Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Viedzīmes ir unikāls mākslas un tūrisma sintēzes projekts, kura mērķis ir piedāvāt jaunu, interaktīvu veidu kā iepazīt Lielvārdi, tās vēsturi un nozīmīgās vietas. Projekta pamatā ir pētījums par Lielvārdes jostu un rakstu zīmēm kā informācijas nesēju. Viedzīmes ir mūsdienīga jostas versija, kas ir pielāgota mūsdienu cilvēka informācijas iegūšanas paradumiem. Tradicionālajā Lielvārdes jostā ieaustais vētījums ir atšifrējams vien tad, ja ir zināšanas par tās rakstā iekļauto zīmju simbolisko nozīmi. Šīs zināšanas tālāk tika nodotas mutvārdu ceļā, bet mūsdienās par galveno informācijas iegūšanas avotu ir kļuvis tīmeklis un piekļūšanu tam nodrošina dažādas iekārtas. Viedzīmes jostas raksts ir veidots no QR kodiem (Quick Response code) un no tiem atvasinātiem elementiem. QR kodos ieprogrammētajai informācijai ir viegli piekļūt. To var izdarīt ar jebkuru mobilo iekārtu, kam ir interneta pieslēgums un mobilā lietotne QR kodu lasīšanai.

Viedzīmes vides mākslas objekti būs kā lieli jostas fragmenti, kas izvietoti vidē. Tie vienlaicīgi gan papildinās un izdaiļos pilsētvidi, gan funkcionāli kalpos kā tūrisma gids. Nolasot uz vides mākslas objekta esošo QR kodu ir iespējams piekļūt atraktīvām ilustrācijām un stāstiem, un tūrisma informācijai par Viedzīmes tuvumā esošajiem apskates objektiem.

Sadarbojoties Lielvārdes novada pašvaldībai un māksliniecei Diānai Potapovai, šī gada maija beigās tiks atklātas pirmās Viedzīmes – vides objekti, Lielvārdes pilsētā, kas ļaus jaunā un interesantā veidā iepazīt Lielvārdi.

Video sniegs ieskatu idejas tapšanas procesā un Viedzīmju darbības principā.

 X