3 augustā Lielvārdes novadu pa Daugavas ūdensceļu šķērsoja un vairākās vietās pe krasta piestāja Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija "DaugavAbasMalas" ar 5 vides speciālistiem un 10 brīvprātīgajiem ekspedīcijas dalībniekiem. Braucējiem bija iespēja apskatīt piestāšanas vietu Dzelmēs un iepazīties ar topošos LVAF un pašvaldības līdzfinansēto projektu "Īpaši aizsargājamās teritorijas "Daugava pie Kaibalas" dabas aizsardzības plānā noteikto tūrisma un dabas aizsardzības aktivitāšu ieviešana". Lielvārdē dalībniekus sveica novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele un priekšsēdētājas vietniece Vita Volonte. A.Pumpura Lielvārdes muzeja darbinieces bija sagatavojušas atraktīvu programu Lielvārdes pilsdrupās, kur ceļotājiem vajadzēja pašiem iejusties slavenā eposa "Lāčplēsis" tēlos, savukārt, piestājot pie Uldevena pils, ekspedīcijas dalībniekiem bija iespēja uzzināt plašāku informāciju par senlatviešu dzīvi.

Izvērtējot Lielvārdes un Ķeguma novadu teritoriju, ekspedīcijas eksperti kā īpašu labās prakses piemēru izceļ pastaigu taku gar Daugavas krastu Dzelmēs, Jumpravas pagastā, kur ierīkotas arī atpūtas vietas un laivu piestātne, kā arī apkārtējā teritorijā ir piemērotas vietas makšķerēšanai un peldēšanai. Tāpat baudāma apskates vieta šajā maršrutā ir Lielvārdes viduslaiku pilsdrupas. Īpašs izaicinājums šajā posmā ūdens tūristiem ir Ķeguma HES pārvarēšana –  tāpat kā Pļaviņu novadā, arī šeit eksperti uzver, ka pie HES apiešanas iespējām jāstrādā pašvaldībām sadarbībā ar vietējiem vides aktīvistiem, un laivu, plostu pārcelšanai vajadzētu kļūt par oficiālu tūrisma  pakalpojumu.

Ekspedīciju organizēja Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied Zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām no 21 pašvaldības un biedrību “Ūdensmalu attīstībai” sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” ietvaros. Ekspedīcijas gaitām un tālākajai projekta attīstībai var sekot: https://www.facebook.com/DaugavAbasMalas/ vai mājaslapā: www.daugavabasmalas.lv 

Irēna Romanovska

Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja


Skatījumu skaits: 19742
 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu