Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Kopš marta vidus valstī norisinās II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa  pirmā kārta, kurā tiek noskaidroti labākie ansambļi trīs kategorijās - mazās vokālās grupas, ansambļi ar dalībnieku skaitu no 7 līdz 12 dziedātājām un pusprofesionālie vokālie ansambļi. Kopā dalību konkursam pieteikuši 63 sieviešu vokālie ansambļi, tai skaitā arī LdNKC dāmu vokālie ansambļi „Stari” un „Pusnakts stundā”.

Lēdmanes dāmu ansamblis „Stari”, kas piedalās mazo vokālo ansambļu grupā, konkursa pirmo kārtu 16. martā Rīgā jau ir godam izturējušas, sasniedzot augstāko vērtējumu starp  tās dienas konkursa dalībniecēm, iegūstot 1. pakāpes diplomu ar 44,50 punktiem, pavisam nedaudz atpaliekot no augstākās pakāpes vērtējuma (45 punkti).

Žūrijā piedalījās Antra Strikaite - mūzikas pedagoģe, Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vadītājas vietniece; Dace Bula - vokālā pedagoģe, Latvijas vokālo ansambļu asociācijas valdes locekle un Lauris Goss - Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts. Citviet Latvijas novados žūrijā piedalās arī Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja, Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas direktore Mārīte Puriņa.

Ansamblis “Pusnakts stundā” konkursa 1. kārtā startēs 30. martā Latgalē, Sīļukalna pagastā, Sīļukalna Kultūras namā.

Konkurss norisinās no 2019. gada marta līdz maijam Latvijas novados un pašvaldībās. Konkursa mērķi: sieviešu vokālo ansambļu muzicēšanas tradīciju saglabāšana un attīstība; ansambļu kvantitatīvā un kvalitatīvā sastāva apzināšana; ansambļu mākslinieciskās un profesionālās meistarības izaugsme, īpaši sekmējot izpildījumu “a cappella” kā nozīmīgu Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas sastāvdaļu.

Uz konkursa finālu, kas notiks 11. maijā Mārupes kultūras namā, tiek izvirzīti  desmit Latvijas spēcīgākie sieviešu vokālie ansambļi ( ar dziedātāju skaitu no 7 - 12 dziedātājām), viena pusprofesionālā grupa un četras mazās grupas (līdz 6 dziedātājām), tajā skaitā  arī  LdNKC Lēdmanes dāmu vokālais ansamblis "Stari". 

Inese Nereta,

Lēdmanes tautas nama vadītāja

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu