Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Ir aizvadīts 2020. gads, kura laikā Lielvārdes novadā realizēti vairāki vērienīgi projekti. Aicinām atskatīties, kas ir padarīts pērn, kā projektu ietvaros uzlabojusies dzīves kvalitāte iedzīvotājiem un kādi ieguvumi paredzēti nākotnē (daļu rakstus par 2020.gadā veiktajiem projektiem vari izlasīt janvāra Lielvārdes Novada Ziņu numurā. Par pārējiem projektiem varēs lasīt februāra Lielvārdes novada ziņās).

Mums apkārt dzīvojošie cilvēki ir tik dažādi, taču mums visiem ir kopīga vēlme rūpēties par sevi un saviem tuvākajiem. Tāpēc, lai sniegtu atbalstu tiem Lielvārdes novada iedzīvotājiem, kam iespējas par sevi parūpēties ir ierobežotas,  kopš 2016.gada pašvaldība katru gadu nodrošina pakalpojumu sniegšanu Eiropas Sociālā fonda projekta “Deinstitucionalizācija un sociālie pakalpojumi personām ar invaliditāti un bērniem” ietvaros. Un pērn, 2020.gadā, projekta virzība sasniegusi jaunu virsotni – parakstīta vienošanās ar Centrālās finanšu un līguma aģentūru (CFLA) par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projekta “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošana” realizēšanu. Tā ietvaros Lielvārdē top Sociālās rehabilitācijas centrs – kabinets, kur būs nodrošinātas sociālās rehabilitācijas iespējas bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, turpretī Jumpravā tiks organizētas specializētās darbnīcas personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Tas, kas mums ir pašsaprotams, kādam citam sagādā milzīgu prieku. Ikdienā, ejot kājām, dodoties uz savām darba vietām, ejot uz veikalu vai darot citus tik ļoti ierastus darbus, mēs nemaz neiedomājamies, ka kādam citam šīs šķietami vienkāršās lietas nav paveicamas. Spēja par sevi parūpēties ir dāvana, par ko jābūt pateicīgiem. Un, ja varam parūpēties par sevi, mūsu spēkos ir savas spējas virzīt arī augstākā līmenī – palīdzēt tiem, kuri to nevar. Tāpēc Lielvārdes novada pašvaldībai ir gandarījums un prieks sniegt palīdzīgu roku un iedvesmot labiem darbiem arī citus. Es ticu, ka šī projekta realizācijas ietvaros mūsu novads kļūs labāks, sirsnīgāks un cilvēki – laimīgāki,” saka Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele.

Kā informē Attīstības plānošanas un pašvaldības īpašumu pārvaldības nodaļas projektu vadītāja Miralda Ranga, pašvaldība jau kopš 2016.gada deinstitucionalizācijas projekta ietvaros mērķa grupas klientiem sniedz šādus pakalpojumus – fizioterapeita un ergoterapeita konsultācijas, reitterapiju, mūzikas terapiju, kā arī aprūpi mājās. Tāpat piedāvā izmantot sociālās aprūpes pakalpojumu “Atelpas brīdis”, kā ietvaros tiek nodrošināts psihosociālais atbalsts un aprūpes pakalpojumi bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm. Veselības un darbspējas ekspertīzes valsts komisijas sniegtie dati liecina, ka atbalsta pakalpojumus Lielvārdes novadā var saņemt 19 personas ar garīga rakstura traucējumiem un 39 bērni ar funkcionālajiem traucējumiem. Sniedzot sociālos pakalpojumus atbilstoši klientu individuālajām vajadzībām, tiek novērsts risks cilvēku nokļūšanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

Jaunais Sociālās rehabilitācijas centrs (kabinets) bērniem ar funkcionāliem traucējumiem tiek veidots Lielvārdē, Raiņa ielā 5. Šeit aizvadītā gada laikā tika veikta telpas renovācija, kā arī nodrošināts nepieciešamais aprīkojums, lai telpa būtu interesanta un mājīga. Jau šī gada pavasarī notiks atklāšana un šī vieta būs pieejama projekta ietvaros noteiktajai mērķauditorijai. Šeit ar bērniem darbosies ne tikai fizioterapeits, ergoterapeits, bet arī būs iespēja apmeklēt sensoro sajūtu istabu, kur mazie apmeklētāji varēs gūt pozitīvas emocijas.

Savukārt, specializētā darbnīca tiks ierīkota Lielvārdes novada Jumpravas pagasta Doktorātā Ceriņu ielā 2a. Vēl šobrīd ēkā notiek būvdarbi, taču pēc 2021.gada maija, kad paredzēta darbu noslēgšanās, tiks uzsākta aprīkojuma iegāde un darbnīcu iekārtošana.  Pēc būvdarbu pabeigšanas šeit būs ierīkotas vairākas telpas – vieta darbnīcu norisei, atsevišķa telpa darbnīcu vadītājam, ģērbtuve, atpūtas istaba, virtuve, vides pieejamības prasībām atbilstoši aprīkota duša, divas tualetes, kā arī veļas mazgātava. Tāpat plānots izbūvēt arī cilvēkiem ar invaliditāti piemērotu pacēlāju. Projekta realizēšanas gaitā personām ar garīga rakstura problēmām tiks organizētas praktiskas nodarbības – tā, piemēram, darbnīcās varēs iemācīties šūt, darināt rotaļlietas, apģērbus, guļvietas mājdzīvniekiem, un citas jaunas, līdz šim neapgūtas, prasmes, kas palīdzēs iemācīties parūpēties par sevi ikdienas solī.

Projektu “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošana” plānots īstenot 2021.gadā. Tā kopējās izmaksas ir 302 797.26 EUR (no tiem ERAF finansējums 220 429.02 EUR, valsts budžeta dotācija pašvaldībām 9 724.81 EUR un Lielvārdes novada pašvaldības līdzfinansējums 72 646.42 EUR).

 Maruta Petunova

Komunikācjas un tūrisma nodaļas vadītāja

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu