Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis
Informējam, ka 2020. gada 17. decembrī valdībā tika pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 25. novembra noteikumos Nr. 727 “Darbības programmas "Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014. - 2020. gada plānošanas periodā” īstenošanas noteikumi” (turpmāk – MK noteikumu grozījumi).
MK noteikumu grozījumi paredz, ka no 2021. gada 1. janvāra Fonda atbalstu tiesīgas saņemt mājsaimniecības, kuras atbilst:
-     trūcīgas mājsaimniecības statusam (mājsaimniecības, kurās ienākumi nepārsniegs 272 euro pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā 190 euro);
-     maznodrošinātas mājsaimniecības statusam (mājsaimniecības, kurās ienākumi nepārsniegs 327 euro pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā 229 euro).
Tāpat kā līdz šim pamats Fonda atbalsta saņemšanai ir pašvaldības sociālā dienesta izsniegta izziņa. Vienlaikus tiek saglabāta prasība uz pašvaldību sociālo dienestu izsniegtajām izziņām maznodrošinātām mājsaimniecībām (kurās ienākumi nepārsniegs 327 euro pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā 229 euro) veikt norādi/ atzīmi “Mājsaimniecība atbilst EAFVP atbalsta saņemšanas nosacījumiem saskaņā ar 25.11.2014. Ministru kabineta noteikumu Nr. 727 "Darbības programmas "Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014. - 2020. gada plānošanas periodā" īstenošanas noteikumi" 4.1.3. apakšpunktu”.
Tāpat kā līdz šim, Sociālās palīdzības administrēšanas lietojumprogrammā SOPA šāda norāde tiks iekļauta automātiski brīdī, kad dienesta darbinieks reģistrēs maznodrošinātās mājsaimniecības ar ienākumiem līdz 327/229 euro izziņu.
Pašvaldībās, kurās maznodrošinātas mājsaimniecības minimālo ienākumu slieksnis noteikts mazāks par 327/229 euro, Fonda atbalstu var saņemt visas maznodrošinātās mājsaimniecības iepriekš minētajā kārtībā.
LM ir aktualizējusi informatīvu materiālu par Fonda atbalstu – “Ceļš līdz ES atbalsta pakām: kas un kā?” (skat. 1. pielikumā). Lūdzam Jūs rast iespēju nodrošināt šī informatīvā materiāla izplatīšanu potenciālajiem Fonda atbalsta saņēmējiem un citiem interesentiem, kā arī nodrošināt šī materiāla izvietošanu uz informācijas stendiem vai/un pašvaldību/dienestu interneta vietnēs.
Papildus vēlamies atgādināt, ka saistībā ar Covid-19 izplatību izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā un vienu kalendāra mēnesi pēc tās ir iespējama attālinātās pieejas izmantošana Fonda atbalsta nodrošināšanā. Tās nosacījumu piemērošana detalizēti atspoguļota LM sagatavotajā infografikā “Ceļš līdz ES atbalsta pakām ārkārtējās situācijas saistībā ar “Covid-19” laikā un vienu kalendāra mēnesi pēc tās” (skat. 2. pielikumā).
 
Pielikumā:
 
Cieņā
 
Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām
vadošā iestāde
Tālr. 67021653, 67021560
Fax. 67276445
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Labklājības ministrija
Skolas iela 28, Rīga, LV-1331
 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu