Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Tīmekļvietnes www.lielvarde.lv piekļūstamības paziņojums

Lielvārdes novada pašvaldības tīmekļvietne www.lielvarde.lv atbilstoši MK noteikumiem 445 “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” ir pielāgota tā, lai tās saturu padarītu pieejamāku pēc iespējas plašākam lietotāju lokam, tai skaitā lietotājiem ar redzes, dzirdes vai kustību ierobežojumiem.

Tīmekļvietnei ir veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Šobrīd tīmekļvietne www.lielvarde.lv daļēji atbilst Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 prasībām.

Šajā tīmekļvietnē ir iespējams:

Teksta izmēru maiņa

Lapu iespējams palielināt vai samazināt, izmantojot interneta pārlūka iebūvēto iespēju.

Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un "+" vai "- " taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.

Kontrasta maiņa

Šī vietne ļauj lietotājiem iegūt sev piemērotāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas. Tīmekļvietnes kontrastu iespējams nomainīt trīs dažādās krāsās:

  1. balts teksts uz melna fona,
  2. dzeltens teksts uz melna fona,
  3. melns teksts uz brūna fona.

    

Ekrāna lasītāja izmantošana

Šīs vietnes saturs ir izveidots saskaņā ar ekrāna lasītāja tehniskajiem standartiem. Piemēram, attēliem ir Alt tagi (speciāli uz tekstu balstīti apraksti), strukturālie elementi ir novietoti un sakārtoti tā, lai ekrāna lasītāja lasāmās informācijas secība būtu loģiska un viegli izpildāma.

Navigācija ar tastatūru

Tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams, nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab", kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākamo elementu, piemēram, saitēm uz lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t. i., "noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu "Enter".

Izmantojot navigācijā tikai klaviatūru, tīmekļvietnē nav iespējams iezīmēt lapas piecas galvenās izvēlnes sadaļas. Tām iespējams piekļūt izmantojot sadaļu “Lapas karte” tīmekļvietnes augšējā joslā, kurā pieejamas visas lapas izvēlnes.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Dažas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas. Piemēram:

  • dažiem attēliem nav viegli uztverams alternatīvais teksts;
  • vairāki dokumenti ir pdf formātā, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām;
  • Lielākoties sadaļām nav nodrošināta “viegli lasīt” funkcionalitāte.
  • Lielākajai daļai multimediju satura nav nodrošinātas alternatīvas. Sākot ar 2021. gadu plānots tās nodrošināt.

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā?

Ja Jums ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums rakstot e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 26610250 (Informācijas līdzekļu redaktore), norādot:

  • Saiti uz saturu (URL);
  • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
  • Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, piekļūstams PDF vai audio/video teksta formā).

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 7 dienu laikā.

Atsauksmēm un saziņai

Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mēs neatbilstam piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja sazināsieties ar Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Komunikācijas un tūrisma nodaļu, rakstot e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 26610250 (Informācijas līdzekļu redaktore).

Kā mēs izvērtējām šīs tīmekļvietnes piekļūstamības prasības

Tīmeklvietnes izvērtējums tika veikts, izmantojot VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments – izvērtējuma protokols.

Ko mēs darām, lai uzlabotu piekļūstamību

Regulāri, testējot tīmekļvietni un saņemot kļūdu paziņojumus no lietotājiem, mēs plānojam uzlabot tīmekļvietnes piekļūstamību un novērst nepilnības pēc iespējas ātrāk.

Izpildes nodrošināšanas procedūra un sūdzību iesniegšanas kārtība

Ja Lielvārdes novada pašvaldības administrācija nav atbilstoši reaģējusi uz lietotāja iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, lietotājs var iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam elektroniski uz e-pasta adresi: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Papildu informācija tīmekļvietnē www.tiesibsargs.lv.

Ziņas par piekļūstamības paziņojuma sagatavošanu

Pirmreizēji sagatavots 2020. gada 28. decembrī.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu