Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 26. novembrī Jumpravas pamatskolā viesojās biedrība “Multenkulten”.  

Nodarbības apmeklēja Jumpravas pamatskolas 4., 5. un 6. klases skolēni, kā arī 5. un 6. klases skolēni no Lēdmanes pamatskolas. Nodarbības bija sastādītas pēc principa – iepazīsti, izproti, radi pats!

 Nodarbības pirmajā daļā dalībnieki noklausījās lekciju par dažādām profesijām animācijā. Lekciju papildināja grafiskais materiāls - fotoreportāža, kas paskaidroja katras profesijas specifiku, un animācijas filmu fragmenti. Vizuālo materiālu papildināja stāstījums par darbu, ko veic katras profesijas pārstāvis, kā arī neliels stāstījums par katru konkrēto personu, kura raksturo šo profesiju un strādā Latvijā. Varoņi bija izvēlēti tā, lai pēc iespējas labāk izskaidrotu savas profesijas daudzslāņainību. Piemēram, kā filmu mākslinieks aplūkots Reinis Pētersons, kurš ne tikai zīmē tēlus un fonus filmām, bet arī ir bērnu grāmatu ilustrators, scenogrāfs un grafiskais dizainers. Lekcijas struktūra bija pakārtota animācijas filmas izveides procesam, kas skolēniem ļauj uztvert animācijas veidošanas kopskatu. Lekcijas laikā tika apskatītas dažādas Latvijas animācijas studijas, kurās strādā dažādās animācijas tehnikās.

 Nodarbības otrajā daļā dalībnieki redzēto izmēģināja paši, darbojoties stop motion un zīmētās animācijas tehnikās un praktiski izmēģinot, kā tas notiek praksē, tādējādi apgūstot scenārija, kadrēšanas, tēlu, fonu, kustības un filmēšanas pamatus.

 

Pedagogs karjeras konsultants Gunita Ūbele

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu