Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
               

Tūrisms

Apturēt slaidrādi

1. Izklaides parks "Avārijas brigāde". Tas ir lielākais un apmeklētākais aktīvā tūrisma objekts jau trešo gadu. Jāatzīmē, ka izklaides parks joprojām turpina attīstīties, tāpēc arī šogad saviem apmeklētājiem sagādā jaunus pārsteigumus. Vairāk informācijas: abparks.lv

2. “Trušu karaliste” un tur esošā baskāju taka. Ņemot vērā cilvēku lielo interesi par šo tūrisma objektu, šogad taka tiek labiekārtota un paplašināta, savukārt "Trušu karalistē" apmeklētājus priecēs 100 truši, kazu ģimenes ar kazlēniem, dažādu šķirņu aitas, poniju ģimene, pīles, zosis un citi dzīvnieki. Tradicionāli augusta beigās tiek organizēts kristīgās mūzikas koncerts. Vairāk informācijas: trusukaraliste.lv

3. Iespēja pašam gatavot un nogaršot!

Ja ir vēlme pašam piedalīties maizes cepšanas procesā un iepazīt vietu, kur top, iespējams, gardākā maize Latvijā, var doties uz Lielvārdē esošo "Zelmas maiznīcu", savukārt dažādus konditorejas izstrādājumus, tajā skaitā piparkūkas, ir iespēja iegādāties un pašam gatavot pie saimnieces Dailas Vanagas Lēdmanes pagastā. Medus cienītāji noteikti novērtēs "Lienas medus" un "Lūšu dravas" izcilo produkciju. Bet tie, kas tīko pēc kāda baudāma dzēriena un vēlas izzināt alus brūvēšanas tehniku, aicināti apmeklēt alus darītavu "Pumpurs", kas atrodas pašā Lielvārdes centrā, bet Jumpravas pagastā ir iespēja apmeklēt sidra darītavu "Mr. Plūme". Konditorejas studija "Vaniļas debesis", kas atrodas Lielvārdē pie dzelzceļa stacijas - tajā ir iespēja iegādāties un uz vietas baudīt ārkārtīgi gardus desertus, kā arī piedalīties dažādās meistarklasēs. Šogad īpaši jāatzīmē arī vīna darītava "Lauskis", kas Lēdmanes pagastā durvis vēra pavisam nesen. Vīna darītavas "Lauskis" saimnieks Vents Grīnbaums nosaukumu tai devis par godu savam vecvectēvam Vilim Lauskim. Piesakies iepriekš un interesanta eksursija garantēta!

4. Par aizraujošām un izzinošām aktivitātēm bērniem Lielvārdē rūpējas interešu izglītības centrs "Lielvārdi", kas labprāt uzņem skolēnu un tūristu grupas, kā arī ģimenes, lai caur dažādām praktiskajām nodarbībām veicinātu dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām. lielvardi.lv

5. Lielvārdes novadā atrodami arī tūrisma objekti, kas jau ilgus gadus pulcē apmeklētājus ne vien no Latvijas, bet arī ārvalstīm. Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs apmeklētajiem sniedz plašu ieskatu par Lielvārdi, Lielvārdes jostu, latviešu tautas varoni Lāčplēsi un, protams, Andreju Pumpuru. Apmeklētājiem ir iespēja arī pašiem uz brīdi kļūt par Lāčplēsi, Laimdotu, Andreju Pumpuru, kā arī apsiet sev Lielvārdes jostu un piedalīties interaktīvā orientēšanās spēlē "Atrodi Lāčplēsi!"

6. Goda krēsli izciliem novadniekiem. Šie vides objekti izvietoti Rembates parkā Lielvārdē (pie Lielvārdes novada Kultūras centra). Viens no Goda krēsliem uzstādīts Latvijas Dziesmu un deju svētku goda virsdiriģentam, lielvārdietim Paulam Kveldem, vēl viens - Lielvārdes jostas audējiem Arvedam un Verai Paeglēm, trešais - dramaturgam Gunāram Priedem. "Goda krēsls" izveidots arī ilggadējā kolhoza "Lāčplēsis" priekšsēdētājam Edgaram Kauliņam. To var apskatīt Lāčplēša skvērā, pie bijušā kolhoza "Lāčplēsis" kantora ēkas. Arī šogad vides objekta uzstādīšanas tradīcija tika turpināta un Rembates parkā uzstādīja Goda krēslu novadniekam un ornitologam Kārlim Grigulim.

7. Ar to, kā dzīvojuši latvieši 11.-12. gs., ir iespēja iepazīties "Uldevena pilī", aplūkojot dūmistabas, podnieku un kalēju darbnīcas, tērpu rekonstrukcijas un pat izmēģināt roku šķēpu mešanā. Senlatviešu koka pils aizsargsienas un dzīvojamās ēkas veidotas, izmantojot dažādās apdzīvotās vietās Latvijā atrastos būvju paraugus, tādējādi radot kopēju baltu virsaišu pilskalnu-ideālkonstrukciju.

8. Disku golfa trase “Lūšu taka”. Lielvārdes novada “Stropēnos” Lūšu ģimene atklājusi disku golfa trasi “Lūšu Taka” ar 9 groziem. Disku golfa spēles laikā ar diskiem jeb lidojošajiem šķīvīšiem no starta līdz grozam jātiek ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu. Iesācējiem tā ir jauka pastaiga mežā, vienlaikus piedaloties interesantā spēlē. Uzvar tas, kurš guvis visvairāk prieka! Iepriekš jāpiesakās! lusudrava.lv

9. Dodies pastaigā gar Daugavu Dzelmēs!  2013.gadā izveidotā pastaigu taka gar Daugavu Dzelmēs atrodas pie Jumpravas baznīcas, vietā, kas līdz 20.gadsimta sākumam bija Lieljumpravas muižas parka daļa. Pie pastaigu takas ir ierīkotas atpūtas vietas un laivu piestātne, kā arī apkārtējā teritorijā piemērotas vietas makšķerēšanai un peldēšanai.

10. Izsmieties no sirds! Smieklu joga nepieciešama katram no mums, lai uzlabotu garastāvokli, stiprinātu imūnsistēmu, atbrīvotos no stresa un vienkārši justos lieliski. Smaidot zvani smieklu jogas trenerei Kristīnei, tel. 26482302.

Sīkāka informācija: www.lielvarde.lv/turisms

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu