Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Lielvārdes novada pašvaldība sadarbojoties ar Elektrenu kultūras centru (Lietuva) realizēs jauniešu apmaiņas projektu. Projekts paredzēts 13- 16 gadus jauniem jauniešiem no Lielvārdes novada. Kopējais projekta finansējums ir 12 210.00 Eur, kas pilnībā tiek segts no Eiropas komisijas programmas Erasmus+ Jaunatne darbībā.

Projekta mērķis ir veicināt jauniešu nacionālo indentitāti un valsts un kultūras mantojuma patriotismu, iedrošināt jauniešus vairāk izpētīt Baltijas kultūru 12.-14. gadsimtā, atrast līdzības Latvijas un Lietuvas kultūrā, kā arī izpētīt kā pagātnes mantojums turpinās mūsdienu kultūrā. 

Kopā projektā piedalīsies 24 jaunieši  vecumā no 13- 16 gadiem no abām valstīm, kurus pavadīs četri pilngadīgi grupu līderi. Projekts sastāvēs no dažādām neformālās izglītības aktivitātēm, grupu darba un procesa mācīšanās mācoties. Jauniešiem būs iespēja ne tikai izpētīt abu valstu kultūru, bet arī papildināt svešvalodu zināšanas, prezentācijas prasmes un iegūt pieredzi programmā Erasmus+. Jauniešu apmaiņa norisināsies no 3.-12. jūlijam, 2016. g. Dalība jauniešiem projektā ir bezmaksas, dzīvošanas un ceļa izdevumi tiek pilnībā segti no projekta budžeta.

Projekta laikā jauniešiem būs iespēja:
1. Izpētīt populārākās senlietuviešu un senlatviešu mantojuma vietas,
2. Izpētīt un iejusties viduslaiku cilvēku dzīves ikdienā,
3. Iemācīties veidot dažādas rotas no 1.2-14. gadsimtam,
4. Izpētīt dažādus pagātnes rituālus un to nozīmi mūsdienās,
5.  Salīdzināt kā pagātnes mantojums ir joprojām aktuāls mūsdienās un kā tas var iegūt jaunas vēsmas,
6.  Organizēt projekta rezultātu izplatīšanas pasākumu citiem Lielvārdes novada jauniešiem.

Lai pieteiktos projekta aktivitātēm jauniešiem ir jāaizpilda pieteikšanās anketa, vietu skaits ir ierobežots. Pieteikšanās līdz 1. jūnijam ieskaitot.

Ar katru jaunieti projekta koordinatori sazināsies personīgi, lai vienotos par detaļām.


Papildus jautājumu gadijumā sazināties ar projekta vadītāju Renāti Mencendorfu, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 29452874.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu