Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Vakar, 31. martā, videokonferencē notika sarunas ar Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku komandieri pulkvežleitnantu Viesturu Masuli, piedaloties Gaisa spēku un Nodrošinājuma pavēlniecības 2.Reģionālā nodrošinājuma centra pārstāvjiem, Zemessardzes 54.Ogres bataljona pulkvežleitnantu Aināru Rauzi un Lielvārdes novada pašvaldības domes un administrācijas darbiniekiem, kuru laikā  pārrunāja iespējamo NBS Aviācijas bāzes iesaistīšanos palīdzības sniegšanā vīrusa Covid -19 izplatības laikā Lielvārdes novadā, modelējot vīrusa pandēmijas izraisītas krīzes situācijas.

Videokonferencē tika modelētas situācijas, kuras var nākties piedzīvot Lielvārdes novada un visas Latvijas iedzīvotājiem, ja vīrusa izplatība kļūs nekontrolējama. Pēc mediķu sniegtās informācijas, epidēmijas laikā var saslimt no 50-70 % iedzīvotāju.

Domapmaiņā tika pārrunāta pašvaldības un tās struktūrvienību rīcība ekstremālās situācijās.
Kā jau tika ziņots iepriekš, NBS Aviācijas bāze ir nenovērtējams atbalsta punkts, ar ko rēķināties ārkārtējā gadījumā. Jautāti par pieejamajiem atbalsta instrumentiem, kā svarīgāko Aviācijas bāzes pārstāvji minēja cilvēkresursu nodrošinājumu pārtikas un ūdens piegādē, transporta pieejamību, patrulēšanu ielās, kā arī citu NBS rīcībā pieejamu palīdzību, ja būs tāda nepieciešamība.

Tikšanās laikā pārrunāta spēja atbalstīt novada attālākajās vietās dzīvojošos vientuļos iedzīvotājus. Ārkārtējās situācijas laikā Sociālā dienesta darbinieki risina sociālos jautājumus un pastiprināti pievērš uzmanību iedzīvotāju riska grupām. Arī sabiedriskās kārtības nodrošināšanā tika izvērtēti pašvaldības policijas resursi un iespēja piesaistīt valsts policijas un Zemessardzes resursus.
 
Tuvākajā laikā Lielvārdes novada pašvaldības administrācija apzinās novadā esošos resursus - uzņēmējus, SIA “Lielvārdes Remte” un ģimenes ārstus, lai sekmīgāk sagatavotos gaidāmajam!

Modelējot iespējamos scenārijus tikai uz papīra, nav iespējams paredzēt visus šķēršļus un situācijas, ar kurām nāksies saskarties iespējamās krīzes laikā. Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele atzīst: “Mums visiem tā būs jauna situācija, kas realitātē var ievērojami atšķirties no tās, ko mēs sagaidām, tāpēc mācīsimies darot, jo situācijas pašas pateiks priekšā, kā tās risināmas, ja vien sniegsim nesavtīgu palīdzību un domāsim viens par otru!”

Jau tika ziņots, ka, lai sagatavotos pandēmijas slimības apkarošanai un palīdzības sniegšanai, otrdien, 31. martā NBS Aviācijas bāzes teritorijā tika modelēta, tā saucamā “Table Top Exercise”  - galda izspēle, kuras laikā tika izspēlēti iespējamie scenāriji un situācijas, kādās iedzīvotāji varētu nonākt Covid – 19 krīzes laikā un kāda šajā situācijā varētu būt visefektīvākā palīdzība Lielvārdes novada iedzīvotājiem.

Lielvārdes novada pašvaldības informācijas līdzekļu redaktore
Anita Saka

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu