Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome apstiprinājusi jaunus SIA „LIELVĀRDES REMTE” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Lielvārdes pilsētā un Lēdmanes pagastā. Turpmāk, no nākamā gada 1. janvāra, visiem siltumenerģijas pakalpojumu lietotājiem Lielvārdes pilsētā un Lēdmanes pagastā būs vienots tarifs - pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 156,52 EUR/tūkst.nm3 siltumenerģijas gala tarifs ar akcīzes nodokļa komponenti apstiprināts 53,08 EUR/MWh.

Salīdzinot ar spēkā esošajiem tarifiem, jaunais tarifs Lielvārdes pilsētā ir par 0,2% lielāks, savukārt Lēdmanes pagastā - par 31,7% mazāks.Siltumenerģijas gala tarifs ir apstiprināts pie dažādām dabasgāzes tirdzniecības cenām tabulas veidā. Mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainīsies arī siltumenerģijas tarifs. Ņemot vērā prognozi, ka dabasgāzes tirdzniecības cena pieaugs, sagaidāms, ka 2017.gada janvārī, kad stāsies spēkā jaunie siltumenerģijas tarifi, tie gan Lielvārdē, gan Lēdmanē samazināsies, salīdzinājumā ar šobrīd spēkā esošajiem tarifiem.  

SIA „LIELVĀRDES REMTE” šobrīd piemēro atšķirīgus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Lielvārdes pilsētai un Lēdmanes pagastam. Regulators gan Lielvārdes pilsētai, gan Lēdmanes pagastam spēkā esošos tarifus apstiprināja 2012.gada 4.jūlijā.

Komersants Regulatorā iesniedza jaunu tarifu projektu, jo panākts siltumenerģijas zudumu samazinājums, samazinājies lietotājiem nodotais siltumenerģijas apjoms, kā arī mainījušās mainīgās un pastāvīgās izmaksas.

Pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 156,52 EUR/tūkst.nm3, apstiprināto gala tarifu veido siltumenerģijas ražošanas tarifs 32,52 EUR/MWh, siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs 15,60 EUR/MWh, siltumenerģijas tirdzniecības tarifs 2,64 EUR/MWh, kā arī dabasgāzes akcīzes nodokļa komponente 2,32 EUR/MWh.

Lai uzklausītu siltumenerģijas pakalpojumu lietotāju viedokli par SIA „LIELVĀRDES REMTE” iesniegto tarifu projektu, Regulators 2016.gada 5.aprīlī Lielvārdē rīkoja uzklausīšanas sanāksmi. Uzklausīšanas sanāksmē piedalījās SIA ,,LIELVĀRDES REMTE” valdes priekšsēdētājs, izpilddirektors, komersanta pilnvarotie pārstāvji, Lielvārdes novada domes pārstāvji, Lēdmanes pagasta pārvaldes pārstāvji, kā arī Lielvārdes pilsētas un Lēdmanes pagasta iedzīvotāji.

Apstiprinātā tarifa lielāko izmaksu īpatsvaru no kopējām izmaksām veido kurināmā izmaksas (47,7%), darba samaksa un sociālās iemaksas (13,7%), kā arī pamatlīdzekļu nolietojums (11,3%).

SIA „LIELVĀRDES REMTE” siltumenerģijas ražošanu Lielvārdes pilsētā veic četrās katlumājās, vēl vienas katlumājas apkalpes zonā iepērk siltumenerģiju no cita komersanta, savukārt Lēdmanes ciemā siltumenerģiju ražo vienā katlumājā.

Informāciju sagatavoja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums.pdf

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu