Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Otrdien, 23.februārī, Lielvārdes novada domes vadība pirmo reizi viesojās Lielvārdes novada Kultūras centrā pēc jumta konstrukciju pārbūves un zāles atjaunošanas darbu pieņemšanas ekspluatācijā. Svinīgajā brīdī Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja, kā arī Lielvārdes novada Kultūras centra direktore pateicās visiem, kas piedalījās Lielvārdes novada Kultūras centra skatītāju zāles atjaunošanas un jumta konstrukciju pārbūves darbos – gan būvdarbu vadītājam, gan būvuzraugam, arhitektiem un interjera dizainerei, gan arī pašvaldības darbiniekiem, kuri koordinēja projekta norisi.

Kultūras centra jumta būvdarbi tika uzsākti 2020.gada maijā, turpretī zāli atjaunot sāka vēlāk – 2020.gada novembrī. Jau iepriekš ziņots, ka gada izskaņā, 2020.gada 22.decembrī, Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma ekspluatācijā Lielvārdes novada Kultūras centra rekonstruēto jumtu virs lielās skatītāju zāles. Savukārt zāles atjaunošanas darbi noslēgušies šī gada 15. februārī.

Visu Kultūras centrā apjomīgi paveikto darbu rezultātā no šī gada novada iedzīvotāji un viesi kultūru varēs baudīt renovētās, skaistās un modernās telpās: “Kultūra ir liela vērtība – tā ne tikai sniedz mums baudījumu, bet arī vieno novada ļaudis. Daudzi Lielvārdē notiekošie kultūras pasākumi arī atspoguļo mūsu novada iedzīvotāju identitāti un viennozīmīgi priecē kultūras baudītājus. Kultūras centrā kā vienā no centrālajām kultūras norises vietām novadā jau no šī gada varēs rīkot krāšņus pasākumus renovētās un skaistās telpās,” par padarīto saka Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele.

Noritējušie darbi Kultūras centrā bijis milzīgs ilgtermiņa ieguldījums ne vien iedzīvotāju priekam, bet arī drošībai. Jumta pārbūves projekts tika izstrādāts, pamatojoties uz 2018.gadā SIA “Hansaprojekts” sagatavotu projektēšanas uzdevumu un ēkas tehniskās apsekošanas atzinumu. Kā minēts šajā atzinumā, pirms jumta būvdarbu veikšanas dzelzsbetona plātnes virs skatītāju zāles bijušas ar nozīmīgiem defektiem un pat atradās pirms avārijas stāvoklī. Tādēļ būvprojekta ietvaros tika demontēti esošie nolietojušies pārseguma paneļi. Savukārt jumta nosedzošā konstrukcija tika veidota no jauniem un mūsdienīgiem būvmateriāliem – nesošajām profilētajām tērauda loksnēm,” stāsta Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektore Inga Reķe. “Savukārt skatītāju zāles atjaunošanas darbu ietvaros tika ieklāts jauns grīdas segums, iegādāti jauni krēsli, veikta inženiertīklu pārbūve un atjaunotas skatuves tehniskais nodrošinājums. Tāpat tika piesaistīts būvakustikas eksperts, kurš projektā iekļāva arī risinājumus zāles akustikas prasību nodrošināšanai. Visa darbos iesaistītā komanda ir gandarīta par paveikto un ar prieku gaidām, kad ēkā ar jaunu sparu tiks organizēti kvalitatīvi un iedzīvotājiem saistoši pasākumi,” par padarīto saka I. Reķe.

Mūsu sapnis par drošu, estētisku un laikmetīgu skatītāju zāli būs piepildījies! Kopš iepriekšējā zāles remonta būs pagājuši gandrīz 20 gadi, un telpa bija novecojusi un mūsdienu prasībām neatbilstoša. Pateicoties rekonstrukcijai, kultūras dzīve Lielvārdē varēs ritēt ar jaunu sparu, radošumu un vērienu. Koncertos piedalīties aicināsim profesionālus māksliniekus, kā arī organizēsim izrādes, seminārus, konferences, izstādes un citus pasākumus. Pēc mūsu brīnišķīgās skatuves ļoti noilgojušies arī amatiermākslas kolektīvi. Kultūras telpu attīstība noteikti paver plašākas iespējas kultūras norišu daudzveidībā. Ieguvēji būsim visi – kultūras darbinieki, amatiermākslas kolektīvi un pasākumu apmeklētāji,” saka Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Siliņa.


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu