Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

            Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros maijā  notika karjeras attīstības atbalsta pasākums darba pasaules iepazīšanai un izglītības iespēju izpētei „Nākotnes iespējas”, kurā piedalījās Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 8.klašu skolēni.

 Mērķis - iepazīties ar profesiju daudzveidību iestādē, gūt priekšstatu par radošo, plānošanas jomas, tehnisko un uz cilvēku saskarsmi vērsto profesiju nepieciešamību vides aizsardzībai un uzzināt par prakses un darba iespējām dažādās Eiropas Savienības  institūcijās, savu nākotnes karjeras ieceru īstenošanai.

Karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Nākotnes iespējas” ietvaros skolēni devās uz Rumbulu, lai apmeklētu SIA “Getliņi EKO”.

Pasākuma laikā skolēni guva priekšstatu par profesiju daudzveidību vides aizsardzībai - inženieru, agronomu, loģistikas, energoefektivitātes speciālistu jomas darbinieku un klientus apkalpojošās sfēras  profesiju kopdarbību.

Skolēni uzzināja par uzņēmuma darbinieku misiju veicināt ekoloģisko atkritumu apsaimniekošanu.

Pasākuma laikā skolēni uzzināja par radošuma nepieciešamību jaunu apsaimniekošanas risinājumu meklēšanā, kā arī radošās domāšanas nepieciešamību atkritumu pārveidošanai otrreizēji izmantojamu sadzīves priekšmetu ražošanā.

Skolēni uzzināja par jaunāko tehnoloģiju izmantošanu uzņēmuma infrastruktūrā un darbiniekiem, kas strādā ar šīm tehnoloģijām.

Pēc SIA “Getliņi EKO” apciemojuma skolēni ar vilcienu devās no Rumbulas uz Rīgu, lai apmeklētu “ES Māju”.

ES mājas apmeklējuma laikā skolēni iepazinās ar ES institūciju darbību, ieguva informāciju par Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas darbu, Latvijas interešu pārstāvniecību Eiropas Savienībā un Eiropas Savienības aktualitātēm.

Skolēniem ieguva informāciju par prakses un darba iespējām ES institūcijās, par izglītības un darba iespējām ES, kā arī citiem aktuāliem jautājumiem.

Skolēni tika informēti par jauniešu iniciatīvām un iespējām piedalīties starptautiskos konkursos, skolēnu apmaiņas programmām.

 

Pedagogs karjeras konsultants Inguna Kaniņa

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu