Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

13. jūlijā visas dienas garumā Lielvārdes novada svētkus svinēja Lēdmanē. Rīts sākās ar sportiskām aktivitātēm, kurās iespēja bija piedalīties svētku apmeklētājiem visos vecumos. Tās ilga līdz pat plkst. 16.30. Paralēli tam, no plkst. 12.00 pie Lēdmanes tautas nama, norisinājās interesantas un atraktīvas aktivitātes „Ģimeņu parkā”,  ko piedāvāja draudzes „Gars un Patiesība” komanda.

Lēdmanes tautas namā interesenti noskatījās dokumentālo filmu “Sarunas ar novadniekiem3” un pēc tam devās uz svētku aktivitātēm pie tirdzniecības centra.  Lielu svētku apmeklētāju interesei izraisīja lielās koka spēles un radošajā darbnīcā bija iespēja izveidot savu Rīta zvaigzni.

Svētku dienas otrajā pusē brīnišķīgu muzikālu baudījumu saņēmām no muzicējošiem kolektīviem un solistiem: Lielvārdes folkloras kopas „Josta”, vadītāja Ilze Vecmane, jaunajām novada zvaigznēm - Toma Antona, Lauras Tabures un  Sendijas Mihailovskas, kā arī postfolkloras grupas “Rikši” un balles muzikantiem „Ginc un Es”.

Svētku kulminācijā – kopīga sveču iededzināšana uz speciāli veidotas konstrukcijas, kuras autors ir Arvīds Podžuks. Kad visas sveces bija aizdedzinātas, konstrukcija tika ielaista dīķī. Tā lēni slīdot līdz dīķa centram, iegriezās aplī, gluži kā uzplaucis zieds, izveidojot Rīta zvaigznes zīmi, tā izpelnoties skatītāju sajūsmu un aplausus.

Dienas noslēgumā bija balle kopā ar “Ginc un Es”. Nakts bija skaidra un mūzika tik skanīga, ka iekarsušie ballētāji vēl ilgi lustējās pagasta centrā, modinot pagasta iedzīvotājus jaunajam rīta cēlienam.

Paldies  par devumu Lielvārdes novada svētkos Lēdmanē: Z/S  „Viesturi”, „Aviekstes dzirnavas”, „Ūdri”, SIA SINDI, Dailai Vanagai, Vijai Stirānei, Daigai Saidānei, radošās darbnīcas vadītājai Gintai Volkai, brīvprātīgā darba veicējām Zandai Mikštai, Elizabetei Pilmanei un  Agnim Vilciņam,  draudzei „Gars un Patiesība”, biedrībai „Visa Veida Kustība”, Lēdmanes pagasta pārvaldes darbiniekiem – Uldim Paeglītim un tehniskajam personālam- Agrim Leimanim, Ņinai Moskaļenko un Larisai Osītei, Lēdmanes pamatskolai, bibliotēkas vadītājai Venerandai Trumekalnei un novada svētku zīmes „Rīta zvaigzne” uguns konstrukcijas veidotājam Arvīdam Podžukam.

Svētki ir izdevušies! Mēs radījām tos kopā!

Inese Nereta,

Lēdmanes tautas nama vadītāja

Anitas Sakas foto 


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu