada Kultūras centram ir novietoti četri Goda krēsli – ornitologam Kārlim Grigulim, diriģentam Paulam Kveldem, dramaturgam Gunāram Priedem, Tautas daiļamata meistariem – Arvedam un Verai Paeglēm. Nākamais pasākums šajā ciklā paredzēts kā veltījums Tautas daiļamata meistariem un Lielvārdes jostas audējiem Arvedam un Verai Paeglēm.

Pasākumu cikls radīts, lai lielvārdieši un pilsētas viesi labāk iepazītu mums tik īpašos cilvēkus, kas Lielvārdes vārdam ļāvuši izskanēt tālu aiz tās robežām.

Lielvārdes novada Kultūras centrs gribētu pateikt milzīgu paldies visiem pasākuma apmeklētājiem par aktīvo iesaistīšanos aktivitātēs un pozitīvajām emocijām. Tiekamies nākamajā pasākumā!

Līga Cerbule,
Lielvārdes novada Kultūras centra kultūras projektu vadītāja

Anitas Sakas foto

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu