Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Ir aizvadīts 2020. gads, kura laikā Lielvārdes novadā realizēti vairāki vērienīgi projekti. Aicinām atskatīties, kas ir padarīts pērn, kā projektu ietvaros uzlabojusies dzīves kvalitāte iedzīvotājiem un kādi ieguvumi paredzēti nākotnē (daļu rakstus par 2020.gadā veiktajiem projektiem vari izlasīt janvāra Lielvārdes Novada Ziņu numurā. Par pārējiem projektiem varēs lasīt februāra Lielvārdes novada ziņās).


Kā katru gadu, arī 2020.gadā Lielvārdes novada pašvaldība piedāvāja daudzdzīvokļu māju īpašnieku biedrībām pieteikties un saņemt finansiālo atbalstu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai. Aizvadītajā gadā līdzfinansējums tika piešķirts divām Dzīvokļu īpašnieku biedrībām. Attiecīgi energoefektivitātes uzlabošanas darbi tika veikti divās mājās Lielvārdē – Edgara Kauliņa alejā 11 (pašvaldības līdzfinansējums 2498,92 EUR) un Lāčplēša ielā 21 (pašvaldības līdzfinansējums 5037.88 EUR). Kopā Lielvārdes novada pašvaldība 2020.gadā investēja 7 536,80 EUR no šim mērķim atvēlētajiem 10 000 EUR.

Šos līdzekļus līdzfinansējuma saņēmēji iegulda ēku energosertifikāta izstrādē, kā arī sertificētu speciālistu algošanai, lai izstrādātu tehniskās apsekošanas atzinumu un būvprojektu. Tāpat līdzekļi investējami ēkas fasādes apliecinājuma kartes un inženierbūves dokumentācijas izstrādei.

Viena no renovētajām ēkām Edgara Kauliņa alejā 11 tika nodota ekspluatācijā 1972.gadā un līdz šim nebija piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas. Vēl 2014.gadā mājas iedzīvotāji nodibināja savu Dzīvokļu īpašnieku biedrību “Ozols” un rūpes par mājas apsaimniekošanu un apkārtnes uzturēšanu kārtībā turpmāk uzņēmās paši: “Uzreiz pēc dzīvokļu īpašnieku biedrības izveidošanas tapa pirmais projekts – tika ierīkota mājas autonomā apkures sistēma. Redzot, kā citviet daudzdzīvokļu mājas piedalās dažādos siltināšanas projektos un uzlabo mājas stāvokli, arī mēs izlēmām uzlabot savas dzīves kvalitāti,” stāsta Dzīvokļu īpašnieku biedrības “Ozols” valdes priekšsēdētājs Ilgonis Streilis. “Sākotnēji 2018.gadā ķērāmies klāt mājas siltināšanas projektam un jau 2020.gadā, pateicoties pašvaldības, ALTUM un pašu dzīvokļu īpašnieku finansiālajam ieguldījumam, tika uzsākti mājas renovācijas darbi. Tika nomainīti koka logi, tika siltināta fasāde, nomainīts jumta segums, pilnveidota apkures sistēma, remontētas kāpņu telpas, kā arī vizuāli uzlabots mājas sienas noformējums. Esam ļoti gandarīti un priecīgi, ka varam dzīvot sakārtotā mājā, un, kas galvenais – siltumu dzīvoklī katrs regulēt pēc paša vēlmēm un maksāt tikai par patērēto. Iesaku arī citiem uzņemties iniciatīvu un pieteikties finansējumam – tas ir ilgtermiņa ieguldījums vairākām paaudzēm,” pieredzē dalās I. Streilis.

Lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu pieņem Lielvārdes novada domes apstiprināta komisija pašvaldības palīdzības saņemšanai energoefektivitātes pasākumu veikšanai dzīvojamās mājās. Par turpmākām iespējām saņemt līdzfinansējumu aicinām sekot līdzi pašvaldības informatīvajā izdevumā “Lielvārde Novada Ziņas” un Lielvārdes novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.lielvarde.lv.

Maruta Petunova

Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu