Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Š. g. 10. un 17. decembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00  LdNKC Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā mākslinieks, režisors, „Zīmes projekta” autors Modris Tenisons aicina ikvienu interesentu piedalīties divu dienu seminārā.

Zīmes veidošana un klātbūtnes meditācija

„Katram no mums ir sava vērtība, iekšējais skaistums un no dzimtas dzimtā nodotā informācija. Katram dzīves laikā ir ejams savs ceļš un veicami noteikti uzdevumi. Cilvēks dzīvo zīmju pasaulē, ik dienas gan lasot atstātās zīmes, gan veidojot zīmes pats.” Vaira Vīķe-Freiberga

Zīme atgādina senu ornamentu, kas galvenokārt Baltijas valstīs ir pazīstams kā rotājums, taču krāsainā, grafiskā zīme nav tikai dekorācija, bet tā nes sevī iekodētu informāciju. Tātad ZĪME ir noteikta informācijas kopuma grafiska reprezentācija.

Nodarbībās jūs iepazīsieties ar zīmju valodas alfabētu un jostu rakstības gramatiku. Režisors un mākslinieks Modris Tenisons ir izstrādājis savu metodi, lai palīdzētu jums atklāt zīmju struktūru.

Jūs atklāsiet un iepazīsieties ar sietu jeb īpašu nemainīgu grafisku struktūru, kas ir zīmes pamatā. Jūs pētīsiet kodu jeb mainīgo grafisko struktūru, kas veido katru unikālo zīmi. Jūs iemācīsieties simetriski ierakstīt savu kodu sietā un atklāsiet savas zīmes. Šādi katram dalībniekam būs iespēja izveidot savu unikālo jostu un apcerēt radušos zīmju valodu. Katra radītā josta ir jūsu personiski izvēlētā binārā koda izvērsums - tā ir vērtība pati par sevi, ārpus laba un ļauna. Šīs struktūras apzināšana veicina personiskas atklāsmes.

Klātbūtnes meditācija un kustības izaicinājums

60. gadu sākumā debitējis kā mīms Rīgas pantomīmā, Modris Tenisons 1966. gadā Kauņā nodibināja pats savu profesionālu pantomīmas trupu un transformēja žanru eksperimentālā teātra virzienā. (Trupa pastāvēja līdz 1972. gadam.) Šai teātrī ķermeņa plastika nevis literārais stāsts kļuva par centrālo vērtību: ķermeniskā izteiksme tika attīstīta līdz suģestējošai tēlainībai.

Modris Tenisons joprojām turpina eksperimentēt ar dažādām apziņas kontroles tehnikām, kas nodarbību dalībniekos rada īpašu spēju pārvaldīt savu ķermeni un saliedēti darboties grupā.

Nodarbību laikā jums būs iespēja pētīt un piedzīvot sava ķermeņa un prāta mijiedarbību. Jums būs iespēja sastapties ar bailēm un tās pārvarēt. Jūs pētīsiet savu spēju atbrīvoties un koncentrēties, uzticēties un būt uzmanīgam pret citiem.

Jūs mācīsieties atbrīvot ķermeņa kustību no masas un inerces, un to pašu izdarīt ar domāšanu. Nodarbībās jūs mācīsieties pārvaldīt savu ķermeni un prātu jaunā kvalitātē.

Tā būs iespēja ieraudzīt veidu - kā komunicējam, kā uztveram jaunu informāciju, kā attiecamies pret sevi un citiem. Tā būs iespēja vērot un apzināties sajūtas un izjūtas, sava ķermeņa un domu impulsus, līdzīgi kā tas ir meditācijas laikā.

Katra ierastais “darbības kods” ir kaut kas unikāls, tomēr tas ir tikai viens redzējums, viens veids, viena struktūra, bet pastāv arī citas struktūras, kā arī universāla, vispārīga, jēgpilna struktūra pati par sevi.

Dalības maksa: EUR 50.00

Obligāta iepriekšējā pieteikšanās, jo dalībnieku skaits grupā ir ierobežots!

Kontakttālruņi: 65053759, 26742568 (LdNKC Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs)

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu