Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Nupat akciju sabiedrība «Lauku Avīze» klajā laidusi Andreja Pumpura eposa «Lāčplēsis» jaunizdevumu, kas vislielāko popularitāti noteikti iemantos tieši Lielvārdes novadā, jo tā tapšanā lielāko ieguldījumu devuši tieši šī novada iedzīvotāji, gan vākdami materiālus, gan atbalstīdami to finansiāli, gan zīmēdami ilustrācijas un pat būdami tām par modeļiem.

Izdevuma mākslinieks Agris Liepiņš par šo darbu teic: «Teiku varoņi pieder visai latviešu tautai, bet Latvijā ir viens novads, kuram liktenis lēmis sargāt un kopt Lāčplēša garu cauri laikiem. Tā ir Lielvārde – apvidus, kur Andrejs Pumpurs saklausīja teiku par lācenes dēlu, apkārtējā daba, kurā dzejnieks liek darboties eposa varoņiem, un nostāstiem apvītā senlatviešu koka pils Daugavas un Rumbiņas upju stāvajos krastos.»

«Lielvārdieši savu misiju izpildījuši godam. Padomju rusifikācijas gados lauku cilvēki un kolhozi bija vide, kurā saglabājās un apzināti tika uzturēts latviskums. Lielvārdes kolhozam bija Lāčplēša vārds, par kolhoza līdzekļiem izveidoja Pumpura muzeju un Dziesmu un deju svētkos koris «Lāčplēsis» gāja Lāčplēša tērpos,» turpina mākslinieks.

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, lielvārdieši vēlējās izdot «Lāčplēša» jubilejas izdevumu jaunā ietērpā. Tas ir novada iedzīvotāju kopdarbs, dzimis un domās izauklēts lielvārdiešu latviskajās dvēselēs, apzinoties savu pienākumu uzturēt dzīvu Lāčplēša garu cauri laikiem un mūžīgi. Līdzekļus grāmatas izdošanai deva gan pašvaldība, gan Lielvārdes novada uzņēmēji, bez atlīdzības strādāja A.Pumpura Lielvārdes muzeja ļaudis un grāmatas ilustrators Agris Liepiņš (arī lielvārdietis). Grāmata iznāk izdevniecībā «Lauku Avīze», tās atvēršanas svētki paredzēti 22.septembrī Lielvārdē, Pumpura svētku laikā. Nekas jau nav mainījies, arī tagad mums ir gan savi kangari, gan sumpurņi, raganas un velni, un pat melnie bruņinieki, kuri gan vairs nenāk cīnīties aci pret aci, bet kaļ savus plānus kaut kur ārzonās... Lai grāmatai Saules mūžs, jo šodienas Latvijai ļoti nepieciešams spēcīgs un latvisks Lāčplēša gars!

 Ritvars Raits, "Ogres Vēstis Visiem"

 Autora foto

Fotogrāfijā mākslinieks Agris Liepiņš demonstrē eposa «Lāčplēsis» jaunizdevumu, aicinot visus uz tā atvēršanas svētkiem 22. septembrī Lielvārdē.

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu