Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001„ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 12. aprīlī Lielvārdes pamatskolas 5.a un 5. b  klases skolēni devās uz ,,Namdara darbnīcu’’, Garkalnes novadā uz karjeras attīstības atbalsta pasākumiem,, Amats – dzīvei zelta pamats’’ un ,, Koka smarža’’.

Izdevumi par karjeras attīstības atbalsta pasākumu īstenošanu tika finansēti  projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

5. klašu skolēni ar autobusu devās uz ,,Namdara darbnīcu’’, kur tikās ar amatnieku, kurš pastāstīja par savu profesiju. Skolēni uzzināja, ka pārsvarā par amatniekiem cilvēki kļūst no paaudzes paaudzē, vai arī amatniecība tiek izvēlēta kā hobijs līdztekus citai profesionālai darbībai, taču tāpat vien kļūt par profesionālu amatnieku grib vien retais. Amatniecība ir visai sarežģīts, smags un laikietilpīgs darbs, pēc kura mēdz nebūt pieprasījuma. Kaut arī roku darbs tiek augstu vērtēts, cenas nevar konkurēt ar rūpnieciski ražoto preču cenām, līdz ar to amatniecība nav pati ienesīgākā nozare, tomēr par spīti šiem negatīvajiem aspektiem, amatniecība saistās arī ar daudz ko pozitīvu. Amatniecība ir ļoti daudzveidīgaAmatniecība ir darbs visa mūža garumā. Tā ir lieliska iespēja strādāt arī pensijas vecumā, turklāt tik lielos apjomos, cik to ļauj veselība un gribasspēks.

Amatnieks pastāstīja, ka viņš strādā individuāli, bet var arī dibināt savu uzņēmumu un strādāt tieši tik daudz, cik vēlas. Var izvēlēties, vai ražot darbus un pēc tam meklēt iespējas tos pārdot, vai arī strādāt pēc pasūtījumiem. Tāpat amatnieks pats var noteikt to, cik ilgs laiks būs nepieciešams darba realizācijai.

Ceļš līdz amata meistara titulam arī nav garš. Dažādas amatniecības nozares iespējams apgūt pāris gados un pēc tam atliek pieslīpēt savu meistarību. Protams, amatniekiem, tāpat kā māksliniekiem, ir nepieciešams zināms talants un, jo vairāk iemaņas tiks praktizētas, jo skaistāki un kvalitatīvāki būs darbi, taču pamatus apgūt var ātri. Arī ar pamata zināšanām pietiek, lai sāktu pelnīt naudu kā amatnieks, taču tad, visticamāk, darbi ne ar ko vēl neizcelsies uz pārējo fona.

Skolēni uzzināja, ka darbs amatniecībā ir ļoti cienījams un prestižs. Daudzi tā noteikti nedomā, jo uzskata, ka amatnieki ir fiziska darba darītāji, tāpat kā melnstrādnieki rūpnīcās, taču tā nav. Daudzas amatniecības nozares prasa gan visai sarežģītas tehniskās zināšanas, gan arī teorētiskās, kas saistās ne vien ar pašu amatu, bet kultūru un vēsturi kopumā. Amatnieki ir tie, kas nodrošina saikni starp vēsturiskajām un mūsdienu vērtībām, tāpēc šī ir profesija, ko noteikti ir vērts apgūt.

Skolēni praktiskas nodarbības laikā izmēģināja savas iemaņas un pārbaudīja savu interesi par aplūkoto amatniecības jomu.

Paldies ,,Namdara darbnīcai’’ par viesmīlīgo uzņemšanu un interesantajām nodarbībām! Paldies skolotājām Agitai Eriņai un Sandrai Pētersonei par sadarbību!

Pasākumu izvērtēja Lielvārdes pamatskolas pedagogs karjeras konsultants Inta Lipiņa

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu