Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             
Inese_Nereta.JPG

Inesi Neretu lēdmanieši pazīst – viņa vada Lēdmanes tautas namu nu jau 22 gadus. Tautas namā ikdienā darbojas pieci amatierkolektīvi, un ansambli “Stari” vada Inese. “Staru” un citu kolektīvu un mākslinieku uzstāšanos varēsim baudīt novada svētkos, jo Inese rīko savu autorkoncertu “Māras ziedu vainagā”. Tas izskanēs 23. jūlijā 18.30 pie Lēdmanes tirdzniecības centra. Pašvaldības izdevumam "Lielvārdes Novada Ziņas"  Inese Nereta stāsta, kāda loma mūzikai un dziedāšanai ir viņas dzīvē.

Cik sen jūsu mūžs saistās ar mūziku?

Kā lielākai daļai mūziķu, arī es dziedu jau no bērnības un  skolas laikā biju gan vokālo ansambļu pamatsastāvā, gan solo dziesmu izpildītāja. Vidusskolā pat tiku par solisti instrumentālajā ansamblī, jo biju sarakstījusi savu dziesmu.  Man ļoti patika dziedāt, it sevišķi draugu kompānijā, kas varēja dziedāt daudzbalsīgi. Pati vienmēr centos dziedāt citu balsi, nevis pamatmelodiju un burtiski iegāju azartā, dzirdot, kā dziesmas skanējums piepildās ar daudzbalsību.

Pēc Salaspils vidusskolas beigšanas apguvu dziedātājas profesiju Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā.  Dziedāju Latvijas Radio korī un vairāk nekā 20 gadus kamerkorī “Ave Sol”.

Pirmās dziesmas sarakstīju jau vidusskolas laikā, bet pēc mūzikas vidusskolas beigšanas, kad apprecējos un pārcēlos dzīvot uz Lēdmani, par to biju piemirsusi. Otro elpu atguvu, kad uz Lēdmani atbrauca dzejniece Kornēlija Apškrūma ar savām dziedošajām pavadonēm. Pēc pasākuma nodomāju, es taču arī tā varētu. Un jau nākamajā dienā sacerēju melodiju ar K. Apškrūmas dzeju kā veltījumu savai kolēģei bibliotekārei Venerandai Trumekalnei. Tas notika 2003. gada rudenī. Un vēl pēc brītiņa sadūšojos iesniegt dziesmu Latvijas Zemkopības ministrijas organizētajā konkursā “Es dziedu par Latvijas mežiem”, kura tika finālā pēc divām atlases kārtām. Abas minētās dziesmas varēsim dzirdēt koncertā.

Vai šis būs jūsu pirmais autorkoncerts? Ja ne, tad kur un kad vēl tie izskanējuši?

Šis būs mans otrais autorkoncerts. Pirmais izskanēja Salaspils sociālajā centrā pirms diviem gadiem. Tad es dziedāju viena pati. Savā ziņā tādi mini autorkoncerti man ir bijuši vairāki, uzstājoties kopā ar dzejnieci Inesi Toru literāri muzikālajos pasākumos. Tā ir sanācis, ka šīs dzejnieces dzeju es visbiežāk izmantoju savās dziesmās. Laikam tās ir radniecīgās dvēseles, kas savedušas mūs kopā. Pagājušā gada rudenī mums ir izdota kopīga dziesmu grāmata ar  Ineses Toras dzeju un Solveigas Kļaviņas gleznu reprodukcijām.

Kādas dziesmas un dziedātājus koncertā dzirdēsim?

Līdz šim savas dziesmas esmu dziedājusi dzeju pasākumos viena vai ar manis vadīto dāmu vokālo ansambli “Stari”.  Šoreiz vēlējos iesaistīt arī citus dziedātājus. Bez ansambļa “Stari” koncertā piedalīsies arī Sanita Vītuma, Ķeipenes sieviešu vokālā ansambļa vadītāja, Ausma un Andris Eglīši un  mana radošā komanda - dzejniece Inese Tora, māksliniece Solveiga Kļaviņa un fotogrāfe Mirdza Ankupa, ar kuru esam bijušas kopā vairākos literāri muzikālos pasākumos. Skanēs solo un ansamblim rakstītas dziesmas ar lēdmanieša Romualda Zarembo, lielvārdieša Jura Reihlera un gulbenietes Ineses Toras, Kornēlijas Apškrūmas, Vēsmas Kokles Līviņas, Gaidas Lāces un citu dzejnieku dzeju. Pasākumu kuplinās Lēdmanes dāmu deju kopa “Dīva”.

Kas jums ir palīdzējis šo autorprogrammu izveidot tādu, kādu to dzirdēsim?

Protams visi iepriekš minētie cilvēki. Vokālais ansamblis un pieaicinātie mākslinieki izmantos pavadījuma fonogrammas, ko uzrakstījis mūsu kora mākslinieciskais vadītājs Aldis Andersons, un pārējām dziesmām pavadījumu spēlēs ansamblis “Dienvidvējš”.

Kāds ir jūsu vēlējums novadam un novadniekiem svētkos?

Novēlu novada iedzīvotājiem no sirds izbaudīt vasaru, Lielvārdes novada svētkus visa mēneša garumā. Labi atpūsties, smelties enerģiju un spēku, ko sniedz daba, ūdens, saule.  

Ineses Neretas autorkoncerts “Māras ziedu vainagā” izskanēs 23. jūlijā 18.30 pie Lēdmanes tirdzniecības centra. Laipni lūgti!

Lielvārdes novada svētku programma Lēdmanē

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu