Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Jautājumus var uzdot, izmantojot kontaktformu

 
Šajā sadaļā iesniegtajiem jautājumiem un atbildēm ir tikai informatīvs raksturs un tiem nav juridiska spēka. Iesniegto jautājumu izskatīšanai nepiemēro Iesniegumu likuma noteikumus. Informācija par to kā elektroniski iesniegt oficiālu iesniegumu pašvaldībai šeit.

Jautājums (10.04.2017.)

Kārlis Lišmanis:

Vai Lielvārdē kāds domā apkopt Lielvārdes parku un citus Pilsētas bukletā minētos apskates objektus. Svētdien, ieejot parkā, sapratu ka kaut kas nav kārtībā ar darbu organizēšanu pilsētā! Gaidu atbildi!

Atbilde (11.04.2017.)

Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Liene Bērziņa:

Labdien, Kārli!
Lielvārdes pilsētas sakopšanas darbi, kā ik katru gadu iet savu gaitu:
-   Lielvārdes parkus sakopsim kopā ar E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas un Lielvārdes pamatskolas skolēniem 20. aprīlī.
-   Pārējo pašvaldības īpašumā esošo teritoriju sakopšana notiek katru dienu, piemēram, rotaļu laukumu teritorijas (4 vietās) no koku lapām ir jau atbrīvotas. Konstrukciju atjaunošanas un rotaļu laukumu seguma nomaiņas darbi paredzēti maijā. Jūnijā atjaunosim, krāsosim un remontēsim atpūtas soliņus. 
Minētajos darbos iesaistīsies ne tikai esošie darbinieki, bet vasaras brīvlaikā arī darbā pieņemtie skolnieki.

Jautājums (23.03.2017.)

Raitis Rieksts:

23. martā bija pasakaina, saulaina diena, beidzot jūtams pavasaris.... Taču viena lieta visu sagandē. Tie ir drazas dedzinātāji. Viņu dēļ jātur logi ciet un arī pastaiga pa centru nelīdz - ik pa brīdim dūmi, dūmi. dūmi... Ja ir lēmums, kas aizliedz ugunskuru kurināšanu, tad, lūdzu, pašvaldības policija, paceliet sēžamvietas un kontrolējiet! Ja tas liekas par sarezģītu, tad, domisti, pieņemiet lēmumu, ka ugunskurus var kurināt tikai noteiktā nedēļas dienā. Esmu dzirdējis, ka tā jau citviet dara. Paldies.

Atbilde (27.03.2017.)

Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšniece Ineta Lilinfelde:

Pavasarī atkritumu, tai skaitā lapu un organisko atkritumu sadedzināšana ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā no tiem atbrīvoties savu māju pagalmos.  Lielvārdes novada domes saistošie noteikumi neparedz, ka sausās lapas, zarus un citus organiskos atkritumus drīkst dedzināt privātmāju pagalmos, proti, Lielvārdes novadā nav atļauta organisko atkritumu dedzināšana, tie ir jāievieto konteineros kopā ar sadzīves atkritumiem.

Ja organiskie atkritumi tiks dedzināti, un dūmi traucēs blakus esošo māju iedzīvotājiem, kā arī iedzīvotājiem plašākā apkārtnē, tad pamatojoties uz Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 75.panta pirmo daļu, pārkāpējiem tiks piemērots sods: fiziskām personām no 70 līdz 1000 eiro.

Jautājums (22.03.2017.)

Romualds Krīgers:

Labdien!
No Lielvārdes novada ziņu avīzes šī gada marta numura uzzināju, ka šovasar pie Sporta centra atklās multifunkcionālu laukumu. Liela daļa, kuri ar sportu ir uz „Jūs” droši vien izlasot augstākminēto informāciju, nodomās – re kā mums viss, kas saistīts ar sportu attīstās! Bet tā nav! Visu sporta pamatu pamats ir stadions. Lielvārdes pilsētā mums ir it kā vairāki stadioni. Ja tos var nosaukt vēl par stadioniem.
Uzsākot mācību gaitas Lielvārdes vidusskolā 1992. gadā, jau tad skolas stadions bija zem katras kritikas, skrejceļš izdangāts, mālains. Pavasaros un rudeņos nebija iespējas normāli paskriet, skrējām pa dubļainiem posmiem. Un tie salauztie basketbola grozi vēl joprojām tur atrodas.
Protams, ka maniem bērniem, kas vēl pat neiet pagaidām dārziņā, kad mācīsies skolā diez vai sanāks sportot pa tādu pseido stadionu. Bet vai nevarētu tuvākajos gados ieplānot un beidzot savest kārtībā vismaz skolas stadionu?
Lāčplēša stadionu laikam vispār nevajag pat pieminēt. Jācer ka skrejceļu pļaus vismaz dažas reizes pa gadu.

P.S. Pats paskriet braucu uz Ķeguma skolas stadionu.

Atbilde (24.03.2017.)

Lielvārdes Edgara Kauliņa vidusskolas direktors Aigars Kruvesis:

Šobrīd ir uzsākta Edgara Kauliņa vidusskolas sporta laukuma projektēšana atbilstoši darba uzdevumam, lai vēlāk izsludinātu konkursu par būvniecības darbiem. Projektēšanas uzdevums ir pilnīga sporta laukuma atjaunošana ar mērķi izstrādāt sporta laukuma pārbūves būvprojektu.
Būvprojektā iekļauti šādi uzdevumi:
1. Projektēt lietus ūdens atvadi;
2. Projektēt sporta laukuma pārbūvi ar šādiem galvenajiem parametriem:
2.1. futbola laukums un skrejceļi (četri celiņi pa perimetru - 250 m, 6 celiņi no starta līdz finišam - 120 m), aizsargājošs nožogojums laukuma dienvidu galā aiz futbola laukuma;
2.2. augstlēkšanas sektori un lodes grūšanas sektors sporta laukuma galos;
2.3. tāllēkšanas bedre skrejceļa sestā celiņa galā;
2.4. vieglas konstrukcijas mobilās tribīnes ar sēdvietām, saliekamas un pārvietojamas;
2.5. šķēpa mešanas ieskrējiena josla;
2.6. laukums, kurā izvietojamas pārvietojamas sezonas tualetes;
2.7. sporta laukuma apgaismojums.
3. Projektēt žogu ap sporta laukuma teritoriju.

Darbus plānots uzsākt vasarā, un pabeigt šogad.

Jautājums (15.03.2017.)

Raitis Suscenko:

Kad beidzot tiks greiderēts cels gar RANTĒM, kārtējo reizi šo ceļa posmu aizmirst, jau otro reizi greiderē, kas notiek?

Atbilde (17.03.2017.)

Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Liene Bērziņa:

Labdien, Raiti!

Esam apsekojuši Lielvārdes pagasta grantētos ceļus un konstatējuši, ka ceļu virskārta vēl ir ļoti slapja un greiderēšanas darbiem nepiemērota. Atsevišķi pašvaldības ceļu posmi ir apžuvuši, tie tiek greiderēti. Š.g. 15. un 16.martā tika greiderēts ceļš Upmaļi – Rantes – Rēdnieki. Ņemot vērā, ka laika apstākļi šobrīd ir ļoti nepastāvīgi, ceļa greiderēšanas darbi ir pārtraukti, tie tiks atsākti, tiklīdz ceļu stāvoklis būs tam piemērots. Uzlabot grants ceļu stāvokli iespējams tikai tad, kad ceļi apžūst un kļūst izturīgi. Pretējā gadījumā, uzbraucot uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa ar smago uzturēšanas tehniku, grants ceļu var sabojāt vēl vairāk.

Jautājums (23.01.2017.)

Aleksandrs K.:

Atklātā vēstule Lielvārde novada VPII "Pūt vējiņi" vadītājai Ilzei Mazitānei

Mums, vecākiem, rada neizpratni jaunieviestā pēcpusdienas darba organizācijas kārtība bērnudārzā. Lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

  • Ne visiem bērniem ir vienāds darba temps, pa kuru laiku skolotāja individuāli strādās ar bērniem, kuriem tas nepieciešamas programmas apguvei? Agrāk to darīja pēcpusdienā pēc launaga, kad bērni ir atpūtušies un spēj uztvert vairāk.
  • Mēs maksājam par angļu valodas un dejošanas nodarbībām. Pēc jaunās sistēmas sanāk, ka nodarbību laikā jāiekļauj laiks, kad skolotājas iet pakaļ bērniem, noģērb virsdrēbēs (jo viņi ir pagalmā), pēc tam atkal jāsaģērbj iešanai ārā. Cik ilgs laiks paliek pašai nodarbībai? Pēc dejošanas nodarbības sasvīduši bērni pasniedzējai jāsaģērbj un jāpavada pagalmā. Kāda ir nodarbību kvalitāte? Visu šo laiku – kamēr daži bērni ir papildus nodarbībās – pārējie salst un mērcējas ārā. Lūdzam cienīt skolotājus, neradot viņiem nevajadzīgu papildus slodzi un nelietderīgu, vairākkārtēju ģērbšanos mūsu bērniem.
  • Nevarējām atrast noteikumus, kuros noteikts obligāti svaigā gaisā pavadāmais laiks PPII audzēkņiem. Vai tiesa, ka mūsu bērniem tas ir trīs stundas dienā – tagad, tumšajā, aukstajā, slapjajā laikā?

Šie jautājumi radās, jo:

  • Pēcpusdienās bērni tiek vesti uz dažādām nodarbībām ārpus bērnudārza (mūzika, māksla, sports, dejošana) . Ne visiem un vienmēr ir iespējams aizvest ar mašīnu. Bērniem ir slapjas virsdrēbes un apavi. Diemžēl ne visiem ir iespējams nopirkt vairākus virsdrēbju un āra apavu komplektus. Daudzi bērni tiek vilkti ar ragavām vai vesti mājās kājām uz "Avotiem", "Lāčplēsi", "Lauktehniku " ar slapjām virsdrēbēm un apaviem, kā rezultātā daudzi bērni slimo.

Ceram uz sapratni un atbildi.

Atbilde (25.01.2017.)

VPII „Pūt vējiņi” vadītāja Ilze Mazitāne:

Labdien, Aleksandr, atbildot uz Jūsu vēstuli Lielvārdes pašvaldībai par pretenzijām attiecībā uz Lielvārdes VPII „Pūt vējiņi” bērnu dienas gaitas organizēšanu pēcpusdienā, paskaidroju, ka bērnudārza darba režīms un dienas gaita tiek organizēta pēc licencētas pirmsskolas izglītības programmas, kuru saskaņo Izglītības kvalitātes valsts dienests un iestādes dibinātājs, Lielvārdes novada pašvaldība. Pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs apstiprina iestādes dienas režīmu, ietverot tajā arī laiku pastaigām un nodarbībām svaigā gaisā, ja to atļauj āra temperatūra un laika apstākļi. Ministru kabineta 17.09.2013. noteikumi Nr. 890 „Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu” 8.12 punktā ir noteikti dienas režīma nosacījumi bērniem, kuri paredz, ka atbilstoši bērnu vecumam un attīstībai ir paredzētas arī fiziskās aktivitātes un pastaigas svaigā gaisā. Jebkurā gadījumā jāvadās arī no laika apstākļiem, bērna pašsajūtas, kā arī bērniem jābūt atbilstoši apģērbtiem. Iestādes medmāsa katru dienu izvērtē laika apstākļus un iesaka, vai tie ir piemēroti pastaigām svaigā gaisā. Attiecībā uz āra gaisa temperatūru, pie kuras organizējamas pastaigas svaigā gaisā, MK noteikumi Nr. 890 nosaka maksimālo zemāko gaisa temperatūru tikai tiem bērniem, kas jaunāki par trīs gadiem – ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 10 grādiem, pastaigas svaigā gaisā viņiem netiek organizētas.

Cienījamie vecāki, jāņem vērā, ka bērnu veselībai un labklājībai ir svarīgi, lai bērni pēc iespējas vairāk pavada laiku ārā, elpojot svaigu gaisu. Svaigs gaiss dod enerģiju, vairo dzīvesprieku, pastaigas laikā tiek trenēta izturība, nostiprinās kauli un muskuļi, palīdzot bērnam augt veselam un spēcīgam. Ir svarīgi, lai bērniem būtu laiks, kurā viņiem ir atļauts atpūsties svaigā gaisā un atbrīvoties no liekās enerģijas. Fiziskās aktivitātes svaigā gaisā īpaši labvēlīgi ietekmē sirds veselību, stiprina imunitāti, stimulē bērna prātu un mazina stresu.

Pēc ārstu ieteikumiem, ziemā vienmēr der atcerēties, ka labāk pastaigās doties divas reizes un pastaigu laiks tad ir īsāks, nekā vienā reizē – garā divu stundu pastaigā. Bērnudārzā vienmēr ir bijis noteikts dienas režīmā, kad bērni pastaigā svaigā gaisā iet divas reizes dienā. Pēcpusdienas pastaigas bērnudārzā nav nekāds jauninājums.         Attiecībā uz individuālo darbu ar bērniem izglītības programmas apguvē, audzinātāji pēc nepieciešamības to veic arī rīta cēlienā, pēc launaga un pēc pastaigas.

Bērni apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi, kura īsteno pirmsskolas izglītības programmu, ievērojot dienas režīmu. Papildus pulciņi – tautiskās dejas un angļu valoda nav paredzēta izglītības programmā, viņu darbībai jābūt organizētai, netraucējot dienas režīmam.

Ir svarīgi bērnu saģērbt atbilstoši gadalaikam un laika apstākļiem, vēlams pēc nepieciešamības nodrošināt bērnus ar maiņas apģērbu un apaviem. Rūpēsimies visi kopīgi par bērnu veselību, uzturēsimies pēc iespējas vairāk svaigā gaisā!

Jautājums (24.01.2017.)

Kaspars:

Labdien! Kad "Lielvārdes Remtes" pakalpojumu dienesta darbiniece beidzot iemācīsies veidot komunikāciju ar iedzīvotājiem? Zvanot uz šī dienesta tālruni, lai informētu par kādu ar namu apsaimniekošanu saistītu problēmu, pretī nākas saņemt neiecietīgu, augstprātīgu attieksmi. Rodas iespaids, ka iedzīvotāju zvani ir nevēlami un traucējoši. Darbinieka pienākums ir uzklausīt iedzīvotājus un piereģistrēt viņu sniegto informāciju, nevis telefoniski audzināt.

Atbilde (24.01.2017.)

SIA “Lielvārdes Remte” Valdes priekšsēdētājs Andis Siliņš:

SIA “Lielvārdes Remte” (turpmāk – SIA) ir pateicīga par iedzīvotāju ieteikumiem un ziņojumiem par kļūdām mūsu darbā, kas saistās ar namu pārvaldīšanu un apsaimniekošanu, kā arī komunālo pakalpojumu sniegšanu.
Veicot darbu optimizēšanu, SIA nav atsevišķas štata vietas dispečerim, kurš pieņemtu tikai tālruņa zvanus. Uz mūsu norādīto tālruni darba laikā atbild nekustamo īpašumu un apsaimniekošanas daļas vadītāja, atsevišķos gadījumos lietvedības sekretāre, bet ārpus darba laika uz to atbild attīrīšanas stacijas operatori.
Šobrīd, pēc atsevišķām iedzīvotāju sūdzībām par komunikācijas jautājumiem, esmu veicis pārrunas ar mūsu darbiniekiem par komunikācijas uzlabošanu, sazinoties ar iedzīvotājiem telefoniskai un klātienē.
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un ceram uz turpmāko savstarpējo sapratni un labvēlīgu komunikāciju.
Neskaidrību, pretenziju vai ierosinājumu gadījumā lūdzam vērsties SIA administrācijā.

Jautājums (05.01.2017.)

Reinis Saulītis:

Decembra vidū Dzelmēs Saules ielā un Dzelmes ielā "pazuda" ielu apgaismojums. Kāda tur problēma un kad varam gaidīt gaismu mūsu nostūrī?

Atbilde (11.01.2017.)

Diāna Borozkina, Jumpravas pagasta pārvaldes vadītāja

Labdien!

Apgaismojuma bojājumi Dzelmēs, Jumpravas pagastā ir konstatēti un novērsti 9.01.2017. Apgaismojums šobrīd ir darba kartībā.

Jautājums (05.01.2017.)

Edgars Mežvēvers:

Labdien!
Jaunais gads iesākās ar sniegu un puteni, bet Spīdolas masīvā līdz 05.01.2017 plkst. 6-15, vēl joprojām nav bijusi sniega tīrāmā tehnika. Kādēļ ir radusies tāda diskriminējoša situācija attiecībā pret Spīdolas masīva iedzīvotājiem, jo tajā pašā laikā centrā sniegs jau bija notīrīts 04.01.2017?

Atbilde (05.01.2017.)

Sandra Kurpniece, Īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece

Labdien!

4. janvārī no 4 rītā līdz pat 5 pēcpusdienā visu dienu ļoti intensīvi sniga un putināja. Šādos laika apstākļos, loģiski, ka vispirms tika tīrītas ielas un laukumi pie bērnudārza un skolām, galvenās pilsētas ielas nācās tīrīt pat vairākas reizes dienā. Līdz ar to nebija iespējams paspēt iztīrīt visu pilsētu, nemaz nerunājot par lauku ceļiem. Pašvaldība deva uzdevumu uzņēmumam, kas veic ielu uzturēšanas darbus, uzsākt daudzdzīvokļu māju masīvu attīrīšanu no sniega tikai pēc tam, kad ir notīrītas ielas, gājēju celiņi un laukumi pie skolām un bērnudārziem. Var gadīties, ka kāds masīvs tika iztīrīts ātrāk, kāds vēlāk, jo arī uzņēmums, veicot darbus, skatās, kurā vietā kāda veida traktortehnika ir atbrīvojusies un novirza to uz nākamo tuvāko vietu, kur jāveic attiecīgai traktortehnikai atbilstoši darbi.

Tāpēc aicinu būt saprotošiem, Spīdolas masīvā sniegs tiks notīrīts. Ja tas nav izdarīts, lūdzu zvanīt Sandrai Kurpniecei pa tālruni 25677299.

 

Jautājums (05.01.2017.)

Mareks Bers:

Labdien. Jautājums vairāk domāts apkalpojošam uzņēmumam (ar kuru noslēgts līgums) nevis pašvaldībai. Laimas,Krīvu un Māras ielas sniega tīrīšana ir nekvalitatīva. Pēc spectehnikas ceļš palika šaurs. Lai samainītos, nepieciešams vienam braukt kupenā. Starp Krīvu un Laimas ielu tīrīts vienā virziena (gar šoseju). Starp Krīvu un Laimas tīrīts vienā virzienā (gar dzelzceļu, saprotu, ka tas ceļš ir servetūts), bet ne vienu ziemu nebīja tā, ka nav šis posms tīrīts. Jā, šis ceļš nav pašvaldības, bet dabā šo posmu izmanto visi apsaimniekotāji...Un ielas beigās pat nevar apgriezties. Iespējams, mainījies spectehnikas šoferis vai ir tā, ka finansējums atbilst kvalitātei. Vasaras laikā posmā starp Laimas un Māras ielām netika lāpītas ceļa bedres.

Atbilde (06.01.2017.)

Sandra Kurpniece, Īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece

Labdien!

Ņemot vērā intensīvo snigšanu 4. janvārī, pirmajā tīrīšanas piegājienā daudzviet sniegs tika iztīrīts tikai vienā traktora gājiena platumā. 5. janvārī visu dienu tika tīrīti pagasta ceļi un vietas pilsētā, kur vēl nebija veikta/pabeigta tīrīšana un uzsākta šaurāk tīrīto ielu pārtīrīšana lielākā platumā, kas šodien tiek turpināta.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām, bet šoreiz tīrīšanas platums nebija saistīts ar kvalitātes vai finansējuma trūkumu, bet gan tikai ar laika ekonomiju intensīvas snigšanas laikā. Ja snigšana nebūtu tik pamatīga un tā būtu beigusies, tad visas ielas jau sākotnēji tiktu tīrītas divu traktortehnikas gājienu platumā.

Jautājums (25.11.2016.)

Dagmāra Sprūdža:

Vai Rembates parka labiekārtošanas darbos ir ietverta arī tā daļa, kas no Parka ielas atrodas pa kreisi uz Daugavas pusi, ieskaitot taciņu uz Daugavu un greizo/grūti pārejamo tiltiņu pār grāvi šosejas malā? Paldies, ja atbildēsiet.

Atbilde (14.12.2016.)

Egija Sniedzīte, projektu vadītāja:

Rembates parka labiekārtošana plānota vairākās kārtās. Šoruden ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu uzsākti parka labiekārtošanas projekta 1.kārtas būvdarbi – parka centrālajā daļā (pa labi no Parka ielas) izbūvē bruģa seguma un Versaļas seguma pastaigu celiņus, izvieto atpūtas soliņus un atkritumu urnas, izbūvē platformas vides dizaina objektiem - Goda krēsliem ievērojamiem novadniekiem, kā arī pēc ainavu arhitektes skices veido dekoratīvos apstādījumus pie kultūras nama.

Jautājums (14.10.2016.)

Dace Belova:

Labdien!

Pārlasot Lielvārdes novada pašvaldības informatīvo izdevumu “Lielvārdes Novada Ziņas” Nr.6 (467) no 2016. gada 17. jūnija: “Plānojam uzlabot ielu apgaismojumu un autoceļu segumu   ..Apstiprinot 2016.gada budžetu, Lielvārdes novada dome piešķīra līdzekļus ielu apgaismojuma infrastruktūras paplašināšanai un ielu un autoceļu seguma uzlabošanas darbu veikšanai. Šobrīd jau ir apstiprināts objektu saraksts, kur plānotie infrastruktūras uzlabošanas darbi tiks veikti. Ļoti sliktas kvalitātes asfalta seguma ielām pēc visu bedru rūpīgas salabošanas ir paredzēts veikt dubulto virsmas apstrādi ar emulsiju un šķembiņām, tādējādi nodrošinot viendabīgu seguma virskārtu un labāku ūdens atvadi no tā. Šādus darbus plānojam veikt Lielvārdes pilsētā Putnu un Stacijas ielu posmos..  Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece”.  Rodas jautājums 14.10.2016.: Kad tiks veikta šie plānotie darbi Putnu ielā?

Atbilde (07.11.2016.)

Sandra Kurpniece, Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece:

Labdien!

Informējam, ka uz plānotajiem darbiem Putnu ielā un Stacijas ielā tika izsludināts iepirkums, taču šajā iepirkumā iesniegtie cenas piedāvājumi ievērojami pārsniedza gan Lielvārdes novada pašvaldības šim mērķim atvēlētos finanšu  līdzekļus, gan arī VAS “Latvijas Valsts ceļi” ieteikumos noteiktās vidējās autoceļu būvdarbu vienības izmaksas attiecīgiem būvdarbu veidiem. Līdz ar to tika pieņemts lēmums šogad neveikt ielu un autoceļu infrastruktūras uzlabošanas darbus vairākos plānotajos objektos, tai skaitā Putnu ielā.

Pieņemot šādu lēmumu, tika ņemts vērā arī fakts, ka SIA “Lielvārdes Remte” izstrādā ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas attīstīšanas projektu, kura realizācija plānota Lielvārdes pilsētā posmā no Stacijas ielas līdz Uzvaras ielai 2017.-2018.gados. Tā kā šī projekta realizācijas rezultātā pa daudzām Lielvārdes pilsētas ielām, kas atrodas posmā starp Stacijas ielu un Uzvaras ielu, tiks veikta kanalizācijas sistēmas izbūve, tad šo ielu segums projekta realizācijas gaitā  tiks bojāts, līdz ar to šobrīd diemžēl nav īstais laiks, lai veiktu nopietnus attiecīgo ielu seguma uzlabošanas darbus.

Izmaiņas iepriekš apstiprinātajā objektu, kuros veikt ielu un autoceļu infrastruktūras uzlabošanas darbus, sarakstā tika apstiprinātas 26.10.2016. Lielvārdes novada domes sēdē, precizētais objektu saraksts tiks publicēts Lielvārdes novada pašvaldības mājas lapā.

Jautājums (06.10.2016.)

Normunda Ivanovska:

Sveiki,vēlētos uzzināt, kas notiek par remontiem no Rantes ceļa līdz Rudgaļiem, tas ceļa posms tiek beidzot remontēts? Šodien strādā divas mašīnas uz ceļa. Tiek bērtas smiltis un izlīdzināts.

Atbilde (11.10.2016.)

Sandra Kurpniece, Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece:

Informēju, ka ceļš no Rantēm līdz Rudgaļiem nav pašvaldības ceļš, līdz ar to pašvaldība neveic šī ceļa uzturēšanu vai remontu. Ceļš atrodas uz privātpersonu zemes īpašumiem un ir reģistrēts, kā ceļa servitūts, tātad atbilstoši Civillikumā noteiktajam ceļa servitūta uzturēšana un labošana ir jāveic ceļa servitūta lietotājiem.

Jautājums (05.10.2016.)

Gunārs Pētersons:

Labdien! Nu jau gandrīz nedēļu nedarbojas ielas apgaismojums E.Kauliņa alejā un Raiņa ielā no sporta centra līdz Lāčplēsim. Piķa melna tumsa. Lūdzu veikt nepieciešamos remontdarbus pēc iespējas ātrāk.

Atbilde (06.10.2016.)

Sandra Kurpniece, Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece:

Labdien!
Informācija par ielu apgaismojuma problēmām E.Kauliņa alejā ir nodota uzņēmumam, kas veic ielu apgaismojuma uzturēšanu un remontus. Problēma tiks novērsta tuvāko dienu laikā.

Jautājums (05.10.2016.)

Gunārs Pētersons:

Labdien! Ejot uz Lielvārdes staciju, ir skaidrs, ka tur akūti nepieciešama velosipēdu novietne - velosipēdi lielā skaitā saslēgti pie blakus īpašuma sētas. Interaktīvajā kartē šāds ierosinājums figurē kā atbalstāms jau no 2014. gada -vai šajā jautājumā ir kāds progress? Ja arī zeme pieder Latvijas Dzelzceļam, runa taču ir par pilsētas iedzīvotājiem.

Atbilde (06.10.2016.)

Sandra Kurpniece, Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece:

Labdien!
Pie velonovietnes ierīkošanas pie Lielvārdes dzelzceļa stacijas tiek strādāts. Ir noslēgts līgums ar AS "Latvijas dzelzceļš" par zemes nomu velonovietnes ierīkošanas vajadzībām, kā arī noslēgts līgums ar uzņēmumu, kas apņēmies izgatavot un uzstādīt velonovietni. Šobrīd gan esam saskārušies ar problēmām sadarbībā ar šo uzņēmumu, tāpēc šobrīd grūti prognozēt, kad varētu nonākt pie gatava rezultāta. Bet mēs pie tā strādājam un sliktākajā gadījumā meklēsim citu uzņēmumu, kas varētu paveikt velonovietnes ierīkošanas darbus.

Jautājums (22.09.2016.)

Māris Rožāns:

Labdien! 2016.gada 27.jūlijā Lielvārdes novada dome pieņēma lēmumu par dāvinājuma (atpūtas soliņa) pieņemšanu no Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fonda.

Nu šis soliņš ir uzstādīts Kaibalā pie Dzejas ozoliem. Šajā sakarā man radās šādi jautājumi:

Vai deputāti, balsojot par dāvinājuma pieņemšanu, tika iepazīstināti ar vizuālo materiālu, lai zinātu, kā šis atpūtas soliņš izskatīsies?

Vai soliņa izskats un precīza atrašanās vieta tika saskaņota ar, piemēram, ainavu arhitekti?

Vai Lielvārdes novada pašvaldības speciālistus, kuri atbild par vides ainavām un publisko vietu labiekārtotību, apmierina gūtais rezultāts?

Atbilde (23.09.2016.)

Maruta Ruskule, Lielvārdes novada pašvaldības Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja:

Labdien! Pieņemot lēmumu par dāvinājuma – atpūtas soliņa – pieņemšanu no Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fonda, domes deputātiem nebija pieejams dāvinātā soliņa attēls. Deputāti bija informēti par iespējamo soliņa atrašanās vietu pie Dzejas ozoliem (par to informācija bija lēmuma projektā). Uzstādot soliņu, klāt bija pašvaldības ainavu arhitekte, līdz ar to viņa bija informēta par soliņa vizuālo izskatu un atrašanās vietu. Dāvinājuma – soliņa – galvenais mērķis bija nodrošināt atpūtas vietu ar iespēju apsēsties, kas iepriekš Kaibalā pie Dzejas ozoliem nebija iespējams. Ņemot vērā, ka soliņš pilda šo funkciju un sniedz iespēju iedzīvotājiem atvilkt elpu, pašvaldību apmierina gūtais rezultāts.

Jautājums (08.09.2016.)

Kārlis Lišmanis:

Kāpēc "Lāčplēša" dzīvojamajā masīvā starp mājām netiek pļauta zāle ? Vai trūkst resursu pļaušanai vai kāda cita vaina?

Atbilde (14.09.2016.)

Liene Bērziņa, Lielvārdes novada pašvaldības Administrācijas Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja:

Labdien! Pašvaldības īpašumā Edgara Kauliņa alejā 5 Lielvārdē zāle tika nopļauta  piektdien, 2016. gada 9. septembrī. Jāatzīst, ka pakalpojuma sniedzējam neiet viegli ar līgumā paredzēto teritoriju nopļaušanu laikā un labā kvalitātē. Paldies Jums, Kārli, par izrādīto interesi pašvaldības teritoriju sakārtošanā.

Jautājums (22.08.2016.)

Juris Stalažs:

Kurš sabojāja ceļu? Mums ceļu pašvaldība regulāri apstrādā ar planēšanas metodi, bet šoreiz ir notikušas dīvainas lietas. No ceļā malas ir norautas milzīgas velēnas un sastumtas uz ceļa - ceļš ir sabojāts, jo nekad agrāk tāds bardaks nav bijis! Tas ir Kaibalā - ceļš, kas iet gar Ozoliņu, Grigu un Auziņu mājām ir sabojāts līdz nepazīšanai.

Atbilde (14.09.2016.)

Sandra Kurpniece, Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājas vietniece:

Informēju, ka autoceļa "Ķedeles – Grigas - Dzeņi" planēšanu pēc pašvaldības pasūtījuma veica uzņēmums, ar kuru pašvaldībai ir noslēgts līgums par autoceļu ikdienas uzturēšanu. Diemžēl sākotnējais rezultāts ir neapmierinošs vairāku iemeslu dēļ. Galvenais iemesls - ilgāku laiku nav tikusi veikta ceļa apauguma noņemšana, kā rezultātā apaugums ir uzaudzis uz ceļa malām un sašaurina esošo ceļu. Lai nepieļautu ceļa klātnes sašaurināšanos, veicot planēšanu vasaras sezonā sausos laika apstākļos, darbi tiek veikti nedaudz platākā joslā ar mērķi saglabāt ceļa platumu. Šoreiz ceļš, kā izrādījās, vēl nebija pietiekami nožuvis, tāpēc ceļa malās esošais apaugums savēlās velēnās un daļēji tika uznests uz ceļa. Šobrīd autoceļš ir apsekots un dots uzdevums ceļu uzturētājam veikt atkārtotu autoceļa planēšanu, izlīdzinot un, kur nepieciešams, novācot uzrautās velēnas. Pēc darbu pabeigšanas veiksim atkārtotu autoceļa apsekošanu.

Jautājums (24.08.2016.)

Edgars Breimanis:

Sveiki!

Kāpēc šobrīd ir noņemts basketbola grozs ar vairogu, kā arī volejbola tīkli laukumos pie LNSC? Vai un kad tie tiks uzstādīti atpakaļ? Gan basketbola grozam, gan volejbola laukumiem bija liela atsaucība no iedzīvotāju puses un šobrīd Lielvārdes pilsētā nav alternatīvu vietu, kur nodarboties ar šiem sporta veidiem! Ja tas ir saistīts ar atklātajiem pārkāpumiem Sporta centrā, tad lēmumprojektā pēc dienesta pārbaudes veikšanas ir noteikts, ka trūkumi jānovērš tikai sporta centra trenažieru zāles ekspluatācijā. Nav izprotams, kāds normatīvo aktu pārkāpums ir konstatēts šādu publiski pieejamu, bezmaksas āra laukumu ekspluatācijā. Līdz ar to, iepriekš minētā rīcība (noņemot basketbola grozu un volejbola tīklus) rada neizpratni un šaubas, ka lēmumprojekta izpilde tiek nepamatoti paplašināta, tādejādi kaitējot Lielvārdes sportot gribošajiem iedzīvotājiem.  Paldies.

Atbilde (24.08.2016.)

Maruta Ruskule, Lielvārdes novada pašvaldības komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja

Labdien!
Volejbola tīkli tika noņemti ilgstošā lietus dēļ - laukums bija pielijis, un stabu atrašanās smiltīs nebija stabila. Šajā nedēļas nogalē notiek sacensības "Smilšu karalis 2016" - tad tīkls tiks atlikts atpakaļ.

Basketbola groza atrašanās vieta savukārt bija īslaicīgs risinājums. Šobrīd sporta centra apmeklētāji ir pieprasījuši autostāvvietu, kas atradīsies tur, kur iepriekš bija grozs, tādēļ basketbola grozs tiks pārvietots. Pašlaik norit saskaņošanas process ar būvvaldi. Plānots, ka grozs apmeklētājiem atkal varētu būt pieejams mēneša laikā.

Jautājums (03.08.2016.)

Baiba Ozoliņa:

Labdien! Lai gan Mātes diena sen aiz kalniem, man mieru nedod viens jautājums. Kādēļ Jumpravā šajā dienā netika organizēts pasākums jaunajām ģimenēm un bērniem?! Lielvārdē ir skaista tradīcija - rožu stādīšana bērniņiem, kas dzimuši iepriekšējā gadā. Pēc tam kāds pasākums, izrāde vai koncerts visiem kultūras namā. Kādēļ Jumpravā nekas netiek domāts? Pēdējā laikā balles un filmu vakari tiek bieži organizēti, bet par šādu pasākumu tiek aizmirsts. Varbūt vajadzētu padomāt arī par ģimeņu pasākumiem, ne tikai par izklaidi?!

Atbilde (15.08.2016.)

Sintija Jurgelāne, Lielvārdes novada pašvaldības Jumpravas kultūras nama Kultūras pasākumu organizatore:

Labdien!

2016. gada 8. maijā, kad Latvijā tika svinēta Mātes diena, Jumpravas kultūras namā tika rīkota radošā pēcpusdiena „Radošo sajūtu tvērienā”. Lai gan to nenodēvējām kā Mātes dienas pasākumu, tā mērķis bija pulcēt jaunās ģimenes kopīgi darboties un radoši izpausties. Pasākumu apmeklēja gan māmiņas, gan bērni un ar prieku izmantoja izdevību iemācīties ko jaunu un radoši izpausties. Tieši tāpat, arī marta mēnesis tradicionāli tiek aizvadīts jauno ģimeņu un īpaši bērnu zīmē – piedāvājot bērnu deju kolektīvu koncertu, bērnu rītu, kurā tiek skatītas jaunākās animācijas filmas un tiek aizvadītas darbnīcas bērniem. Līdz šim esam domājuši un realizējuši pasākumus un notikumus bērniem un jaunajām ģimenēm, taču noteikti ņemsim vērā ierosinājumu un no savas puses centīsimies šo piedāvājumu dažādot un papildināt.

Liels paldies par ieinteresētību un viedokli!

Jautājums (26.07.2016.)

Elita Briede:

Vai lūdzu kāds var paskaidrot, kas notiek Austriņu peldētavā? Laiks, kad bērniem brīvs, siltas dienas, tur notiek cilvēkiem nesaprotams. Traktors grimst, cilvēkiem ejot arī nekas labāks. Tad satiekas 4 gudras sejas un, neko paši nesaprotot, ko dara, kaut ko turpina. Kas notiek? Naudu atmazgājam? Smiltīs, kuras tūlīt aizskalos? Šodienas gaita tika fiksēta, paskatīsimies kas būs tālāk.

Atbilde (01.08.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietniece:

Labdien!
Par darbībām, kas tiek veiktas atpūtas vietā Austriņu ceļa galā pie Daugavas, Lielvārdes novada pašvaldībai ir šāda informācija:
Dzīvokļu īpašnieku biedrības  "Lāčplēša nams 9" pārstāvis, privātpersona Rolands Elksnītis izteica vēlmi veikt Austriņu ceļa galā esošās atpūtas vietas teritorijas sakārtošanu, Daugavas krasta zonā noņemot ūdenszāļu saknes un grunts virskārtu, savācot grunts virskārtā esošos akmeņus, stiklus u.c. objektus, izņemto grunts virskārtu aizstājot ar smiltīm. Šādā veidā biedrība ar saviem spēkiem un finanšu līdzekļiem vēlējās uzlabot atpūtas iespējas pie Daugavas Lielvārdes pilsētā, sakopjot šajā vietā plašāku Daugavas krasta zonu un nodrošinot lielākam iedzīvotāju skaitam iespēju atpūsties sakoptā vidē. Elksnītis  izteica vēlmi minētās darbības veikt jūlijā, kamēr Daugavā ir pazemināts ūdens līmenis.
Plānotās darbības Elksnītis saskaņoja ar Valsts vides dienestu, kas neiebilda pret paredzēto darbu veikšanu, arī pašvaldībai nav iebildumu, ja tiek sakārtots vēl kāds atpūtas stūrītis pilsētā. Tā kā šobrīd Daugavā vēl ir pazemināts ūdens līmenis, ko sākot ar 29. jūliju paredzēts pakāpeniski atjaunot ierastajā līmenī, tad arī laiks krasta zonas sakārtošanai tieši šobrīd ir vispiemērotākais.
Informējam, ka pašvaldība nav ne šo darbu pasūtītājs, ne maksātājs, ne arī darbu plānošanas vai izpildes veicējs. Visus šos darbus organizē privātpersona Rolands Elksnītis, savukārt, pašvaldība veiks pēckontroli,vai pēc darbu pabeigšanas atpūtas vieta ir sakārtota.
Personīgi uzskatu, ka šāda iniciatīva ir atbalstāma, jo pat neskatoties uz to, ka smiltis ar laiku tiks ieskalotas dziļāk Daugavā, tomēr kādu laiku krasta zona būs patīkamāka gan maziem, gan lieliem peldētgribētajiem.

Jautājums (14.07.2016.)

Ritvars Raits:

Labdien! Lielvārdes novada domes deputāts Jānis Āboliņš diskusijā, kas sociālajos tīklos izvērtās 12.jūlijā, paziņoja, ka laikā, kad viņš bija domes priekšsēdētājs, Ar dienesta automašīnu dodoties uz ministriju vai kur citur, viņš mēdzis iegriezties arī Latvijas Kredītņēmēju asociācijā, kur valdes locekļa pienākumus viņam pildīt atļāvusi dome. Par to, ka pa ceļam viņš apmeklējis otro darba vietu, pašvaldības auditore viņam neesot aizrādījusi. Jautājumi: 1)vai deputātam Jānim Āboliņam kā domes priekšsēdētājam bija šāda amatu savienošanas atļauja? Pats par to nevaru pārliecināties, jo domes pagājušā gada sēdei Nr. 17 nav pievienots ne attiecīgais lēmums, ne audioieraksts; 2)vai Lielvārdes novada pašvaldības dienesta automašīnas izmantošana, lai pamatdarba laikā apmeklētu otru darba vietu, tiešām nav pārkāpums (dienesta stāvokļa izmantošana personiskās interesēs), ja reiz auditore par to neesot aizrādījusi? Lūdzu manu jautājumu un atbildi publicēt arī Lielvārdes novada pašvaldības mājaslapā!

Atbilde (15.07.2016.)

Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas iekšējā auditore Inese Dilāne:

Atbilstoši Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 52 pantam pašvaldības autotransports, tajā skaitā operatīvais transports, izmantojams tikai dienesta, darba, amata pienākumu pildīšanai, nodrošinot pašvaldības funkciju izpildi. Pašvaldības autotransporta izmantošana personīgām vajadzībām, tai skaitā otras darba vietas apmeklēšanai, nav atļauta.

Atbilstoši pašvaldības normatīvajiem aktiem ceļazīmēs jāuzrāda brauciena mērķis un tam ir jāsakrīt ar amata pienākumu vai pašvaldības funkciju izpildes nepieciešamību. Auditors, atbilstoši darba plānam veicot auditus, izvērtē ceļazīmes un noskaidro transportlīdzekļa izmantošanas mērķus, konstatē pārkāpumus. Audits par noteikto prasību ievērošanu transportlīdzekļu izmantošanā par bijušā domes priekšsēdētāja J.Āboliņa pilnvaru laiku nav veikts."

Pievienojam arī 2015. gada 15. septembrī domes pieņemto lēmumu nr. 305 "Par atļauju valsts amatpersonas amatu savienošanai Jānim Āboliņam".

Par atļauju valsts amatpersonas amatu savienošanai Jānim Āboliņam.pdf

Jautājums (27.06.2016.)

Ritvars Raits:

Labdien! Pagājušā gada septembrī Lielvārdes novada pašvaldība lauza līgumu ar uzņēmumu, kas līdz šim nodarbojās ar peldvietu norobežošanu ar bojām. Tāds lēmumu Lielvārdes novada domes toreizējais domes priekšsēdētājs J.Āboliņš pamatoja ar to, ka, veicot cenu aptauju, var atrast uzņēmējus, kas to pašu darbu izdarīs daudz lētāk. Šobrīd peldēšanās sezona ir jau sen kā sākusies, ūdens analīzes veiktas, bet bojas nav nevienas. Vai pašvaldība kā peldvietu apsaimniekotāja ir atteikusies no šī drošības pasākuma? 

Atbilde (01.07.2016.)

Maruta Ruskule, sabiedrisko attiecību speciāliste

Labdien! Paldies par Jūsu jautājumu. Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā noteikts, ka pašvaldībai ir tiesības izdot saistošos noteikumus par nosacījumiem kuģošanas satiksmei Latvijas iekšējos ūdeņos. Tie ir jāskaņo ar Latvijas Jūras administrāciju, un šie noteikumi nodrošinātu kuģošanas drošību, kā arī noteiktu precīzas boju atrašanās vietas un uzstādīšanas principus. Savukārt MK noteikumos par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos atrunāts, ka pašvaldība kā iekšējo ūdeņu īpašnieks var uzstādīt navigācijas zīmes, ja ir tāda nepieciešamība, taču tas nav obligāts pienākums. Ņemot vērā, ka šie noteikumi stājušies spēkā tikai 2016. gada 1. maijā, pašlaik izvērtējam saistošo noteikumu nepieciešamību. Vienlaikus jānorāda, ka jau šobrīd iepriekš minēto noteikumu 21. punktā norādīts, ka arī bez uzstādītām bojām kuģošanas līdzekļa vadītājam ir aizliegts apdraudēt peldētājus.

Jautājums (18.05.2016.)

Olesja Zemska:

Ābeļdārza asfaltētais celiņš pie vecā universālveikala līdz sadzīves pakalpojumu ēkai, kas izved uz Ausekļa ielu, ved uz nekurieni........pa šo celiņu esmu gājusi jau vismaz 35 gadus, bet tagad celiņa galā uzstādīts neverams žogs. Kā tā????

Atbilde (21.06.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietniece: Celiņš, par kuru Jūs rakstāt, šķērso pašvaldības īpašumā esošo teritoriju un turpinās zemes gabalā, kas pieder fiziskai personai. Īpašniekam ir tiesības savu privātīpašumu norobežot ar žogu un nepieļaut nepiederošu personu atrašanos tajā, ko īpašnieks, acīmredzot šobrīd ir izdarījis.

Tā kā pašvaldībai šajā situācijā nav tiesību pieprasīt īpašniekam brīvu pārvietošanos pa viņa īpašumā esošo teritoriju, tad, aicinām Jūs izvēlēties citu ceļu nokļūšanai sev vēlamajā vietā. Mēs no pašvaldības puses, veicot centra laukuma labiekārtošanu, organizēsim arī tādu veco celiņu, kas nonāk strupceļā, demontāžu.

Jautājums (18.05.2016.)

Olesja Zemska:

Darbinieki, kuri par simbolisku samaksu kopj pilsētas ielas, trotuārus (100 latnieki), savāktos atkritumus izmet Raiņa ielas masīva konteineros. Kāpēc šo māju iedzīvotājiem par to jāmaksā? Cik saprotu, tad maksājam par izvestajiem kg. Lūdzam atbildīgos dienestus rast šiem darbiniekiem citu vietu savākto atkritumu izmešanai.

Atbilde (21.06.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietniece: Labdien!Pašvaldības nodarbinātajiem teritorijas uzkopšanas strādniekiem ir noteiktas savākto atrkitumu izmešanas vietas - tie ir pašvaldības apmaksātie atkritumu konteineri centrā Tirgus laukumā un Avotu masīvā.  Jebkurā gadījumā vēlreiz atgādināšu mūsu darbiniekiem, kur jānogādā savāktie atkritumi. Paldies par vērību!

Jautājums (13.04.2016.)

Roberts Šmits: Lūdzu paskaidrot, kāpēc Lielvārdes pašvaldības mājaslapā  www.lielvarde.lv uzdot jautājumus ir iespējams, tikai reģistrējoties ar sociālo tīklu Facebook vai draugiem.lv kontu?

Atbilde (12.05.2016.)

Raitis Jirgensons, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Labdien! Ir vairāki veidi, kā jūs varat uzdot jautājumu pašvaldībai. Viens no tiem – izmantojot kontaktformu mājaslapā, kurā šobrīd ir ieviests ierobežojums, proti, to var izdarīt, tikai reģistrējoties ar Facebook vai draugiem.lv kontu. Tas tādēļ, lai izvairītos no anonīmu jautājumu uzdošanas. Kopš 11. maija pašvaldībai ir atvērts savs Facebook konts, un arī šeit ir iespējams sazināties ar pašvaldību.  Ja neesat sociālo tīklu lietotājs, jautājumu pašvaldībai varat uzdot, nosūtot to elektroniski uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  vai arī iesniedzot to drukātā veidā klientu apkalpošanas centrā domē Raiņa ielā 11A, Lielvārdē. Jūs uzklausīs, ja zvanīsiet pa tālruni 65053370, kā arī jums ir iespēja tikties ar pašvaldības speciālistiem pieņemšanas laikos.  Tā kā ir pietiekami daudz veidu, kā iedzīvotāji var uzdot jautājumu pašvaldībai, tad ierobežojums, kas ir ieviests mājaslapā, netraucē veiksmīgam iedzīvotāju un pašvaldības komunikācijas procesam.

Jautājums (04.04.2016.)
Normunda Ivanovska: Sveicināti, vēlamies uzzināt kad beidzot vismaz nogreiderēs ceļa posmu no Plēsumu pagrieziena. Rantes ceļš ir vienkārši drausmīgs, līdz Plēsumiem nogreiderēja, bet tālāk ne ceļa nodokļus maksā, bet labuma nekāda.

Atbilde (05.04.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietniece: Labdien! Informēju, ka ceļu greiderēšana tiek veikta, ņemot vērā katra konkrētā ceļa seguma stāvokli un laika apstākļus. Ceļu, kas atrodas sausākās, atklātākās vietās, greiderēšana tika uzsākta marta pēdējā nedēļā. Tā kā uzreiz pēc pirmās saulainās darba dienas, kad tika nogreiderēti sausākie ceļi, uznāca lietus, tad visus ceļus nepaspējām nogreiderēt. Kas attiecas uz autoceļu Upmaļi-Rentes -Rēdnieki, tad 29.martā, kad tika greiderēti sausākie ceļi, šis ceļš vēl nebija pilnībā nožuvis, un tā kā jau 30.martā sākās lietus, tad ir pat labi, ka tas netika greiderēts, jo svaigi greiderētam ceļam lietus laikā bedres tiek izsistas daudz intensīvāk un ātrāk. Tā kā pēc lietus bija divas saulainas brīvdienas, tad šonedēļ esam atsākuši intensīvu visu grants ceļu greiderēšanu. Ceļš Upmaļi - Rentes - Rēdnieki jau ir nogreiderēts, pārējos ceļus, kas vēl bija slapji, vispirms apsekojam un tikai tos, kas ir nožuvuši, greiderējam.

Vēstule (29.03.2016.)
Liena Vaivode: Jauki, ka pie mums Lielvārdē tiek organizēti pasākumi, kur aktīvi tiek aicināti piedalīties bērni kopā ar vecākiem, kā tas notika 26.martā "Tautas Bumbas" rotaļas sacensībās.
Tikai turpmāk, organizatoriem gribētu ieteikt, ja ir pieteikušās tik daudz komandas ar jaunākiem un vecākiem spēlētājiem, tad komandas arī varētu likt sacensties ar līdzvērtīgākiem pretiniekiem. Uzskatu, ka nebija godīgi sākumskolas vecuma bērniem visās spēlēs sacensties tikai ar lielajiem spēlētājiem. Sākotnēji bijām domājuši, ka sacensībās tieši bērni varēs vairāk parādīt savas prasmes šajā spēlē.
Apsveicam lielos spēlētājus ar balvām!
Domāju, ka arī mazie spēlētāji bija pelnījuši nelielas balvas par piedalīšanos.

Atbilde (30.03.2016.)

Jānis Āboliņš, Lielvārdes novada domes deputāts, Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fonda valdes loceklis: Paldies par ierosinājumu, nākamajās sacensībās apkoposim iepriekšējo sacensību pozitīvo un negatīvo pieredzi, lai izdotos vēl labāk. Paldies, ka apmeklējāt mūsu rīkoto pasākumu!

Jautājums (29.02.2016.)
Marika Kristapure: Labdien! Sakiet, lūdzu, kādi ceļu posmi ir pieteikti Jumpravas pagastā saistībā ar Lauku attīstības programmu 2014.-2020.gadam atbalsta pasākuma „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros tiek atbalstītas pašvaldības investīcijas publiskās ceļu infrastruktūras kvalitātes uzlabošanai lauku teritorijās, lai veicinātu uzņēmējdarbību un saglabātu apdzīvotību.

Atbilde (03.03.2016.)

Egija Sniedzīte, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas projektu vadītāja: Labdien! Lielvārdes novadam no Lauku attīstības programmas 2014-2020.gadam finansējuma grants ceļu pārbūvei iedalīti 810 tūkstoši eiro. Pašvaldības līdzfinansējums būs 10% no kopējās summas. Ar šiem līdzekļiem plānots pārbūvēt aptuveni 12,5 km grants ceļu visā novadā. Jumpravas pagastā par aktuālākajiem pārbūvei atzīti 2 ceļu posmi: autoceļš Nr.19 „Jumprava - Rezgaļi – Kaktiņi” no 1,48 km līdz 2,88 km un autoceļš Nr.1 „Silmaļi – Mistauti – Timsēni” no 2,60 km līdz 5,55 km.

Jautājums (12.02.2016.)
Inese Dzērve: Sveicināti! Vai tiešām man ir jāsauc Bez Tabu, lai beidzot pašvaldība sāktu rīkoties! Jau 2 gadi vairāk cīnos ar kaimiņieni, kura prom braucot, daudzbērnu ģimenei nogriež ūdeni uz nedēļu! Vai viņai ir tādas tiesības, ja man ir pagasta ūdens? Un vai tiešam pagasts, pašvaldība neko nevar izdarīt? Cik reiz jau esam sūdzējusies, viņu atbilde ir- mēs tur neko nevaram izdarīt! Tad jautājums, a ko ta man darīt, visu šito paciest? Cik tad var, jau nervi netur!

Atbilde (23.02.2016.)

Raitis Jirgensons, Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors: Labdien! Lielvārdes novada pašvaldības administrācijā vai Jumpravas pagasta pārvaldē nav reģistrēta neviena Jūsu sūdzība par šo situāciju. Atbildi jums sniegs Jumpravas pašvaldības aģentūras direktors, kura iestādes kompetencē ir attiecīgais jautājums.

Jānis Šimanovskis, Jumpravas pašvaldības aģentūras direktors: Labdien, Inese Dzērve! Jumpravas pašvaldības aģentūra nav saņēmusi nevienu rakstisku vai mutisku sūdzību par Jūsu vēstulē aprakstīto situāciju. Kā noprotu no aprakstītās situācijas, Jūs dzīvojat īpašumā, kur visi dzīvokļi ir privātīpašums, kuram iedzīvotāji paši pilda apsaimniekotāja funkcijas. Iedzīvotājiem kā mājas apsaimniekotājam pašiem ir jāuztur tā mājas daļa, kas ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums, tātad koplietošanas telpas, komunikācijas, ārsienas, pamatus, jumtu un ēkai piesaistīto zemes gabalu. Apsaimniekotājs veic profilaktisko apskati, uztur labā tehniskā stāvoklī, bet nepieciešamības gadījumā arī remontē un nomaina visus stāvvadus (aukstā un karstā ūdens, saimniecības kanalizācijas un lietus kanalizācijas), tāpat seko līdzi apkures sistēmas un koplietošanas elektroinstalācijas tehniskajam stāvoklim.

Paskaidroju, ka Jumpravas pašvaldības aģentūra neveic dzīvojamo māju apsaimniekotāja funkcijas, bet nodrošina un apsaimnieko centrālos kanalizācijas, ūdens un apkures pievadus līdz mājas pieslēgumam. Pēc Jūsu ziņas saņemšanas Jumpravas pašvaldības aģentūras darbinieki apsekoja Jūsu īpašumu un konstatēja, ka Jūs, vienojoties ar kaimiņu, esat pārbūvējusi sava dzīvokļa iekšējo ūdensvadu, pievienojusi to no cita dzīvokļa. Iekšējā ūdensvada pārbūve nav tikusi saskaņota ar mājas iedzīvotājiem un Jumpravas pašvaldības aģentūru. Ņemot vērā, ka Jūsu mājā, kurā nav centralizētās apkures, pastāv iespēja, ka dzīvokļa īpašnieka prombūtnes laikā dzīvoklī esošais ūdensvads var aizsalt un pārplīst, dzīvokļa īpašnieks, lai nodrošinātos pret ūdensvada plīšanu, savas ilgstošas prombūtnes laikā noslēdz ūdeni savā dzīvoklī.

Atgādinu, ka visus jautājumus, kas saistīti ar centralizēto ūdensapgādi, var izrunāt klātienē Jumpravas pašvaldības aģentūras apmeklētāju pieņemšanas laikā: pirmdienās no 15:00 līdz 17:00 vai vienojoties par citu tikšanās laiku ar direktoru, tālr.29378161.

Jautājums (15.02.2016.)
Ieva Skutele: Labdien. Vēlētos uzzināt Lēdmanes pagastā ceļa posmā Zemturi-Siliņi-Smilktiņi ir servitūta ceļš?

Atbilde (18.02.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietniece: Labdien! Lēdmanes pagasta ceļš Zemturi - Smilktiņi atrodas vairāku zemes īpašumu robežās, no kuriem neviens nav pašvaldībai piederošs zemes īpašums. Atbildot uz jautājumu par servitūtu esamību, tad šim ceļam ir reģistrēti ceļa servitūti gandrīz visā tā garumā, izņemot ceļa posmu no valsts autoceļa līdz īpašumam Vējavas.

Jautājums (20.01.2016.)
Juris Linitis: Labdien! Sakiet Lūdzu, cik ilgi vēl autobusos sals mūsu bērni Jumpravas autobusā? Jums taču ir prasība- autobusiem jābūt komfortabliem, ar klimata kontroli vai kondicionēšanas sistēmu, kas nodrošina vienmērīgu temperatūru + 20º C autotransportā, trokšņa līmenis autobusā nedrīkst pārsniegt pieļaujamo normu. Ar cieņu, Juris.

Atbilde (26.01.2016.)

Līga Zariņa, Jumpravas pagasta pārvaldes vadītāja: Labdien, Juri! Paldies par Jūsu sniegto informāciju, jāatzīst, ka līdz šim neesam saņēmuši nevienu sūdzību par to, ka autobusu salonos, kas veic skolēnu pārvadājumus, būtu auksts. Diemžēl jāatzīst, ka nevarēju ar Jums personīgi sazināties, lai precizētu Jūsu sniegto informāciju (autobusa maršrutu un laiku), jo Jūsu norādītais tālruņa numurs ir norādīts nepareizi vai netiek izmantots.

Jāatzīst, ka Latvijā nav izstrādāti un apstiprinātas higiēnas prasības sabiedriskajam transportam, kā arī prasības iekštelpu gaisa kvalitātei. Izsludinot iepirkumu "Autotransporta pakalpojumi skolēnu regulāriem pārvadājumiem", iepirkuma nolikumā esam noteikuši prasību, ka autobusiem jābūt komfortabliem, ar klimata kontroli vai kondicionēšanas sistēmu, kas nodrošina vienmērīgu temperatūru +20º C autotransportā. Atzīstu, ka šī prasība no mūsu puses nav pārdomāta, nosakot vienādu gaisa temperatūru autobusa salonā rudens/ziemas un pavasara/vasaras periodā. Veselības inspekcija skaidro, ka saskaņā ar vispārējām higiēnas prasībām sabiedriskā transporta salonos būtu nepieciešams ievērot vismaz šādus gaisa kvalitātes rādītājus: gaisa temperatūra ziemas - rudens periodā nedrīkstētu būt zemāka par + 14 ºC, bet vasaras laikā ne vairāk par + 26 ºC (http://www.vi.gov.lv/lv/faq/answers?category_id=12)

Saņemot Jūsu sniegto ziņu, sazinājos ar abiem pakalpojuma sniedzējiem (IK "AB Transporta serviss" un SIA "Abava - Auto"), kuri man apliecināja, ka ziemas periodā viņu autobusu salonos gaisa temperatūra nav zemāka par + 14 ºC, tā esot pat augstāka.

Gadījumā, ja kādā no autobusa reisiem autobusa salons ir auksts, lūdzu, ziņojiet man personīgi pa tālr. 26455877, lai varu katru konkrēto situāciju risināt ar pakalpojuma sniedzēju.

Jautājums (21.01.2016.)
Raivis Rozentāls: Labdien. Kurš būs šogad galīgais un pēdējais datums, kad vēl varēs pieteikt skolēnus 10.klasei Jumpravas vidusskolā 2016/2017 m.g.

Atbilde (26.01.2016.)

Inga Reķe, Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Izglītības nodaļas vadītāja: Labdien, Raivi! Paldies par jautājumu. Jā, Jumpravas vidusskolas 10.klases atvēršana ir aktualitāte gan skolai, gan novadam. Bet vispirms skolas vadībai jāizrunājas ar tagadējiem devītajiem un viņu vecākiem un jāsaprot, cik reāli ir nodrošināt 18 skolēnu skaitu 10.klasē. Šonedēļ skolā darbu uzsāks jaunā skolas direktore, un šis būs viņas pirmais uzdevums kopā ar skolas padomi apmēram mēneša laikā izanalizēt iespējas un resursus un pieņemt lēmumu. Tikai pēc skolas sniegtajiem priekšlikumiem pašvaldība izskatīs jautājumu - atvērt vai neatvērt 10.klasi, pēdējais termiņš, kad jāpieņem lēmums ir aprīlis, lai mācību gada beigās skolēni varētu plānot savu tālāko izglītību Jumpravas vidusskolā vai citā izglītības iestādē.

Paldies Jums par izrādīto interesi un,  ja jums ir ierosinājumi skolas attīstībai, esam gatavi uzklausīt.

Jautājums (15.01.2016.)
Viktors Avdevičs: Labdien. Sakiet, lūdzu, kad tīrīs sniegu pie garāžām Parka iela 19a? Ar cieņu Viktors.

Atbilde (21.01.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien! Garāžas Parka ielā 19 ir nodotas lietošanā garāžu lietotājiem. Saskaņā ar līgumiem, kas noslēgti starp garāžu lietotājiem un pašvaldību, garāžas iznomātājs apņemas uzturēt kārtību gan garāžā, gan arī tai piegulošajā teritorijā. Līgums arī  nosaka to, ka iznomātājs (tātad Pašvaldība) nenodrošina garāžai piesaistītās zemes vienības teritorijas apsaimniekošanu. Tātad pie garāžām piegulošās teritorijas uzturēšana, t.sk. piebraucamā ceļa attīrīšana no sniega, ir garāžu lietotāju pienākums, un pašvaldība neveic šīs teritorijas attīrīšanu no sniega.

Apsekojot objektu, konstatēju, ka šobrīd garāžu īpašnieki ir veiksmīgi tikuši galā ar savu pienākumu un teritorija starp garāžām ir sakārtota. Izsaku pateicību tiem garāžu lietotājiem, kas pielika savu roku un sniega lāpstu, lai visiem būtu ērta iebraukšana! Un lūgums atcerēties visiem garāžu lietotājiem, ka garāžu teritorijas Parka ielā 19 uzturēšana gan ziemā, gan vasarā ir jūsu visu kopīgs pienākums.

Jautājums (28.12.2015.)
Antris Pataga: Vai kādreiz Lielvārdē tiks sakārtota arī Upes iela? Kopš esmu Latvijā no novembra sākuma tā pat nav greiderēta!

Atbilde (04.01.2016.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien! Šobrīd pašvaldība apkopo savā rīcībā esošo informāciju par pašvaldības ielu un ceļu stāvokli. Pamatojoties uz iegūto informāciju un pašvaldības budžeta iespējām, sniegsim Lielvārdes domes deputātiem priekšlikumu Lielvārdes novada ielu atjaunošanas ilgtermiņa stratēģijai, kurā tiktu noteikta apņemšanās piešķirt ikgadējo finansējumu ielu atjaunošanai un atbilstoši sastādīta ilgtermiņa ielu atjaunošanas secība. Ja šāda stratēģija tiks apstiprināta, tad varēsim gan Jums, gan citiem novada iedzīvotājiem precīzāk pateikt, kad ir plānoti būtiski uzlabojumi konkrētai ielai/ceļam.

Kas attiecas uz Upes ielas greiderēšanu, tad šoruden dažādu apstākļu ietekmē paspējām nogreiderēt vien atsevišķas ielas/ceļus, uzsvaru liekot uz grants ielām/ceļiem. Tiklīdz iestāsies greiderēšanas darbu veikšanai atbilstoši laika apstākļi, tiks nogreiderētas arī pārējās attiecīgā seguma ielas/ceļi.
 
Jautājums (30.11.2015.)

Kaspars Tas Pats: 27. novembrī Avotu ielas mājas Nr. 14 iedzīvotāju pastkastītēs bija iemests paziņojums par dzīvokļu īpašnieku sapulces rīkošanu 30. novembrī plkst. 17.00 SIA „Lielvārdes Remte” telpās. Kā viens no izskatāmajiem jautājumiem bija norādīts avārijas stāvoklī esošā ēkas apkures katla remonts, kura kopējās izmaksas aprēķinātas 2200 EUR apmērā. Saistībā ar to ir vairāki jautājumi: 1) Kāpēc sapulces laiks tika izvēlēts tieši tāds, ja daudzi cilvēki strādā līdz 18.00 vai pat ilgāk un gluži fiziski nespēj ierasties, kā rezultātā nav iespējams savākt lēmumu pieņemšanai nepieciešamo kvorumu? 2) Kāpēc ēkas apsaimniekotājs (SIA „Lielvārdes Remte”) ir pieļāvis situāciju, ka tieši apkures periodā katls pēkšņi ir nonācis avārijas stāvoklī? 3) Kāpēc norādītās apkures katla remonta izmaksas ir tik augstas? Ko tieši tās sevī ietver?

Atbilde (21.12.2015.)

Andis Siliņš, SIA „Lielvārdes Remte” valdes priekšsēdētājs: Labdien! Dzīvokļu īpašnieku kopsapulces Jūsu daudzdzīvokļu mājai pēc SIA “Lielvārdes Remte” (turpmāk – SIA) iniciatīvas tika sasauktas 2015. gada 21. septembrī un 30. novembrī. Uzaicinājumi dzīvokļu īpašniekiem tika savlaicīgi ievietoti pastkastītēs un izvietoti kāpņutelpās. Abās sapulcēs viens no izskatāmajiem jautājumiem bija Jūsu minētais par apkures katla remontu. SIA dzīvokļu īpašnieku sapulču sasaukšanai parasti izvēlas pirmdienas, kad SIA darba laiks ir līdz 18:00. Normatīvie akti atļauj pašiem dzīvokļu īpašniekiem sasaukt kopsapulces sev vēlamā laikā un vietā, kā arī uz tām uzaicināt SIA pārstāvjus. Jūsu ēkas apkuri nodrošina divi apkures katli, no kuriem vienam ir plīsusi vidējā sekcija. Par apkures katla ārpuskārtas remontu SIA informēja sasaucot kopsapulci, tomēr ne kopsapulcē, ne citādā veidā (aptaujas protokols), dzīvokļu īpašnieki SIA neiesniedza rakstiski pieņemtu lēmumu. Šobrīd ir veikta cenu aptauja, kuras rezultātā ir izvēlēts lētākais piedāvājums. Remontdarbu izmaksās iekļauts: apkures katla vidējās sekcijas demontāža, jaunas sekcijas piegāde, tās montāža, pēcmontāžas katla ieregulēšana, palaišana un pārbaude. Garantijas periods – divi gadi.

SIA aicina dzīvokļu īpašniekus aktīvāk un savlaicīgāk iesaistīties savas mājas apsaimniekošanas – pārvaldīšanas jautājumu risināšanā, iesniegt savus priekšlikumus un piedāvājumus, lai rastu efektīvāko un ekonomiski izdevīgāko risinājumu.

Jautājums (30.11.2015.)
Agnese Žukovska: Labdien, Interesanta šķiet Jūsu atbilžu sniegšana vēlētājiem - ja cilvēks nav sociālajos tīklos, tad jautājumu var uzdot tikai personīgi... Ja šis jaunievedums bija paredzēts, lai identificētu jautātāju, tad bija jādomā par citiem identifikācijas līdzekļiem (piemēram, internetbanku). Turklāt, tie, kuri nevēlēsies tapt atklāti var izveidot viltus profilu, tāpēc Jūsu arguments ir zem katras kritikas. Varbūt ir kāds cits arguments? Bet, šoreiz ir vēl daži jautājumi : 1)cik dienu laikā pašvaldības pārstāvim ir pienākums atbildēt uz iedzīvotāja iesniegumu? 2)Vai šogad Lielvārdē nav plānots Ziemassvētku pasākums tiem Lielvārdes novada mazajiem iedzīvotājiem, kuri neapmeklē kādu no izglītības iestādēm? (pagājušajā gadā Troskas kungs atrada iespēju šādam skaistam pasākumam) 3)Mājas lapā neatradu informāciju par Jaungada balli? Vai tāda būs? Un, ja būs, vai ieejas maksa atkal būs neadekvāti augsta? (Iepriekšējos gados bija 20 EUR no personas). Uzliekot šādu ieejas maksu jau atkal lielai daļai iedzīvotāju tiktu liegta iespēja apmeklēt Jaungada balli (kā labu piemēru varu Jums uzrakstīt - Jaungada balles izmaksas 4 cilvēku ģimenei (2 pieaugušie, 2 bērni) Vecauces pilī ar visu nakšņošanu viesnīcā izmaksā 36 EUR). Paldies jau iepriekš!

Atbilde (21.12.2015.)

Gundega Puča, Lielvārdes novada pašvaldības informācijas līdzekļu redaktore: Labdien, Agnese! Autorizēšanās, izmantojot sociālo tīklu kontus, lai uzdotu jautājumu sadaļā „Pašvaldība atbild” tika ieviesta, lai veidotu profesionālāku saziņu ar iedzīvotājiem. Brīdī, kad cilvēkam ir jāparakstās zem sava jautājuma, viņš tomēr padomās par vispārpieņemtajām cieņas un pieklājības normām. Aicinājums uz atklātību ir tieši tas- aicinājums. Nevienu nevar piespiest būs atklātam un tas, kurš vēlēsies, tas tāpat atradīs veidu kā slēpties aiz izdomātiem vārdiem vai citu mugurām. Attiecībā uz jautājuma uzdošanas veidiem- pašvaldība piedāvā iespēju iesniegt iesniegumu elektroniski izmantojot portāla Latvija.lv e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”. Šeit autorizēties ir iespējams izmantojot internetbanku.
Gribētu gan norādīt, ka visātrākais veids, kā noskaidrot dažādus jautājumus ir šī personiskā pieeja- pa tālruni vai speciālista e-pastu, kurš paskaidros kā rīkoties vai kur vērsties attiecīgajā situācijā. Vairāk par saziņas veidiem šeit.

  1. Pašvaldības pārstāvim uz iesniegumu atbilde jāsniedz viena mēneša laikā no tā saņemšanas brīža. Šeit gan jāpiebilst, ka jautājums iesūtīts no sadaļas „Pašvaldība atbild” nav uzskatāms par iesniegumu. Lai dokuments būtu uzskatāms par iesniegumu – tam jāsatur noteikta informācija- skatīt „Dokumentu juridiskā spēka likums
  2. Ziemassvētku eglītes pirmsskolas vecuma bērniem, kas neapmeklē izglītības iestādi ir plānota un notiks gan Lielvārdē, gan Jumpravā.  Lēdmanē tā notika 18. decembrī. Jautājuma uzdošanas brīdī šī informācija vēl nebija publicēta.
  3. Uz šo jautājumu Jums atbildi sniegs kultūras nama „Lielvārde” direktore Maija Jaudzeme

Maija Jaudzeme, kultūras nama „Lielvārde” direktore: Labdien, Agnese! Atbildi sniedzu arī visiem, kuri interesējas par Jaunā gada sagaidīšanas iespējām kultūras namā „Lielvārde”.

Diemžēl Jaungada nakts balle šogad kultūras namā nenotiks, jo 2015.gada budžeta finanses ir izsmeltas. Lai nodrošinātu kvalitatīvu un saturīgu Jaungada balli ir nepieciešams finansējums vismaz 2500,00 euro.Mūziķu un mākslinieku izmaksas ir ļoti augstas, bet Jaungada naktī tās pieaug divtik, kā Jūs sakāt - neadekvāti lielas. Jā, 2014. gada Jaungada pasākumā tika prasīta 20,00 euro liela ieejas maksa, lai segtu mūziķu grupas, dīdžeja, vakara vadītāju, svētku priekšnesuma, kā arī vadītāja, kurš darbojās atsevišķi ar bērniem, izmaksas. Jāpiebilst, ka bija iespēja pasākumu apmeklēt arī par 15 eiro (zāles foajē bija piepildīts ar galdiņiem). Jaungada pasākuma apmeklētāju ieejas maksas ieņēmumi sastāda tikai pusi no kopējām izmaksām, tāpēc budžetā arī šim pasākumam paredzam finansējumu. Šogad situācija veidojās tāda, ka gandrīz visi kultūras nama organizētie viesmākslinieku koncerti (Ulda Marhileviča, Musiq, „Melnā stārķa lidojums”arī Intara Busuļa koncerts novada svētkos) izvērtās ar lieliem zaudējumiem, tas ir, mākslinieku honorārs bija ievērojami lielāks nekā ieņēmumi. Līdz ar to pasākumu budžets ir izsmelts.

No vienas puses gaužamies, ka „Lielvārdē nekas nenotiek”, bet tad, kad šis piedāvājums ir, pasākumus neapmeklējam vai to darām ļoti neaktīvi. Saprotu, ka tam ir visdažādākie iemesli – laika trūkums, finansiālās grūtības, arī Rīgas tuvums ar savu piedāvājumu utt. Šobrīd esam nonākuši dilemmas priekšā starp kvalitāti, kurai ir attiecīgas izmaksas un starp zemas kvalitātes, bet lētākiem pasākumiem. Vai tiešām vēlamies atgriezties „vecajos laikos” un veidot pasākumus ar nelielām izmaksām, kuru kvalitāte lielāko daļu apmeklētāju vairs neapmierina? Šogad tuvojoties gada nogalei izvērtējām šo problēmu un nolēmām „lētu ballīti” nerīkot, neizvēršot to par pasākumu, kuru pēc pusnakts apmeklē jaunieši drusku pāri 16 gadu vecumam, kad ir krietni jau pasvinēts un rodas vēlēšanās iziet pasaulē.

Tomēr nākotnē raugāmies ar cerībām un nākamgad plānojot pasākumus domāsim, lai Jaungada balle būtu tikpat krāšņa un kvalitatīva kā iepriekšējos gadus! Esam pateicīgi ikvienam kultūras nama „Lielvārde” pasākumu apmeklētājam, jo Jūs ar savu pienesumu atbalstāt pasākumu iespējamību turpmāk.

Agnese, pēc Jūsu ieteikuma piezvanīju uz Vecauces pili un iepazinos ar Jūsu sniegto informāciju, kura īsti neatbilst patiesībai, jo balle pie galdiņa maksā (bez uzkodām) 8,00 eiro, nakts pils viesnīcas istabā maksā 12,00 euro no personas, ja vēl pierēķina degvielu, tad kultūras nama 20,00 euro par Jaungada nakti ir pat ļoti pieņemama summa. Kaimiņu novadu organizēto pasākumu ieejas maksas ir ļoti līdzīgas un pieļauju, ka piedāvājums niecīgāks. Šogad Jums ir iespēja apmeklēt citus Lielvārdes novada un blakus novadu kultūras namus.

Jautājums (30.11.2015. un 15.12.2015.)
Kaspars Tas Pats: Labdien! Avotu ielā pie mājas Nr. 14 no pieciem apgaismes stabiem gaisma ir tikai vienā, kā rezultātā mājas iekšpagalms un visas tur novietotās automašīnas naktī grimst gandrīz pilnīgā tumsā. Vai šo problēmu nav iespējams novērst?

Atbilde (21.12.2015.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien! Informējam, ka ielu apgaismojums, kas atrodas Avotu ielas 14 mājas pagalmā, nav pašvaldības īpašums. Pašvaldība nodrošina un uztur tikai to ielas apgaismojumu, kas atrodas gar Avotu ielas braucamo daļu. Avotu ielas 14 pagalmā esošie apgaismojuma objekti ir ierīkoti vienlaicīgi ar mājas teritorijas labiekārtošanu, līdz ar to uzskatāms, ka tie pieder mājas īpašniekam/īpašniekiem un par šo apgaismojuma objektu uzturēšanu ir atbildīgi mājas (tās daļu) īpašnieki. Ja arī Jums pieder dzīvoklis šajā mājā, tad iesakām Jums, kā mājas dzīvokļa īpašniekam, pārrunāt šo jautājumu ar pārējiem mājas dzīvokļu īpašniekiem un vienoties par apgaismojuma uzturēšanas kārtību - par tam nepieciešamās elektrības apmaksu, gaismas objektu uzturēšanu darba kārtībā, u.c. Jāvienojas, kas to veiks - jūsu mājas pārvaldnieks vai jūs paši slēdziet līgumu ar uzņēmumu, kas nodrošina ielu apgaismojuma uzturēšanu. Iespējams, apgaismojuma uzturēšana jau tagad ir atrunāta jūsu mājas apsaimniekošanas līgumā. Pārbaudiet, un ja tā ir, tad prasiet mājas pārvaldniekam, lai nodrošina apgaismojuma uzturēšanu darba kārtībā! Lai veicas!

Jautājums (12.11.2015.)
Edgars Breimanis: Sveiki! Kad beidzot, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai tiks iesniegts jaunais siltumtarifu projekts Lielvārdes pilsētai? Paldies

Atbilde (21.12.2015.)

Andis Siliņš, SIA „Lielvārdes Remte” valdes priekšsēdētājs: Labdien! Dokumentus par tarifu samazināšanu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai varēsim iesniegt ne ātrāk kā nākamā gada februārī. Vairāk par iemesliem variet lasīt „Lielvārdes Novada Ziņa” novembra izdevumā.

Jautājums (17.11.2015.)
Mudīte Dumpe: Labdien! Diemžēl atgriežoties par ceļu stāvokli Lielvārdē, nesaprotu, ko Māra tik ļoti uztraucas par Putnu ielu un tās remontu jeb neremontu,,, Mūsu iela joprojām ir neapmierinošā stāvoklī, un nelīdz uz mūsu ielas nedzīvojošais!!!! bijušais domes priekššēdētājs :) Un satiksmes intensitāte kopš ielas noasfatēšanas laikiem ir būtiski palielinājusies. Reizēm pat šķiet, ka visu tuvumā esošo māju šoferīši met līkum-līkumus lai tik izbrauktu pa Putnu ielu. Es ieteiktu Mārai tik ļoti neskaust citas ielas sīkos remontiņus, bet gan priecāties par to ko beidzot izdodas patiešām savest kārtībā (iela caur parku piemēram). Mani gan izbrīna tas, ka šā gada ielu inventarizācija tiks veikta 15.decembrī!!! Pastāv iespēja, ka tad ielas klās sniegs un ledus un daļa bedru nemaz nebūs redzama. Vai nebūtu lietderīgāk šādus pasākumus veikt rudeņos vai agros pavasaros kad visas ielas nebūšanas redzamas daudz labāk? Lai veicas!

Atbilde (01.12.2015.)

Sandra Kurpniece, Lielvārdes novada pašvaldības būvinženiere: Labdien! Atbildēšu tikai par to daļu, kas attiecas uz Līguma par ielu un ceļu inventarizāciju izpildes datumu. Precizēju - ar Līguma izpildes datumu biju domājusi Līguma izpildes termiņu - tātad 15.decembris ir datums, līdz kuram jābūt pabeigtiem visiem Līgumā noteiktajiem darbiem un ar pieņemšanas - nodošanas aktu nodotiem pašvaldībai. Ielu un ceļu inventarizācija, kā tāda, cik man zināms, tika veikta vēl vasarā un rudens sākumā. Līdz 15.decembrim uzņēmumam šis darbs ir jāpabeidz - jāsaliek iegūtā informācija sistēmā un sarakstos, kas tiks nodoti pašvaldības lietošanā, jāsagatavo un jāsaskaņo ar valsts institūcijām nepieciešamā dokumentācija.

Paldies par atbalstu un interesi!


Atbilžu arhīvs
 X