2018.gada 2.jūnijā Lielvārdes novada Sporta centrā notika vairāki ar sporta dzīvi saistīti pasākumi.

Šis gads ir florbola gads, jo pirms 20 gadiem Lielvārdē tolaik sporta entuziasti, jauni cilvēki, kam patika sports, iepazina jaunu sporta veidu – florbolu. Pakāpeniski Lielvārdes novada florbola komandas guva aizvien augstākus sasniegumus – ir izcīnītas gan zelta, gan sudraba medaļas Latvijas līmenī, aizstāvēts Latvijas gods Vācijā, komandas ar augstiem rezultātiem piedalījušās starptautiskos turnīros un ar lepnumu nesušas gan Lielvārdes, gan Latvijas vārdu.

Sestdien Lielvārdes novada Sporta centrā tikās vairāku paaudžu florbolisti, lai izspēlētu florbolu cauri gadiem - no vecākās paaudzes līdz šodienai. Savstarpējā spēlē tikās florbola aizsācēju komanda TRIĀLS un  nākamā maiņa – VETERĀNI. Šajā spēlē  ar 3:0 uzvaru guva florbola pamatlicēji, komandas TRIĀLS spēlētāji (Ainars Puķītis, Jānis Jasinskis, Iļja Nazarovs, Pēteris Imšs, Zintis Bergmanis, Aldis Savins, Agnis Akmeņlauks, Jānis Krūka, Aigars Orups).

Otrā spēlē tikās jaunās paaudzes spēlētāji - Lielvārde/Fat Pipe (virslīgas komanda) un Lielvārde/ Fans (1.līgas komanda). Spēle beidzās ar neizšķirtu rezultātu 9:9.

Šo spēļu maratonu noslēdza paši jaunākie florbolisti U9  (treneris Z.Bergmanis) un U11 vecuma grupu spēlētāji – uzvaru guva J. Salceviča vadītās komandas spēlētāji ar florbolam neraksturīgu rezultātu 1:0.

2.jūnijs noslēdzās ar skaistu Lielvārdes novada Sporta centra mācību gada noslēguma pasākumu un Lielvārdes novada pasākumu “Sporta Laureāts 2018”, kad tika sveikti un labākie Lielvārdes novada Sporta centra un Lielvārdes novada sportisti.

Pasākuma sākumā Lielvārdes novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Inga Reķe par augstiem sasniegumiem sportā pasniedza čeku un pateicību Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas vieglatlētu komandai.

Savukārt Lielvārdes novada Sporta centra direktors Ainars Puķītis un direktora vietniece Oksana Grimaļuka- Nazarova pateicās katram Sporta centra trenerim un viņu izglītojamajiem par sportiskajiem sasniegumiem mācību gada laikā. Par augstiem sasniegumiem sporta Lielvārdes novada domes pateicības saņēma Lielvārdes novada Sporta centra treneri Iveta Puķīte, Jānis Salcevičs, Iļja Nazarovs, Kaspars Kreimanis, Pēteris Imšs un viņu izglītojamie. Īpašs paldies tika teikts Lielvārdes novada Sporta centra izglītojamo vecākiem, kas visa gada garumā atbalstījuši jaunos sportistus gan ar savu klātbūtni spēlēs, gan uzmundrinot un motivējot jauniešus katram treniņam un spēlei - Karīnai Melgailei, Ivetai un Gintam Gaigaliem, Mārim Vjateram, Gundegai un Andrim Saviniem, Raimondam Pinkam, Oksanai Grimaļukai-Nazarovai, Sigitai Skultei, Uģim Dūniņam, Ludmilai un Kasparam Cīruļiem, Ingai un Ivo Blumfeldiem, Gitai un Sergejam Giņko, Zanei un Gatim Pļevokiem, Romānam Nazarovam.

Pasākuma 1.daļas noslēgumā septiņi Lielvārdes novada Sporta centra izglītojamie saņēma apliecības par profesionālās ievirzes izglītību, kas ir solis pretī sporta trenera karjerai, ja vien kāds no absolventiem to izvēlēsies.

Reizē ar apliecību Latvijas jaunatnes fonda atbalstu saņēma U-19 izlases dalībnieks, Pasaules čempionāta 5.vietas ieguvējs Mariss Giņko, savukārt Latvijas I līgas čempions, Pasaules čempionāta 5.vietas ieguvējs, U-19 Latvijas izlases dalībnieks- Niks Blumfelds saņēma Gada absolventa stipendiju.

Šogad  ikvienam Lielvārdes novada iedzīvotājam atbilstoši ar Pasākuma "Lielvārdes novada sporta laureāts 2018" nolikumā  noteiktajiem kritērijiem bija iespēja 8 nominācijām izvirzīt labākos sportistus, sporta darba entuziastus, trenerus, pasākumus.

Visvairāk pretendentu novada iedzīvotāji izvirzīja nominācijai “Gada sportists”  - Jānis Dāgs Robežnieks, Dāvis Vecziediņš, Renāte Šmite, Maksimilians Ksendzovs, Rolands Putniņš, Jānis Dzērve, Annija Roga, Agnese Roga, Dzintars Roga.  Par katru ar šiem sportistiem varētu runāt daudz, bet par viņu sportisko garu liecina viņu sasniegumi. Ne vienmēr ir svarīgi būt pirmajam, svarīgāk būt labam cilvēkam, sporta un veselīga dzīvesveida veicinātājam sabiedrībā, rādīt piemēru citiem. Visi nominanti saņēma Lielvārdes novada domes pateicības un dāvanu kartes.

Paldies tika teikts arī poverliftinga sportistei Baibai Krauzei, kurai ir daudz sportisku sasniegumu un ir aktīva sava sporta veida atbalstītāja.

Šajā gadā nomināciju “Gada sportiste” ieguva jaunā peldētāja Madara Rība, kas gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās ieguvusi godalgotas vietas, arī zelta medaļas. Nomināciju “Gada Sportists” saņēma Raivis Vinogradovs, kas ir ne tikai sacensību Baltickarate kauss uzvarētājs, bet arī labs vieglatlēts.

Nomināciju “Gada treneris” saņēma Lielvārdes novada Sporta centra florbola treneris Kaspars Kreimanis – K. Kreimaņa mērķi vienmēr bijuši visaugstākie. Viņam pieder čempiona tituls florbolā virslīgā 2011./12.gada sezonā kā trenera palīgam, vairāki Jaunatnes līgas tituli. Kā trenerim izcīnīts Jaunatnes Olimpiādes vicečempiona tituls. Šogad iegūta zelta medaļa ar 1.līgas komandu Latvijas čempionātā.

Patīkami apzināties, ka Lielvārdē ir ne tikai profesionāli sportisti, bet arī sporta entuziasti, kas aicina Lielvārdes novada iedzīvotājus iesaistīties  dažādās ar sportu saistītās aktivitātēs. Ir aktīvi sporta atbalstītāji. Šogad nominācijai “Gada entuziasts sportā” izvirzīti divi pretendenti – Vija Dzērve, kas Pauerliftingā veiksmīgi pārstāvējusi Lielvārdi dažāda līmeņa sacensībās. Šobrīd popularizē aktīvu dzīvesveidu un ar savu piemēru pierāda, ka ar fiziskajām aktivitātēm var nodarboties ikvienā vecumā.

Tomēr titulu “Gada entuziasts sportā” ieguva otrs pretendents – Agris Pikšens, kas Lielvārdes iedzīvotājiem jau vairākus gadus vasaras sezonā vada āra funkcionālos treniņus.  Piedalās Lielvārdes novada basketbola čempionātā ar savu komandu „Visa Veida Kustība”.  Iedvesmojis daudzus Latvijas iedzīvotājus un popularizējis Lielvārdi akcijā  „Tu esi.lv”. Sadarbojoties ar Lielvārdes novada pašvaldību, katru nedēļu vada „Fitbox” treniņus gan Lēdmanē, gan Lielvārdē, gan Jumpravā. Agris vienmēr ar lepnumu saka „Esmu dzimis, audzis un dzīvoju Lielvārdē!”

Šogad īpašu nomināciju “Mūža ieguldījums sportā” ieguva sporta treneris Aigars Kruvesis, kurš ikdienā bērniem māca karate prasmi. Mūža ieguldījums ir godpilns jēdziens cilvēkam, kas savu mūžu ir veltījis sportam, jaunatnes izglītošanai, sabiedrības veselības veicināšanai un to visu veicis pašaizliedzīgi, ar lielu pacietību un degsmi.

Godpilno “Tautas sporta Gada pasākums” nominācju ieguva ELVI līgas florbola čempionāta ¼ fināla sērijas 7.spēle starp Lielvārdes/Fat Pipe un SK „Pārgauja”, jo uz spēli bija ieradušies vairāk kā 600 sporta līdzjutēju un atbalstītāju. Spēle bija par iekļūšanu pusfinālā un pēc tam spēli arēnā Rīga. Šoreiz gan spēles rezultāts nebija labvēlīgs Lielvārdes komandai, tomēr kopības sajūta bija lieliska! Kārtējo reizi varējām pārliecināties, ka Lielvārdē valda sportisks vienotības gars!

Gribas atzīmēt, ka īpašs pasākums Lielvārdes novadā, kas gan netika izvirzīts nominācijai, ir “Nakc orientēšanās”, kas nu jau kļuvis par Lielvārdes novada svētku neatņemamu sastāvdaļu un kurā piedalās vairāk nekā 30 komandas.

Noteikti jāpiemin sportisti, kuri ir ļoti aktīvi, bet nominācijām netika izvirzīti-   Lēdmaniete nūjotāja Kristīne Kuka, motosportistu Tilaku ģimene, Jānis Mūrnieks - Stipro skrējiena 3.vietas ieguvējs, basketbolisti,  kuri cīnījās LBL laukumos un kam tikai mazliet pietrūka līdz sudrabam -  Lielvārdietis Artūrs Bērziņš un Jumpravietis Kristaps Dārgais tāpat veiksmīgi sportisti ir kartingists Patriks Ločmelis, autosportiste Beate Klipa, tenisiste Katrīna Puķīte, novada un  starpnovadu čempioni - volejbola komanda „Jumprava”, basketbola komanda Elvi/Lielvārde, florbola komanda VK Solima un daudz citi.....Paldies viņiem par sporta veicināšanu un cīņas sparu.

Pasākuma noslēgumā teicām paldies visiem sporta atbalstītājiem – Lielvārdes un kaimiņu novadu uzņēmējiem - SIA “Māris&Co”, SIA “Veina Plus”, SIA “Sporta punkts”, Kafejnīcai „Gamma-A”, SIA “Multisports” un īpašais paldies lielākajam atbalstītājam - Lielvārdes novada pašvaldībai.

Ar šo pasākumu noslēdzies viens posms Lielvārdes novada sporta dzīvē, tomēr ar to nekas nebeidzas – sports ir mūsu dzīves neatņemama sastāvdaļa.

 Lai sportistiem augsti sasniegumi arī turpmāk, un Lielvārdes novada iedzīvotājiem aizvien vairāk iespēju un vēlēšanās apliecināt savu sportisko entuziasmu, sportisko garu arī ikdienā!

Lielvārdes novada  Sporta centra direktors  Ainars Puķītis


Skatījumu skaits: 24959
 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu