Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Visi novadnieki un novada viesi ir aicināti apskatīt Lielvārdes novada pašvaldības atbalstītā projekta „Vēsture veidojas šodien” izstādi Lielvārdes kultūras namā, kura tika atklāta sirsnīgā atmosfērā 30. decembrī ar Laura Valtera koncertu un iespēju skatīties mākslas videofilmas. Pēc Lielvārdes kultūras nama izstāde ceļos uz Lēdmani, un pēc tam uz Jumpravu.

Projektā piedalījušies vairāk nekā 70 dalībnieku no visa novada. Iemūžināti nozīmīgi Lielvārdes simboli- Daugava, ozols, Lielvārdes tērps , Jumpravas” Senlietu istaba” , vienīgā Latvijas guļbūves baznīca , kas atrodas Lēdmanē u.c.

Gleznas ir tapušas 9 kategorijās. Šīs 9 kategorijas ir jomas, ko pārstāv katras gleznas dalībnieki, bet kaut kas no visām šīm jomām ir katrā no mums.

Projekts tapis, lai mēs katrs varētu saskatīt to labo, kas ir līdzcilvēkos mums apkārt. Un, lai dotu iespēju ikvienam, kas to vēlas, uzzināt kāds ir gleznas tapšanas process. Piedalīties, un uzzināt ko vairāk par mākslu, un paskatīties uz sevi no jauna skatupunkta.

Mūsdienās ir ļoti svarīgi spēt saskatīt un pateikt paldies, pamanīt apkārtējos labo. Tas vairos prieku. Lielvārdes novadā ir daudz brīnišķīgu cilvēku. Vēsture veidojas šodien- mēs veidojam vēsturi šajā brīdī. Tas viss ir, lai mēs katrs varētu apzināties to, cik daudz dara mūsu līdzcilvēki, un ko no viņiem varam mācīties, un saskatīt visas šīs iespējas un talantus arī paši sevī.

Kategorijas

Kategoriju- Dzimta- pārstāv Bļodonu dzimta. Bļodonu ģimenē ir 4 paaudzes (21 cilvēks), kuri dzīvo Lielvārdē un strādā Latvijā.

Bļodonu ģimenē viena no prioritātēm ir kultūra. Visi bijuši ar Lielvārdes teātri saistīti, dziedājuši koros, kā koristi vai deju kolektīvu dalībnieki vairakkārt piedalījušies Dziesmu un deju svētkos.

No šīs gleznas mēs visi varam mācīties, cik svarīgi ir vienam otru atbalstīt un būt vienotiem, un veidot ģimeni uz mīlestības un sadarbības pamatiem. Šeit vietā ir kāds Austrumu teiciens par kārtību:

Ja Tu gribi sakārtot valsti, sākumā sakārto provinci. Ja Tu gribi sakārtot provinci, sākumā sakārto pilsētas. Ja Tu gribi sakārtot pilsētas, sākumā sakārto ģimenes. Ja Tu gribi sakārtot ģimenes, sākumā sakārto pats savu ģimeni. Ja Tu gribi sakārtot pats savu ģimeni, sākumā sakārto pats sevi.

Kategoriju- Izglītība – pārstāv Regīna Gribuste un Elīna ar bērniem. Šī glezna dod mums iespēju macīties , cik daudz var paveikt pedagogs, kas patiesi interesējas par jomu, kā pārstāv. Regīna ir autore un līdzautore daudzām mācību grāmatām, vienmēr interesējusies par to, kā šīs grāmatas pilnveidot un uzlabot, lai būtu viegli un aizraujoši no tām mācīties. Tāpat arī jebkuram citam cilvēkam, ja vēlas būt profesionālis, tiešām ir jāinteresējas par to jomu, ko pārstāv, regulāri jāpilnveidojas, jo tas tik daudz ko var pozitīvi izmainīt. Viss ir mūsu rokās.

Kategoriju- Zemnieks- pārstāv Zintis. Arī izstādes atklāšanā viesiem bija iespēja cienāties ar veselīgu produkciju no viņa saimniecības. Āboliem, ābolu čipsiem, sulu. Zintis regulāri ir sastopams arī pie veikala Elvi, Lielvārdē. Tas ir brīnišķīgi, ka starp mums ir uzņēmīgi cilvēki, rūpes par zemi, tas ir pamats, lai mēs vispār varētu dzīvot. Bet cienot un novērtējot to, ko var dot mūsu pašu zeme, varam tikt pie visveselīgākajām maltītēm.

Kategoriju- Mūzika un dvēsele – Pārstāv Lēdmanes Dievnama draudze un baznīcas dziesmu dziedātājas. Šis Dievnams ir vienīgais Latvijā, kas būvēts kā guļbūve. Glezna tapa svētdienās Dievkalpojumu laikā , apmeklējot 4 Dievkalpojumus pēc kārtas baznīcas dziesmu un adventes noskaņu atmosfērā. Dievs ir vienmēr mums līdzās, galvenais ir atcerēties palūgt palīdzību Radītājam, jo viņa palīdzība ir atkarīga no mūsu pašu brīvās gribas. Šī projekta tapšanā tas bija ļoti svarīgi. Un darot savu darbu no Sirds, vadoties savā ceļā pēc Sirds- Dieva palīdzība vienmēr ir līdzās.

Kategorija- Kultūra pārstāv Dace Jansone.: „Man bija tā laime 15 gadu garumā iemīlēt kultūras tradīcijām bagāto vietu ar Lielo vārdu . Es pateicos liktenim par iespēju dot Lielvārdei, novadam un cilvēkiem izsapņot un īstenot Goda lielvārdieti, latvju zīmes pilsētā, Goda krēslu Paulam Kveldem, nežēlojot naktis un no visas Sirds veltot laiku neskaitāmiem Lielvārdes novada svētkiem un vēl un vēl....

Es pateicos daudziem cilvēkiem pasaulē, jo esmu varējusi kādam palīdzēt, gūstot no tā lielu gandarījumu.. ES PATEICOS!”

Glezna ir tapusi pie Daugavas. Katram ir sava lūgšanu vieta. Dacei tā ir pie Daugavas, kur tik daudz skaidru, plūstošu ūdeņu. „Es lūdzos par Lielvārdi, es lūdzos par visiem- mīļajiem, savējiem, satiktiem un vel nākošajiem, es lūdzos par tiem trijiem vai pieciem, nu,... kāda tur starpība, lai viņiem laba veselība...”

Kategoriju- Sports- Lai kaut ko sasniegtu, pats svarīgākais ir noticēt sev. Un to mēs varam mācīties no sportistiem. Ir jātic savai varēšanai un izturībai. Sporta kategorijā piedalījās Velokomanda "Jumprava - Dendrārijs" , kura veidojusies veselīga dzīvesveida, piedzīvojumu, adrenalīna, ceļotprieka motīvu vadīta, kurā apvienojušies vairāki riteņbraucēji no Lielvārdes novada Jumpravas pagasta, lai kopīgi gūtu gammu ar augstāk minētajām komponentēm, kam var piedēvēt vienu apzīmējumu –kalnu riteņbraukšanas sacensības, kurās ar velosipēdu tiek mēroti līdz pat 90 km kalnainos apvidos pa meža takām, izcirtumiem, pļavām un citām vietām, kur nav saskatāms ceļš. Sacensību starts tiek dots Latvijas lielākajās pilsētās ar aptuveni 2000 dalībniekiem, starp kuriem atrodas arī Lielvārdes novada velokomanda "Jumprava-Dendrārijs", kuras formas tērpus, kuri iegādāti ar Lielvārdes novada pašvaldības atbalstu, rotā sarkanbaltā Lielvārdes josta.Varbūt sakritība, bet pēc neilga laika vairāku Latvijas sporta komandu formās parādījās identiski motīvi.

Komandas nosaukums radies par godu maršrutam, kas bieži vien tiek veikts treniņu procesā. Maršruts sākas Jumpravā un tālāk caur Skrīveriem ved uz dendroloģisko parku, kuram apkārt tiek veikts godaaplis, visbeidzot cauri meža ceļam dodoties atpakaļ uz Jumpravu. Par godu šim apļveida maršrutam, kas stiepjas 30 km garumā, radies mūsu velokomandas nosaukums.

Gleznā piedalījās komandas pamatsastāvs- Uldis Liepiņš, Pēteris Beķers, Gunārs Galvanovskis un Mārcis Beķers.

Kategoriju – Tautas mantojums un deja pārstāv folkloras kopa Liepu Laipa. Cieņa un rūpes, par tautas mantojumu, apzināšanās, kas mēs esam, ir būtiska, lai dziļāk izprastu sevi un vērtīgo, ko mums sniedz šī valsts. Gleznošanas vakarā kopā bija:

Miralda, Dārta un Marta Rangas, Ārija un Valdis Purvinski, Ligita Purvinska, Andulis Mednis, Zane Skrauča, Mārīte Gasone- Kozule, Vita Talla.

Daudzu klāt nebija , bet Mēs visi, patiesībā mūsu ģimenes, satikāmies LIEPU LAIPĀ, un nu ....nu Laipojam-…lai saskanētu…. Lai atrastu celiņu, laipiņu uz sirds mājām.. lai rastu savu Spēka dziesmu- caur sirdi.

Paldies par tā vakara sajūtu! Mīļš paldies!

Kategorija- Veselība, medicīna pārstāv Irēna Zahare kopā ar meitu. Kad ierados gleznot šo gleznu, biju patīkami pārsteigta jo mājas veranda ir ideāli iekārtota gleznošanai, mani pārsteidza mājīgums un atmosfēra. Ļoti daudz istabas augu, kuri jūtas labi un ir starojoši. Putniņu piekariņi un latviskās zīmes pie logiem. Vāzes ar ziediem. Pēc tādiem pašiem mājīguma principiem varētu iekārtot arī medicīnas iestādes un pārdēvēt tās par dziednīcām. Veidot tādas iestādes, kur ir patīkami ierasties, un ir harmoniska vide. Ceru, ka šī glezna rosinās par to domāt kā varētu pozitīvā veidā transformēt vietas, kur cilvēki dodas, lai kārtotu veselību.

Kategoriju Atbildība pārstāv Imants Vašķis. Atrast šai gleznai īsto cilvēku bija vislielākais izaicinājums. Tādēļ, ka atbildība ir ļoti nopietna lieta, bet diemžēl mūsdienās daudz kur izplatītā bezatbildība noved pie tā, ka zaudētāji ir visi. Bet šis ir tāds laiks, ka ir jāprot sevi uzvērtēt, un izprast, ko nozīmē atbildība. Ar šo gleznu vēlos iedvesmot katru, kas to apskata, kļūt atbildīgiem. Tā , lai arī paši varētu apstāties blakus ozolam, un zināt, ka ir savā atbildībā tādi paši, stabili un uzticami, līdzīgi cik liels un skaists ir šis ozols. Tā ir sevis apzināšanās, būšana sev pašam, un ja dara kādu darbu , to darīt pēc vislabākās sirdsapziņas. Un vislielākajām rūpēm un interesi. Šīs gleznas modelis tika satikts Lēdmanes baznīcā. Lai Jūs visus iedvesmo šī glezna!

Visas gleznas ir tapušas sadarbībā ar modeļiem un tika gleznotas no dabas. Mākslas darba tapšana ir process, kas nav iepriekš prognozējams, tas top no mirkļu sajūtām. Šīs gleznas būtībā ir sajūtas, noskaņa. Garīgs process, ar ko glezniecība atšķiras no fotogrāfijas. Daudzi ir pieraduši dzīvē vadīties pēc fotogrāfijas standartiem. Bet šīs gleznas nav fotogrāfijas, tas nav tikai attēls, bet gan tas ir vesels stāsts, stāsts ko pa vienam triepienam veido mākslinieka roka. Un lai to izprastu, ir jāskatās gleznas caur savām Sirds un Dvēseles sajūtam. Jo tajās ir pateikts vairāk, nekā ar prāta vai fotogrāfijas standartu var uztvert. Šo mākslas darbu tapšana ir bijusi piedzīvojums visiem iesaistītajiem. Projektu izpildīja Santagora. Lai Jums visiem 2016. gads nes vērtīgas atklāsmes un attīstību!

Ar cieņu Santagora

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu