11. novembra vakarā pulcējāmies Lielvārdē, Lēdmanē un Jumpravā, lai iedegtu lāpas un sveces, pieminot Latvijas brīvības
cīnītājus.

Lielvārdē Lāčplēša laukumā mums piebiedrojās arī ASV karavīri no Lielvārdes aviācijas bāzes.
Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele aicināja pieminēt kritušos brīvības cīnītājus un izteica cerību, ka mums nekad nevajadzēs sastapties ar kara sūrumu un postu.
Lielvārdes puišus, kuri bija operatīvi palīdzējuši savam draugam, kas cietis nelaimes gadījumā, sveica ASV armijas kapteinis DžonsLogans. Īpašo piemiņas monētu saņēma Rolands Rāmutis, Jānis Plots un Dāvis Vecziediņš. Puišus sveica arī Lielvārdes domes priekšsēdētāja Santa Ločmele.
Sirsnīgi skanēja Lielvārdes garnizona ansambļa dziedātās un tik labi katram zināmās un tuvās dziesmas.
Neskatoties uz lietu, kas spītīgi dzēsa nestās lāpas un sveces, mūsu kopīgais gājiens virzījās uz Rembates parku, kur Spīdalas saliņā visus gaidīja tēja un ugunskurs.
Patīkamu pārsteigumu pie kultūras nama „Lielvārde” bija sagādājuši Birzgales un Ķeguma jaunieši, kas aizrautīgi dziedāja paši un aicināja visus dziedāt līdzi.
11. novembra svētki turpinājās koncertā „Ar liesmiņu sirdī”, kurā ar lielisku programmu uzstājās vidējās paaudzes deju kolektīvi no Līvāniem, Carnikavas, Ķeguma, Rīgas un Inčukalna, kā arī Lielvārdes garnizona ansamblis.
Paši esam pieraduši gan pie mūsu 11. novembra, gan deju un dziesmu tradīcijām, tādēļ jo patīkamāk bija dzirdēt viesu – amerikāņu karavīru – sajūsmas pilnās atsauksmes par šo koncertu.

Beata Kempele,
pašvaldības izdevumu redaktore

Anitas Sakas foto.


Skatījumu skaits: 5878
 X