Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             
IMG_20190430_095538
IMG_20190430_093057
IMG_20190430_095550

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros aprīlī notika karjeras attīstības atbalsta pasākums darba pasaules iepazīšanai „Māla brīnumi 1” un „Māla brīnumi 2”.

 Mērķis - iepazīties ar radošo profesiju amatnieks-keramiķis, gūt priekšstatu par radošumu ikdienas darbā  un profesijai nepieciešamajām prasmēm un zināšanām.

2.a un 2.b klases skolēni ar vilcienu devās uz keramikas darbnīcu “Sproģi” Ogrē, kur iepazinās ar vienu no radošajām amatniecības profesijām – keramiķis un radošuma izpausmju daudzveidību amatniecībā.

Skolēni guva priekšstatu par keramiķim nepieciešamajām prasmēm un zināšanām, par keramiķa darbu ar rokām -  veidot no dažādu šķirņu māliem keramikas izstrādājumus un saimniecībā lietojamus dekoratīvos traukus.

Pasākuma laikā skolēni uzzināja, kur mūsdienās nepieciešami amatnieki - keramiķi, kāda ir viņu darba specifika, kur tiek izmantoti keramikas izstrādājumi.

Skolēni uzzināja, ar kādām grūtībām darba procesā saskaras keramiķi, kā arī uzzināja par to, kas darbā sniedz vislielāko gandarījumu.

Skolēni guva priekšstatu kā atšķiras rūpnieciski ražotie trauki  no roku darinātajiem traukiem.

Praktiskas nodarbības laikā skolēni piedalījās keramikas izstrādājumu veidošanas darbnīcā, kuras laikā izzināja amatniekam nepieciešamās rakstura īpašības un izveidoja savu izstrādājumu.

Paldies keramikas darbnīcai “Sproģi” par interesantajām un informatīvi bagātajām nodarbībām, skolēniem par iesaistīšanos tajās!

Pasākumu izvērtēja Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Inguna Kaniņa

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu